sobhe-no.ir
1283
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۴۰۰
15
یادداشتی بر نمایش «سهیل»

پست‌مدرنیسم در لحاف چهل‌تکه

افشین عموزاده‌ لیچایی / در روزگاران قدیم، شاید قدیمی‌تر از اینکه صنایع نساجی تا این پایه رشد کند که لحاف‌ها نقش سه‌بعدی داشته باشند، معمولا از هر چند پارچه که در طول سال دوختنی تهیه می‌شد تکه‌ای اضافه می‌آمد و مجموع آن اضافه‌ها را مادربزرگ‌ها کنار هم می‌دوختند تا لحافی بزرگ فراهم آورند.

اخبار کوتاه

رییس سازمان سینمایی ادغام فجر ملی و جهانی را اعلام کرد

جشنواره یکپارچه فجر

صبح نو

اخبار کوتاه

بررسی کرونا و اثربخشی واکسیناسیون در رادیوسلامت
به گزارش روابط‌عمومی رادیوسلامت  برنامه پاسخگو امروز چهارشنبه 5آبان‌ماه ساعت8:15 از رادیوسلامت پخش می‌شود و مردم می‌توانند سوالات‌شان را با محوریت کرونا و اثربخشی واکسیناسیون جویا شوند. فاطمه بی‌تقصیر، تهیه‌کننده برنامه پاسخگو توضیح می‌دهد: برنامه پاسخگو چهارشنبه پنجم آبان‌ماه با حضور دکتر ایلاد علوی متخصص عفونی موضوع کرونا و اثربخشی واکسیناسیون را مورد بررسی قرار می‌دهد. مشاور و مجری کارشناس برنامه لیلا علوی است که از گروه بهداشت و تندرستی رادیوسلامت پخش می‌شود. برنامه پاسخگو عصر امروز چهارشنبه، پنجم آبان‌ماه موضوع هپاتیت با حضور دکتر امانی فوق‌تخصص گوارش روی آنتن می‌رود.
برنامه پاسخگو صبح‌ها ساعت 8:15 دقیقه تا 9 روانه آنتن می‌شود و روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از گروه بهداشت و تندرستی و روزهای یکشنبه و سه‌شنبه یک‌هفته در میان از گروه تغذیه پخش می‌شود.
هر روز در ابتدای برنامه، کارشناس مجری سرفصل برنامه را مطرح می‌کند و بعد از آن مردم می‌توانند سوالاتی که متناسب با سرفصل برنامه دارند، بپرسند و پاسخ‌های‌شان را دریافت کنند.
 
 بازگشت «ببو» به صحنه تئاتر
نمایش «ببو» که به‌دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود از 9 آبان به روی صحنه بازمی‌گردد.
نمایش «ببو» که از روز دوشنبه، چهارم‌خردادماه 1400، با طراحی، نویسندگی و کارگردانی مهیار شیروانی در سالن گلایل پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه رفت، پس از یک هفته اجرا به‌دلیل شیوع کرونا متوقف و اکنون با بهبود شرایط، مجددا از نهم آبان‌ماه اجراهای خود را ادامه می‌دهد. در خلاصه این نمایش که ژانر کمدی دارد، آمده است: در یکی از روزهایی که خانه‌ خالی‌ست و مادر کامبیز در خانه حضور ندارد، او هم‌دستان کلاه‌بردارش را در حین سرقت اشیای باستانی، در زیرزمین خانه‌شان گروگان گرفته است. ناگهان مادرش به خانه بازمی‌گردد و با این صحنه گروگان‌گیری روبه‌رو می‌شود.کاراکترهای داستان در موقعیتی که اعتمادکردن، سخت‌ترین کار است، با موانع شخصیتی‌شان برای مورد اعتماد قرارگرفتن مواجه می‌شوند.
بازیگران این نمایش۸۰دقیقه‌ای (به ترتیب الفبا) عبارت از پرستو الماس، نیکو پشوتن، عماد جاویدپور و مسعود رمضانی هستند. همچنین از دیگر عوامل این گروه نمایشی می‌توان به مجری طرح: محمد گودرزیانی، طراح نور: رضا خضرایی، ‎طراح گرافیک: محمدصادق زرجویان، طراح گریم: مریم سالاروند، مشاور طراحی صحنه: هادی بادپا، موسیقی: پوریا مهدی، گروه کارگردانی: ایمان حسینی و دانیال کریمی، ‎مدیر اجرا: محمدرضا اربابی‌نیا و مشاور رسانه‌ای: امیر پارسائیان‌مهر این نمایش را برعهده دارد. مهیار شیروانی که در کارنامه خود، نویسندگی و کارگردانی نمایش «یه هفته بعد هفته قبل» و همچنین نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاه «جنگل آسفالت» را دارد، از زمستان سال۱۳۹۸ و پیش از آغاز پاندمی بیماری کرونا، به همراه گروه بازیگرانش تمرینات نمایش «ببو» را آغاز کرده بود.
این خبر در ادامه یادآور می‌شود پیش‌فروش تخفیف‌دار نمایش «ببو» در سایت تیوال از روز جمعه 30مهر آغاز می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند نسبت‌به تهیه بلیت اقدام کنند.
 
ممنوعیت تبلیغات با محتوای تشویق
 به خروج ارز از کشور
ساترا با ارسال تذکر کتبی، ممنوعیت نمایش تبلیغاتی را که مشوق خروج سرمایه انسانی، فکری و مالی از کشور باشد به رسانه‌های متخلف ابلاغ کرد. به گزارش روابط‌عمومی ساترا، در پی تبلیغات بنگاه‌های خرید ملک در خارج از کشور در برخی رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، ساترا با ارسال تذکر کتبی، ممنوعیت نمایش تبلیغاتی که مشوق خروج سرمایه انسانی، فکری و مالی از کشور باشد را به رسانه‌های متخلف ابلاغ کرد. پیش از این ساترا پیش‌نویس دستورالعمل تبلیغاتی‌اش را جهت نظرخواهی عمومی روی سایت خود به آدرس
 yun.ir/wv3109  منتشر کرده بود. پس از نظرخواهی از متخصصان و جمع‌بندی نظرات، این دستورالعمل نهایی و به رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ابلاغ خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین