sobhe-no.ir
1274
چهارشنبه، ۲۱ مهر ۱۴۰۰
9
فراز و فرودهای نگران‌کننده آمار کرونا، بر اهمیت واکسیناسیون جمعی تاکید دارد

اصناف بدون واکسن نمی‌توانند فعالیت کنند

در روزهایی که صحبت‌هایی درباره ارائه خدمات اجتماعی با ارائه کارت واکسن مطرح می‌شود، گروهی هم هستند که برای مخالفت با واکسیناسیون کرونا دست به هرکاری می‌زنند. عده معدودی از این افراد صبح دیروز در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند تا مخالفت خود با واکسن اجباری را اعلام کنند. این در حالی است که یافته‌های علمی و شواهد مربوط به آن نشان می‌دهد که واکسیناسیون تا چه اندازه در ایجاد ایمنی جمعی موثر بوده است. البته وزیر کشور هم دیروز اعلام کرد که فعالیت اصناف به‌ویژه اصنافی که با مواد غذایی سروکار دارند از ابتدای آبان‌ماه منوط به دریافت واکسن است.

شناسایی ۱۳۳۹۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

کشف جدید در انبارهای گمرک

16هزار تن برنج با فوریت ترخیص می‌شود

صبح نو

شناسایی ۱۳۳۹۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

آمار وزارت بهداشت و درمان نشان می‌دهد که همچنان آمار مبتلایان و متوفیان روزانه کرونایی بالاست. بر این اساس، در فاصله ظهر روز دوشنبه تا ظهر روز سه‌شنبه 213بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند. همچنین در همین مدت ۱۳هزار و ۳۹۱بیمار جدید مبتلابه کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک‌هزار و ۸۶۹نفر از آن‌ها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به پنج‌میلیون و ۷۲۹هزار و ۷۸۵نفر رسید. همچنین پنج‌هزار و ۱۲۴نفر از بیماران مبتلابه کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
 آمار واکسیناسیون هم نشان می‌دهد که در شبانه‌روز گذشته یک‌میلیون و 361هزار دوز واکسن تزریق شده و هم‌اکنون مجموع واکسیناسیون کشور به 67میلیون و 29هزار و 381دوز رسیده است. این در حالی است که بامداد دیروز هم محموله 6میلیون دوزی واکسن کرونا ازسوی جمعیت هلال‌احمر وارد کشور شد.

captcha
شماره‌های پیشین