sobhe-no.ir
1294
شنبه، ۲۲ آبان ۱۴۰۰
6
افشای طرح آمریکایی و صهیونیستی برای ترور نخست‌وزیر عراق

ردپای رژیم‌صهیونیستی در سوءقصد الکاظمی

حرام بودن تجارت با صهیونیست ها ازسوی مرجعیت عراق اعلام شد

فتوای آیت الله

با فتوای آیت‌الله سیستانی علیه رژیم‌صهیونیستی و حرام اعلام کردن تجارت با اسرائیل، اربیل در شمال عراق، به بن‌بست عادی‌سازی روابط با رژیم‌صهیونیستی رسید، علاوه‌برآن فتوای آیت‌الله سیستانی بار دیگر موجب شد تا ملت مظلوم فلسطین پشت‌گرم به حمایت برادران مسلمان خود در دیگر کشورها باشند و نوعی وحدت اسلامی را بار دیگر بتوان در این فتوای تاریخی و ارزشمند میان مذاهب مختلف اسلامی مشاهده کرد.

صبح نو

افشای طرح آمریکایی و صهیونیستی برای ترور نخست‌وزیر عراق

ردپای رژیم‌صهیونیستی در سوءقصد الکاظمی

همانطور که پیش‌بینی می‌شد، طرح آمریکایی و صهیونیستی برای ترور نخست‌وزیر عراق افشا شد؛ موضوعی که «قیس خزعلی»، رهبر عصائب اهل‌الحق از وجود طرح آمریکایی و صهیونیستی برای ترور نخست‌وزیر عراق خبر داد و تا کید کرد؛ فرضیه شخص ثالث در تلاش برای ترور با اجرای رژیم‌صهیونیستی و هماهنگی آمریکا وجود دارد و ردپای رژیم‌صهیونیستی در سوءقصد الکاظمی کاملا دیده می‌شود.
 ممنوعیت تجارت کالا با رژیم‌صهیونیستی و حرام بودن آن، درحالی ازسوی رسانه‌های عراق و مرجعیت این کشور عنوان می‌شود که بغداد در این روزها با رخداد دیگری همچون ترور «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق نیز روبه‌رو است؛ موضوعی که با گذشت یک هفته از این سوءقصد نافرجام، برخی مقامات این کشور آن را دسیسه آمریکا و رژیم‌صهیونیستی می‌دانند؛ کمااینکه، رهبر عصائب اهل‌الحق  عراق از احتمال طرح آمریکا و رژیم‌صهیونیستی برای ترور نخست‌وزیر خبر داد. رهبر عصائب اهل‌الحق عراق با ابراز تردید درباره روایت دولت پیرامون تلاش برای ترور نخست‌وزیر این کشور، تاکید کرد که روایت رسمی دولت اطمینان‌بخش نیست و فرضیه شخص ثالث در تلاش برای ترور با اجرای رژیم‌صهیونیستی و هماهنگی آمریکا را بیشتر می‌پذیرد.«قیس خزعلی»، رهبر عصائب اهل‌الحق در گفت‌وگو با شبکه الجزیره قطر گفت: خواستار انجام تحقیقات فنی و دقیق و جست‌وجوی شواهد درمورد سوءقصد به جان مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق شدیم. وی تاکید کرد: هدف قراردادن خانه نخست‌وزیر به معنای هدف قراردادن نظام سیاسی و کشور عراق است. اتهامات وارده درمورد تلاش برای ترور مردود است، این همان چیزی است که ما را بر آن داشت تا تحقیقات معتبری را درخواست کنیم. خزعلی تاکید کرد: نتایج غیرمنطقی انتخابات ما را به این باور می‌رساند که این انتخابات برای پیروزی یک حزب با اختلاف زیاد برنامه‌ریزی شده است. تقاضای ما برای برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی به‌دلیل تقلب در آن همچنان پابرجاست. وی به رسمیت شناختن نتایج انتخابات را رد کرد و گفت: ممکن است کل روند سیاسی را تحریم کنیم. سخنگوی فرمانده‌کل نیروهای مسلح عراق گفت که ترور نافرجام الکاظمی شامل انفجار دوم از طریق یک فروند پهپاد بود که با سرنگونی این پهپاد ناکام ماند.

 استفاده از پهپادهای فرانسوی برای ترور الکاظمی
  از سویی دیگر، «کاظم الحاج»، کارشناس امور امنیتی و سیاسی، در گفت‌و‌گو با رسانه عراقی «دجله» درباره پهپادهایی که اخیرا خانه «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق را هدف قرار دادند، گفت که پهپادهای استفاده‌شده در این حمله ساخت فرانسه هستند.
برخی رسانه‌های عراقی از استقرار گسترده نیروهای امنیتی عراق و پرواز هواپیماهای ارتش در آسمان بغداد خبر دادند. همچنین ده‌ها تانک ارتش عراق در برخی خیابان‌های پایتخت عراق مستقر شدند.رسانه‌های عراق بامداد یکشنبه از حمله پهپادی به منزل مصطفی الکاظمی در منطقه سبز عراق خبر دادند. وزارت کشور عراق صبح یکشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سوءقصد علیه نخست‌وزیر این کشور ناکام مانده و نیروهای پدافند، دو پهپاد از سه پهپاد را رهگیری و قبل از اصابت به هدف منهدم کرده است. هیات هماهنگ‌کننده گروه‌های مقاومت عراق حمله به منزل نخست‌وزیر عراق را محکوم کرد و خواستار تشکیل کمیته فنی ویژه با مشارکت الحشدالشعبی برای تحقیق در این حادثه و اعلام نتایج آن شد.

captcha
شماره‌های پیشین