sobhe-no.ir
1300
یکشنبه، ۳۰ آبان ۱۴۰۰
10
بعد از زلزله هفته گذشته صورت گرفت؛

توزیع 27میلیارد تومان اقلام امدادی در هرمزگان

تهرانی‌ها با تزریق 18میلیون واکسن، رکورد بیشترین جمعیت واکسن‌زده در کشور را به خود اختصاص دادند

کاهش شهرهای قرمز کرونایی به 8 مورد کاهش یافت

تعداد شهرستان‌های با رنگ قرمز کرونایی یکبار دیگر کاهش یافت و به عدد هشت شهر رسید. همچنین تعداد بیماران جدید کرونا در کشور به 3539نفر رسیده که اتفاق بزرگ و خوبی برای کشور است. اما از سوی دیگر، تعداد جان‌باختگان کرونایی کشور در یک روز گذشته یکبار دیگر افزایش یافت و به تعداد 118نفر رسید. آنچه این روزها از شیوع کرونا در کشور اتفاق افتاده ناشی از واکسیناسیون گسترده و رعایت پروتکل‌ها، هرچند در حد اندک است؛ البته باید به این مساله اشاره داشت که گفته می‌شود میزان رعایت پروتکل‌ها در کشور به 48درصد رسیده است و به نظر می‌رسد با افزایش میزان رعایت کردن پروتکل‌ها، وضعیت کرونا و شیوع آن در کشور بسیار آرام‌تر از وضعیت فعلی خواهد شد.

کاهش بیماران شناسایی‌شده کرونا و افزایش تعداد جان‌باختگان

صبح نو

بعد از زلزله هفته گذشته صورت گرفت؛

توزیع 27میلیارد تومان اقلام امدادی در هرمزگان

زلزله‌های شدیدی که هفته گذشته هرمزگان و برخی مناطق همجوار را لرزاند، خسارت‌های زیادی به خانه‌ها و بناها وارد کرد اما خوشبختانه به‌دلیل ساعت وقوع و بیدار بودن مردم با کمترین تلفات جانی همراه بود. سازمان امداد و نجات هلال‌احمر هم در این زمینه تلاش‌های بسیاری را انجام داد تا اقلام کمکی به مردم برساند. رییس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر روز گذشته در گفت‌وگو با مهر، برخی اقدامات انجام‌شده را تشریح کرد. مهدی ولی‌پور درخصوص خدمات امدادی ارائه‌شده در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان گفت: تاکنون بیش از پنج‌هزار و ۸۰۰چادر امدادی، هزار و ۱۶۰تخته موکت، بیش از سه‌هزار و ۷۰۰تخته پتو، ۶۲۸بسته غذایی ۷۲ساعته، ۵۴۴شعله والور میان زلزله‌زدگان توزیع شده است. به گفته این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات هلال‌احمر، همچنین حدود سه‌هزار عدد کنسروجات، ۷۶۰کیلوگرم نایلون پوششی و ۳۱۴عدد گالن ۲۰لیتری میان هموطنان آسیب‌دیده توزیع شده که ارزش تقریبی تمامی اقلام امدادی توزیع شده به ۲۶میلیارد و ۹۱۲میلیون تومان رسیده است.ولی‌پور با بیان اینکه تاکنون ۱۳۷روستا مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، عنوان کرد: ارزیابی میدانی ۷۴روستا انجام‌شده و ۶۳روستا نیز از طریق خانه‌های هلال و دهیاران به‌صورت تلفنی ارزیابی شده‌اند. بیشترین تخریب نیز در هشت روستای گیشان غربی، آب شیرین، ذرتوی بالا و پایین، رودشور، گوهره، چلو و چاهکل رخ داده است. به‌علاوه تعدادی ترک‌خوردگی در منازل روستایی نزدیک به کانون زلزله (بخش فین، رضوان و غیره) ایجاد شده است.
 اعزام تیم‌های ارزیاب
 رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به اقدامات انجام‌شده ازسوی هلال‌احمر بیان کرد: پس از زلزله تیم‌های ارزیاب از شهرستان‌های رودان، حاجی‌آباد، بندرعباس به‌منظور ارزیابی اولیه سانحه، اعزام شدند و برای مدیریت پاسخگویی اضطراری سازمان و استان‌های حادثه‌دیده، فراخوان اعزام اعضا داده شد. همچنین تبادل اطلاعات با مراکز فرماندهی اورژانس و سازمان راهداری انجام شد. مسوولان خانه‌های هلال نیز برای ارزیابی روستاها از ۵۵خانه هلال فراخوانده شدند. ولی‌پور تاکید کرد: اعلام آماده‌باش به دو فروند بالگرد برای اعزام تیم‌های ارزیاب، تقویت و شارژ انبارهای امدادی شعب، اعزام ۳۴نفر شامل تیم‌های واکنش سریع جهت اسکان اضطراری از استان‌های معین انجام شد.
رییس سازمان امداد و نجات با اشاره و توزیع اقلام اضطراری میان زلزله‌زدگان گفت: بلافاصله پس از وقوع زلزله، تیم‌های هلال‌احمر اقدام به توزیع اقلام امدادی برای اسکان اضطراری خانوارهای روستایی و استقرار خانوارهای بخش فیلم در اماکن‌عمومی کردند. به‌علاوه تا ساعات پایانی روز حادثه نیز چادرهای اسکان اضطراری برپا و از صبح روز بعد توزیع بسته‌های غذایی در میان آسیب‌دیدگان آغاز شد.زلزله‌های استان هرمزگان در روز ۲۳آبان‌ماه حدود ساعت15:36 و در عمق ۱۵کیلومتری در حوالی منطقه فین و قلعه قاضی رخ داد و دارای ۱۸۶مورد پس‌لرزه بود. شهرستان‌های حاجی‌آباد، بندرعباس، رودان ازجمله مناطق متاثر از این زلزله بودند که درنهایت سازمان اورژانس کشور اعلام کرد این زلزله‌ها ۱۰۴نفر مصدوم و یک نفر فوتی در شهر بندرعباس داشته است.

captcha
شماره‌های پیشین