sobhe-no.ir
1299
شنبه، ۲۹ آبان ۱۴۰۰
13
عکس و آثار نویسندگان کتاب در تابلوهای شهری نقش بست

تهران در تسخیر نویسنده‌ها

همزمان با هفته کتاب برنامه‌ها و رویدادهای متنوعی در کشور در حوزه کتاب رخ داده است اما در کنار تمام آن‌ها یک اتفاق، کم‌نظیر و دیدنی‌تر بود. تصاویر 100 نویسنده و برخی از آثارشان روی تابلوهای شهری تهران نقش بست.

خبر

احتمال افزایش ظرفیت سالن‌های سینما

صبح نو

خبر

احتمال افزایش ظرفیت سالن‌های سینما

رییس سازمان سینمایی از پیگیری جدی و مذاکره با ستاد ملی مقابله با کرونا برای افزایش سهم مخاطبان و بلیت‌فروشی سالن‌های سینما خبر داد. به گزارش اداره کل روابط‌عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی، رییس سازمان سینمایی با اشاره به استقبال خوب مخاطبان از فیلم‌های روی پرده و افزایش ظرفیت بسیاری از مشاغل و صنوف و با اشاره به مطالعه خانواده سینما و مردم، گفت: بسیاری از مردم، از مدیران سالن‌های سینما و صنوف تقاضا کردند تا با توجه به 
فروکش کردن کرونا در پی واکسیناسیون سراسری و پیرو استقبال مردم و خانواده‌ها از فیلم‌ها در روزهای اخیر شرایطی فراهم شود تا محدودیت سقف ظرفیت ۵۰درصدی برای بلیت‌فروشی در سالن‌های سینما برداشته شود و سینماداران بتوانند از همه ظرفیت خود استفاده کنند. وی ادامه داد: مدتی است که اغلب دورکاری‌ها به پایان رسیده و حتی دانش‌آموزان نیز به‌صورت پاره‌وقت به مدارس بازگشته‌اند و دانشگاه‌ها نیز از چندی دیگر پذیرای دانشجویان خواهند بود، سینماها از معدود اماکنی هستند که محدودیت‌ها در موردشان اعمال می‌شود. به گفته وی، در شرایط فعلی بسیاری از پروازها، رستوران‌ها، اتوبوس‌ها و … از صد درصد ظرفیت‌های‌شان استفاده می‌کنند پس طبیعی است مانند بسیاری از مشاغل و کسب‌وکارها سینماداران هم حق خود بدانند که برای ظرفیت کامل سالن بلیت بفروشند و جبران مافات روزهای گذشته را بکنند. درحال‌حاضر هر سالن سینما می‌تواند تنها ۵۰درصد ظرفیتش بلیت بفروشد.
رییس سازمان سینمایی اظهار کرد: به‌دنبال درخواست و مطالبه خانواده سینما، سینماداران و پخش‌کنندگان، در حال گفت‌وگو با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و مذاکره با ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم تا درصورت امکان و مناسب بودن شرایط ظرفیت بلیت‌فروشی سالن‌های سینما با حفظ پروتکل‌های بهداشتی افزایش پیدا کند. وی در پایان ضمن اظهار امیدواری از تعامل و همکاری ستاد مقابله با کرونا در این زمینه گفت: بدیهی است سینماها تابع پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا خواهند بود و هر وقت تصمیم جدیدی اتخاذ شود بدان پایبند خواهند بود.
 
جایزه اول ABU در دستان رادیو سلامت
برنامه رادیوسلامت با عنوان «سهم من از دنیای ما» توانست جایزه اول ABU را کسب کند. به گزارش روابط‌عمومی رادیوسلامت، مرتضی میلانی، تهیه‌کننده می‌گوید: رادیوسلامت در ایام کرونا برنامه‌های متنوعی در قالب‌های متفاوت برای اقشار جامعه تهیه و پخش کرده است. یکی از مشکلاتی که در این روزها برای ناشنوایان پیش آمد، استفاده از ماسک بود، زیرا این قشر از جامعه برای متوجه‌شدن صحبت‌های اطرافیان و... دچار مشکل شدند و نمی‌توانستند با وجود ماسک لب‌خوانی داشته باشند. به همین دلیل برنامه «سهم من از دنیای ما» را با محوریت ماسک‌های شفاف برای ناشنوایان تهیه کردم. او ادامه داد: قالب برنامه CSA است و توانست جایزه اول جهانی ABU (اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه) را کسب کند.

captcha
شماره‌های پیشین