sobhe-no.ir
1274
چهارشنبه، ۲۱ مهر ۱۴۰۰
2
دو پرونده تخلف دولت روحانی در موضوع بورسیه‌ها و استنکاف از اجرای قوانین راهی قوه‌قضاییه شد

سه‌شنبه‌های نظارتی مجلس

سه‌شنبه‌های مجلس از این پس با قرائت گزارش‌های نظارتی آغاز خواهد شد؛ این تصمیمی است که اخیرا هیات‌رییسه مجلس گرفته و روز گذشته (سه‌شنبه 20 مهر) حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی این تصمیم را اعلام کرد. براساس این تصمیم هیات‌رییسه، جلسه علنی مجلس با قرائت دو گزارش نظارتی کلید خورد: 1- تخلف وزارت علوم دولت روحانی در موضوع بورسیه‌ها. 2- قرائت گزارش کمیسیون قضایی درباره استنکاف دولت یازدهم و دوازدهم از اجرای قوانین.

قالیباف:

جمهوری اسلامی، هژمونی آمریکا را برهم زده است

صبح نو

قالیباف:

جمهوری اسلامی، هژمونی آمریکا را برهم زده است

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه دومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر جبهه مقاومت و دفاع از حرم (جایزه سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج‌حسین همدانی) که روز گذشته (سه‌شنبه، 20مهرماه)  به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.
 
امروز درگیر جنگ اقتصادی و رسانه‌ای هستیم
 رییس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه جنگ به پایان رسیده اما دفاع همچنان باقی است، گفت: اهل قلم و هنر لباس فاخری به تن می‌کنند که یاد شهدا باقی بماند و این کار همان ارزش فعالیت‌ها در دوران دفاع مقدس را دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه در طول 40سال بعد از انقلاب، تهدید و فشارهای متعددی داشتیم، اظهار داشت: اندیشه امام‌خمینی(ره) و انقلاب اسلامی در دهه‌های گذشته پرثمر بود و آن‌چنان مدیریت شد که در مقابل دشمنان پرقدرت ایستادگی کردیم اما باید بپذیریم که در اداره کشور دچار ضعف‌ها و اشکالاتی هستیم و با صراحت بگویم که علت آن دور شدن از سنت‌های الهی و دور شدن از خداباوری، خودباوری و مردم‌باوری است که باعث ضمانت تداوم انقلاب اسلامی بود. قالیباف همچنین با بیان اینکه دشمنان به طرق مختلف وارد کارزار با ما شده‌اند، اذعان داشت: هیچ‌گاه دو حزب شیطان و حزب‌الله با هم کنار نمی‌آیند؛ امروز درگیر جنگ‌های اقتصادی و رسانه‌ای هستیم و خط‌مقدم ما اینجاست، همچنین بر این باوریم که امروز جنگ رسانه‌ای از جنگ اقتصادی اثرگذارتر است و برای موفقیت در جنگ اقتصادی، باید در جنگ رسانه‌ای پیروز شویم.
 
همدلی و هم‌افزایی میان اهل سنت و تشیع در مبارزه با تکفیری‌ها
 رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتخارآفرینی مدافعان حرم انسجام تشیع را به برکت مدافعان حرم دانست و گفت: همدلی که منجر به هم‌افزایی میان اهل سنت و تشیع در مبارزه با ظلم و دور کردن وهابیت و تکفیری‌ها در عراق، لبنان، یمن، سوریه و افغانستان شد، ثمره خون شهداست؛ لذا سنت‌های الهی در همه دوران پابرجاست.
قالیباف اضافه کرد: یک دوگانگی ساختگی ایرانی و غیرایرانی ازسوی جریان تحریف در حال شکل‌گیری بود که تیر آن‌ها به سنگ خورد و شهید ابومهدی و حاج قاسم در میدان مسلمانان عزیز شدند و آن‌ها که خود را خادمین حرمین می‌دانستند، رسوا شدند که همه این‌ها به برکت خون شهدا بوده لذا باید از آن دفاع کرد تا تحریف نشود.
رییس قوه مقننه در ادامه با یادآوری این مطلب که امروز جمهوری اسلامی نه‌تنها بقای خود را با قدرت حفظ کرد و قدرت منطقه‌ای شده است، گفت: بلکه امروز هژمونی آمریکا را نیز در منطقه برهم زده‌ایم و آن‌ها به‌دنبال بازتعریف خود هستند.
وی در ادامه تاکید کرد: در جهاد تبیین آن‌ها که اهل تحلیل، نظر، سخن و منطق هستند، باید صحبت کنند و به‌خصوص در موضوع افغانستان روشنگری کنند که برخی سوال‌ها مطرح می‌شود که چرا عمق استراتژیک ایران در سوریه، لبنان و عراق است اما در کابل و پنجشیر نیست؛ لذا تبیین این موضوع برای جامعه و جوانان مهم است که راهبرد ما را بدانند.
قالیباف با بیان اینکه جامعه مدرن امروز مملو از کثرت است و افراد با دیدگاه‌های متفاوت و مشابه زیاد هستند، ابراز کرد: این افراد باید مسائل را به‌درستی تحلیل کنند تا شک و تردید در اصل مسیر به وجود نیاید؛ البته نقد و رویکرد متفاوت در هر حوزه‌ای وجود دارد که نظیر آن را در زمان جنگ داشتیم که حتی میان فرماندهان لشکر اختلاف‌نظر وجود داشت اما اگر باورها  تغییر کند و تحریف انقلاب به وجود بیاید، باید در برابر آن ایستاد. رییس قوه مقننه اضافه کرد: ما درک نکردیم که ربا؛ جنگ با خداست و ریا باعث موفقیت جامعه نمی‌شود؛ اساس انقلاب اسلامی مردم هستند که آن‌ها را از صحنه اقتصاد و فرهنگ دور کرده‌ایم.رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به الگوی شکل‌گیری مدافعان حرم و مقابله با تروریسم داعش گفت: مبتنی بر سنت‌های الهی و مردم‌باوری یعنی همان الگوی دفاع مقدس. مدافعان حرم در منطقه شکل گرفتند که با داعش جنگیدند درحالی‌که هیچ ارتشی نتوانست مقابل داعش ایستادگی کند.

captcha
شماره‌های پیشین