sobhe-no.ir
1274
چهارشنبه، ۲۱ مهر ۱۴۰۰
13
«صبح‌نو» از مهاجرت پرستو صالحی بازیگر تلویزیون گزارش می‌دهد

مسیر بن‌بست

پرستو صالحی، بازیگر میانسال تلویزیون است که در دهه80 و به‌واسطه بازی در یکی، دو سریال شناخته شد. او در روزهای اخیر از کشور مهاجرت کرد. جریان پرسرعت جامعه، ضعف‌های فردی، فضای فرهنگ و هنر یا هرچیز دیگری. ممکن است اگر فردی در جوانی به‌واسطه بازی در یکی، دو سریال مشهور شود و در ادامه نتواند مسیرش را به‌خوبی مدیریت کند، به‌سرعت به بی‌راهه کشیده شود. متاسفانه این اتفاقی است که در سال‌های اخیر برای تعدادی از بازیگران افتاده است.

خبر

صبح نو

خبر

جایزه ادبی جلال آل‌احمد 
به راه افتاد
دبیرخانه جایزه ادبی جلال آل‌احمد فراخوان چهاردهمین دوره این جایزه را منتشر کرد. براساس فراخوان دبیرخانه جایزه ادبی جلال آل‌احمد از نویسندگان، پژوهشگران، پدیدآورندگان و ناشران دعوت می‌شود تا آثار خود را در چهار گروه «داستان بلند و رمان»، «مجموعه داستان‌ کوتاه»، «نقد ادبی» و «مستندنگاری» به این دبیرخانه ارسال کنند. بنابر فراخوان چهاردهمین دوره این جایزه، کتاب‌های ارسالی باید برای نخستین‌بار در سال۹۹ منتشر شده باشند، با مجوز وزارت فرهنگ ایران در داخل کشور به چاپ رسیده باشند و در یکی از چهار گروه بالا قرار گیرند.
نویسندگان، پژوهشگران، پدیدآورندگان و ناشران می‌توانند سه نسخه از آثارشان را تا 15آبان‌ماه به دبیرخانه جایزه ادبی جلال آل‌احمد در نشانی تهران، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه‌نصیر طوسی، پلاک۲، ساختمان سرای اهل قلم، طبقه۴، کدپستی: ۱۳۱۵۷۷۳۴۱۱ ارسال کنند. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیش‌تر با شماره تلفن ۶۶۹۶۶۱۵۵-۰۲۱ داخلی ۴۳۲ تماس بگیرند یا به نشانی پایگاه الکترونیکی www.jalal.adabiatirani.com مراجعه بکنند. گفتنی است جایزه ادبی جلال آل‌احمد پاییز سال جاری برگزار می‌شود.
 
«خورشید تفکر در آسمان زندگی» طلوع می‌کند
در خانه کتاب و ادبیات ایران از کتاب «خورشید تفکر در آسمان زندگی» رونمایی خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، آیین رونمایی از کتاب «خورشید تفکر در آسمان زندگی» اثر حمیدرضا یوسفی و فهیمه نصیری امروز چهارشنبه 21مهرماه در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود. در این نشست علاوه بر مولفان، محمدمهدی ایمانی‌پور (معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی)، محمد اسدی‌موحد (مدیرعامل موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی)، رضا عمرانی (پرزیدنتان آل پی و کوچینگ) و میثم بلباسی (دکترای مطالعات انقلاب اسلامی) درباره این اثر سخنرانی خواهند کرد. آیین رونمایی از کتاب «خورشید تفکر در آسمان زندگی» امروز چهارشنبه 21مهرماه، ساعت۱۱ به‌صورت زنده از آپارات خانه‌ کتاب و ادبیات ایران به نشانی
 ww.aparat.com/khaneketab پخش خواهد شد.
 
  تلاشی برای مطالعه علمی
 و نظام‌مند زبان دراماتیک
 کتاب «تعبیر و تحلیل متون دراماتیک: رویکرد نقش‌گرای نظام‌بنیاد» به قلم دکتر راضیه قلی‌پور در نشر «آواژ» منتشر شد. به گزارش روابط‌‎عمومی این رویداد، «تعبیر و تحلیل متون دراماتیک: رویکرد نقش‌گرای نظام‌بنیاد» (در گزیده‌ای از نمایشنامه‌های معاصر فارسی) عنوان کتابی است برگرفته از رساله دکترای راضیه قلی‌پور در رشته زبان‌شناسی همگانی که برای نخستین‌بار با هدف مطالعه علمی و نظام‌مند زبان دراماتیک با تمرکز بر متون دراماتیک فارسی، به عنوان شاخه‌ای مهم و ویژه از ادبیات، انجام گرفته است. دکتر قلی‌پور می‌گوید: «مطالعه زبان دراماتیک با تمرکز بر متون دراماتیک، شاخه​ای مهم و ویژه از ادبیات است که باوجود ویژگی‌ها و ظرفیت منحصرش، دست‌کم در کشور ما کمتر به آن پرداخته شده است و چنانکه باید، جدی گرفته نمی‌شود و به‌نوعی مهجور مانده است. این در حالی ا‌ست که تاریخ ادبیات جهان مزین به نام بزرگان ادب پارسی همچون فردوسی، حافظ و مولاناست و در دنیا شناخته شده است اما در این میان، ادبیات نمایشی ایران در تاریخ ادبیات جهان سهمی ندارد». گفتنی است کتاب «تعبیر و تحلیل متون دراماتیک: رویکرد نقش‌گرای نظام‌بنیاد» ازسوی نشر «آواژ» به چاپ رسیده و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب ارزش‌مند را از طریق سایت نشر آواژ یا کتاب‌فروشی‌های معتبر تهیه و مطالعه کنند.

captcha
شماره‌های پیشین