sobhe-no.ir
1282
سه شنبه، ۰۴ آبان ۱۴۰۰
15
گزارش تطبیقی «صبح‌نو» از کتاب «وقت محدود» و فیلم سینمایی «لباس شخصی»

داستــان آقاکاظم

فیلم سینمایی «لباس شخصی» به کارگردانی امیرعباس ربیعی و تهیه‌کنندگی حبیب والی‌نژاد سال98 تولید و در جشنواره همان سال اکران شد. اما با گذشت دوسال خبری از اکران این فیلم نیست.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

ویترین اکران شلوغ می‌شود
با تصمیم شورای صنفی اکران فیلم سینمایی «بی‌همه‌چیز» ساخته محسن قرایی‌مقدم به‌همراه ۹فیلم دیگر تا پایان فصل پاییز روانه پرده سینماها می‌شوند. به گزارش مهر، جلسه شورای صنفی نمایش سوم آبان‌ماه با حضور اعضا در محل اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران تشکیل و در ابتدای جلسه از یک عمر تلاش غلامرضا فرجی در دوران عضویت او در شورای صنفی نمایش قدردانی شد. در این جلسه با درخواست اکران فیلم سینمایی «تومان» ساخته مرتضی فرشباف از ۱۲آبان‌ماه، فیلم سینمایی «آپاچی» ساخته آرش معیریان از ۲۶آبان‌ماه، «شهر گربه‌ها» ساخته سیدجواد هاشمی و «آتابای» ساخته نیکی کریمی از سوم آذرماه، «ملاقات با جادوگر» به کارگردانی جمشید بهرامیان و «جوجه تیغی» ساخته مستانه مهاجر از ۱۰آذرماه، «بندر بند» ساخته منیژه حکمت از ۱۲آذرماه، «بی‌همه‌چیز» ساخته محسن قرایی‌مقدم از ۱۷آذرماه، «تی‌تی» ساخته آیدا پناهنده از ۲۴آذرماه و «عروس مردم» به کارگردانی مجید توکلی از اول دی‌ماه موافقت شد.
 
«لوکوموتیو» در مهرگان روی صحنه می‌رود
 نمایش «لوکوموتیو» به کارگردانی رضا کنگازیان از ۹آبان در تماشاخانه مهرگان اجرای خود را آغاز می‌کند. به گزارش امور ارتباط رسانه‌ای و روابط‌عمومی پروژه، «لوکوموتیو» به نویسندگی و کارگردانی رضا کنگازیان از یکشنبه ۹آبان ساعت۱۹ در تماشاخانه مهرگان اجرا می‌شود. کیمیا مردان‌پور، سعید کریم‌زاده، مریم مویدی، مصطفی فرهادی، احسان شاه‌کرمی، آریا شیراسماعیلی، سوگل سوادکوهی بازیگران این اثر نمایشی هستند. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: لوکوموتیو در حرکت است و شما مسافران آخرین واگن این قطار هستید. انتخاب کنید. خروج از درهای سمت چپ یا راست؟
«لوکوموتیو» به کارگردانی رضا کنگازیان از یکشنبه نهم آبان ساعت19 به مدت ۱۵شب و با مدت زمان ۷۵دقیقه در سالن شماره یک تماشاخانه مهرگان اجرا می‌شود.
  
«۱۰دقیقه» با فلسطینیان زندانی در رژیم‌صهیونیستی
 موضوع این هفته مستند «۱۰دقیقه»(Minutes 10)  شبکه پرس‌تی‌وی اختصاص به بررسی وضعیت زندانیان فلسطینی در اسرائیل دارد. به‌گزارش روابط‌عمومی شبکه پرس‌تی‌وی، مستند «۱۰دقیقه» به تهیه‌کنندگی مهدی عرب وضعیت نامناسب انسانی و شرایط اسفناک نگهداری فلسطینیان در زندان‌های رژیم‌صهیونیستی را مورد واکاوی قرار می‌دهد.  افزایش فشار رژیم اسرائیل به زندانیان فلسطینی پس از فرار 6نفر از زندانیان که رسوایی بین‌المللی را بر این رژیم غاصب به‌دنبال داشت، شدت گرفته است. این فشار ضدبشری و غیرانسانی به زندانیان فلسطینی باعث شکل‌گیری اعتراضات و اعتصابات غذایی مستمر و دامنه‌دار در زندان‌های رژیم‌صهیونیستی شده است.
در جدیدترین اپیزود مجموعه مستند «۱۰دقیقه» همچنین به این حقیقت اشاره می‌کند که اسرائیل با سکوت و انفعال کشورهای غربی و عربی اقدام به بازداشت غیرقانونی و شکنجه فلسطینیان در زندان کرده است. اخیرا نیز مذاکرات میان اسرائیل و سازمان جهاد اسلامی درباره وضعیت زندان‌ها به بن‌بست رسیده و شکست خورده است. این قسمت از مجموعه مستند «۱۰دقیقه» ساعت‌۱۴:۰۰ سه‌شنبه و ۱۹:۲۰ و ۰۳:۲۰ روز چهارشنبه روی آنتن پرس‌تی‌وی است.
  
«آهو» در سپند روی صحنه می‌رود
 نمایش «آهو» به نویسندگی و کارگردانی پوریا گلستانی در پردیس تئاتر سپند روی صحنه می‌رود. در خلاصه داستان نمایش آمده‌است: دختری به نام آهو مجبور است در گاراژی که پاتوق اراذل و اوباش است، زندگی کند تا روزی که نجات‌دهنده‌اش از راه می‌رسد و ...
محسن زرآبادی‌پور، غزاله روغنی، مهرداد سوری، سپاس رضایی، پویا حاجی‌رضا، رضا قره‌گزلی، بردیا دیانت، سویل جعفری، بنیامین میلان، ماهان ترابی، فریبا فریدونی، مسعود فاضلی و کوروش محمدرضا بازیگران این اثر نمایشی هستند. نمایش «آهو» از ۱۰آبان‌ماه ساعت‌۱۹:۳۰ در پردیس تئاتر سپند سالن دوم روی صحنه می‌رود.
 

captcha
شماره‌های پیشین