sobhe-no.ir
1277
دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۴۰۰
1
گفت‌وگوی احسان محمدحسنی با خبرنگاران

می‌توانیم به درآمد هزار میلیاردی برسیم

سازمان اوج یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مجموعه‌های فرهنگی و رسانه‌ای کشور است. این سازمان سال‌هاست در حوزه‌های مختلف سینما، سریال، گرافیک، موسیقی، مستند و... فعالیت می‌کند. به‌جرات می‌توان «اوج» را پرسروصداترین مجموعه رسانه‌ای در این مختصات دانست که درکنار تولیداتش، گاهی هم وارد حاشیه شده است؛ البته این حواشی همگی ذیل تولیدات‌شان بوده است. تاکنون تعداد زیادی فیلم، پوستر، قطعه موسیقیایی و این‌روزها سریال ازسوی «اوج» ساخته شده است؛ البته همان‌طور که گفتیم حول برخی از تولیدات و اقدامات این سازمان سوالاتی هم وجود دارد که به‌دلیل دوری احسان محمدحسنی از مصاحبه، کمتر پاسخ داده شده اما حالا و با آغاز فصل پاییز سال۱۴۰۰ و شروع برخی پروژه‌های جدید این سازمان، احسان محمدحسنی مقابل خبرنگاران رسانه‌ها قرار گرفت. نشست رسانه‌ای احسان محمدحسنی، مسوول سازمان هنری رسانه‌ای اوج، پیش از ظهر یکشنبه ۲۵مهر در این سازمان برگزار شد.

رایزنی های مقدماتی برای آغاز رسمی مذاکرات هسته ای، از روز پنج شنبه هفته جاری میان ایران و طرف اروپایی آغاز می‌شود

مطالبات ایران از بروکسل

مذاکرات ایران و طرف‌های اروپایی باقی مانده در برجام، به ایستگاه بروکسل رسیده است. پس از سفر معاون «سرویس‌ اقدام اتحادیه اروپا» به تهران و دیدارش با معاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان تصمیم بر این شد تا رایزنی‌ها جهت احیای برجام، در بروکسل پیگیری و مقدمات برای ازسرگیری مذاکرات رسمی فی‌مابین تهران و غرب فراهم شود. تهران از رایزنی‌های بروکسل که باقری مسوول آن است، در پی چیست؟ روز 22مهرماه بود که انریکه مورا، معاون سرویس‌ اقدام اتحادیه اروپا که برای رایزنی درباره روابط دوجانبه، موضوعات منطقه‌ای ازجمله تحولات در افغانستان و یمن و نیز مذاکرات برای لغو تحریم‌ها علیه تهران، به ایران سفر و با علی باقری، معاون سیاسی وزیر امورخارجه رایزنی کرد. یکی از محورهای مهم سخنان باقری در این دیدار، انتقاد از بی‌عملی طرف‌های غربی در عمل به تعهدات‌شان ذیل توافق برجام بود. باقری درعین‌حال در بخشی از اظهارات خود خطاب به مورا گفت: «ایران برای مذاکرات جدی که نتیجه آن توافق عملی و نه توافق کاغذی باشد، همواره آماده است». مقام اروپایی نیز بر آمادگی خود به‌منظور همکاری با ایران و سایر طرف‌ها درجهت ادامه مذاکرات برای دستیابی به نتیجه‌ای که موردپذیرش همه طرف‌ها باشد، تاکید کرد. در پایان نیز تصمیم بر این شد تا طرفین ادامه رایزنی‌های خود را طی روزهای آینده در بروکسل ادامه بدهند. وزیر امورخارجه کشورمان دراین‌باره گفت: «رایزنی‌ها طی دوهفته آینده در بروکسل میان معاون سیاسی وزیر امورخارجه و مورا ادامه پیدا می‌کند.»

جلسه روز گذشته كمیسیون حمایت از كاربران فضای مجازی بر خلاف عملیات روانی برخی جریان های سیاسی، علنی برگزار شد

قالیباف: مجلس به ‌دنبال بستن پلتفرم‌ها نیست

اولین جلسه کمیسیون ویژه بررسی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی عصر روز گذشته با حضور رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. براساس هماهنگی‌های صورت‌گرفته و وعده‌ای که رییس داده بود، این نشست به‌شکل زنده از طریق صفحه اینستاگرامی خبرگزاری خانه ملت و همچنین از طریق رسانه ملی پخش شد.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با کارشناسان ماجرای ورود پیمانکاران چینی به حوزه ساخت‌وساز کشور را بررسی کرده است

ساخت سریع مسکن با کمک چینی‌ها

فائزه مومنی / زمان خرید خانه در تهران با فرض پس‌انداز یک‌سوم دریافتی فرد، حدود 84سال خواهد بود؛ این میزان انتظار برای خرید خانه‌ای ۸۰متری در منطقه۱۸ که متوسط قیمت هرمترمربع آن در مهرماه سال جاری 15میلیون و 300هزار تومان است. این در حالی است که متوسط قیمت هر مترمربع خانه در تهران طی شهریورماه امسال ۳۱میلیون و ۷۰۰هزار تومان بود که نسبت‌به ماه قبل ۲.۴درصد افزایش نشان می‌دهد. برمبنای این قیمت حدود 179سال طول می‌کشد تا فردی در تهران خانه‌دار شود؛ البته که مدت زمان انتظار برای خرید خانه در کل کشور نیز ممکن است افزایش یابد. براساس گزارش مرکز در پاییز سال گذشته، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی معامله‌شده در کشور با ۱۲سال و با متراژ ۱۰۸متر، حدود ۹میلیون تومان بود که نسبت‌به تابستان۹۹ و پاییز۹۸ به‌ترتیب افزایش ۲۴.۸ و ۱۱۳.۸درصدی داشته است. همچنین میانگین قیمت مسکن طی سال گذشته در کل کشور ١٥میلیون و ٢٠٠هزار تومان بوده است. اگرچه با هر جهشی در مصالح ساختمانی، نرخ ارز یا هر سیاستی که به ضرر بازارها باشد، مدت‌زمان انتظار نیز افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد مدت‌زمان انتظار نه تنها برای خرید که برای اجاره مسکن نیز افزایش یابد؛ چراکه با وجود روند نزولی قیمت‌ها از مهر سال گذشته در بازار خرید و فروش، در بازار اجاره قیمت‌ها همچنان بر مدار افزایشی است. به نظر می‌رسد با افزایش مدت‌زمان انتظار برای خانه‌دار شدن و ناچاری افراد به اجاره‌نشینی، صاحبخانه‌ها نیز از فرصت استفاده کرده و نرخ‌های اجاره را افزایش می‌دهند.

سرمقاله

مراقب ضربه ششم باشید

شماره‌های پیشین