sobhe-no.ir
1300
یکشنبه، ۳۰ آبان ۱۴۰۰
3
مدیریت رسانه‌ای اجتماع مردم اصفهان دکان رسانه‌های ضدانقلاب را کساد کرد

واکنش درست و مدبرانه

اگر شیوه مدیریت رسانه‌ای و دولتی کمافی‌سابق محافظه‌کارانه و کند بود، تجمع بزرگ اخیر مردم اصفهان در بستر زاینده‌رود در اعتراض به کم‌آبی این استان می‌توانست در نوع خود به معضلی سیاسی و امنیتی برای کشور تبدیل شود،اما چنین نشد. رسانه‌های معاند در این ماجرا برخلاف قبل از قافله روایتگری و بازنمایی واقعیت عقب ماندند و نتوانستند اعتراض مدنی مردم را منحرف کنند. رسانه و دولت چه کردند که توانستند در برابر حربه ضدانقلاب بایستند.

سفیر ایران در روسیه خبر داد؛

سند همکاری تهران- مسکو به تصویب مجلس خواهد رسید

صبح نو

سفیر ایران در روسیه خبر داد؛

سند همکاری تهران- مسکو به تصویب مجلس خواهد رسید

سفیر ایران در روسیه تاکید کرد کلیات نقشه‌راه همکاری ایران و روسیه در قالب یک توافق‌نامه به‌زودی به امضای رؤسای جمهور دو کشور رسیده و باید به تصویب مجلس شورای اسلامی هم برسد. کاظم جلالی در مصاحبه اختصاصی با رادیو «گفت‌وگو» به بررسی ابعاد جدید قرارداد بلندمدت همکاری ایران و روسیه پرداخت و یادآور شد که از سال2001 سند 20ساله همکاری در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و ازسوی دو دولت هم امضا شد و در 20سال گذشته براساس این سند، همکاری میان
 دو کشور صورت گرفت.
وی با اشاره به مکانیزم تمدید این سند که هرسال یکبار اتفاق می‌افتاد، افزود: ما تا سال2026 این سند را در دستورکار خواهیم داشت ولی نیازمند روزآمد شدن نیز بودیم. بر این‌ اساس، مساله روزآمدی مورد تاکید رهبران دو کشور قرار گرفت و توافق شد این کار اجرایی شود؛ لذا در سفارت جمهوری اسلامی چندین ماه صرف وقت شد تا پیش‌نویس سند آماده شده و در تهران مورد بررسی قرار گیرد.
جلالی ادامه داد: براساس پیگیری‌های وزارت امورخارجه، در نخستین دیدار
 رؤسای جمهور دو کشور، این سند همکاری مبادله خواهد شد. قرار است پیش‌نویس سند ازسوی جمهوری اسلامی ایران آماده و به‌طرف روسی ارائه شود تا نظرات خود را اعمال کرده و در صورت نیاز به یک کمیسیون مشترک، این مهم ازسوی دو کشور تشکیل شده و سند درنهایت مورد موافقت دو کشور قرار می‌گیرد.
سفیر ایران در روسیه یادآوری کرد: چون این سند در قالب موافقت‌نامه است، قاعدتا باید به مجلس شورای اسلامی رفته و [مورد تصویب قرار گیرد]. رسانه‌های غیر خیرخواه که خواستار گسترش روابط دو کشور هستند نیز گاه مواردی را درباره این سند مطرح کرده و گمانه‌زنی می‌کنند و حتی به جزئیاتی ورود می‌یابند که در این موافقت‌نامه درج نشده است.
جلالی خاطرنشان کرد: همکاری ما با روسیه در زمینه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، دفاعی، نظامی، اطلاعاتی و... است که در این بخش گنجانده شده و کلیات چگونگی اجرای این مفاد در سند و به‌عنوان یک نقشه‌راه کلی درج شده است. قطعا ما در جزئیات وارد نمی‌شویم و آنچه در رسانه‌ها درج می‌شود، قطعا گمانه‌زنی است.
وی ادامه داد: مثلا در سند پیشنهاد شده است در افق 25 (یا 20ساله) ساله
 پیش‌رو - بسته به تصمیم مسوولان عالی‌رتبه کشور - باید به چه میزان شراکت تجاری با روسیه دست یابیم. چگونگی دستیابی به این مهم به توافقات جزئی‌تر متصدیان امر ارتباط دارد. همچنین در این توافقنامه نقشه کلی راه برای همکاری‌های سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی مشخص شده است.

captcha
شماره‌های پیشین