sobhe-no.ir
1274
چهارشنبه، ۲۱ مهر ۱۴۰۰
10
جنجال بر سر بازگشایی و تعطیلی مدارس ادامه دارد

هراس از هیاهوی آموزشی

ايران همچنان صدرنشین گروه خود است

فینـــــال بدون بــرنده

تیم ملی فوتبال ایران در هفته چهارم رقابت‌های نهایی دور مقدماتی جام جهانی 2022 در ورزشگاه آزادی تهران و در دیداری بدون تماشاگر برابر کره‌جنوبی به تساوى دست يافت.

صبح نو

ايران همچنان صدرنشین گروه خود است

فینـــــال بدون بــرنده

تیم ملی فوتبال ایران در هفته چهارم رقابت‌های نهایی دور مقدماتی جام جهانی 2022 در ورزشگاه آزادی تهران و در دیداری بدون تماشاگر برابر کره‌جنوبی به تساوى دست يافت.

ایران که پیش از این با شروعی طوفانی و کسب 9 امتیاز از سه بازی با اقتدار در صدر جدول گروه قرار داشت، در این دیدار که به‌نوعی فینال قدرت‌های برتر گروه به شمار می‌رفت، برابر رقیب اصلی خودش، کره‌جنوبی هفت‌امتیازی قرار گرفت. اسکوچیچ با 10پیروزی پیاپی، بدون دریافت گل خورده و بهترین شروع تاریخ ایران در دور نهایی مرحله انتخابی جام‌جهانی در این بازی به‌دنبال استمرار این رکورد و البته نزدیک‌تر شدن به حضور در قطر 2022 بود، اما با اين تساوى ركورد پيروزى‌هاى پياپى متوقف شد. در سوى مقابل، كره‌جنوبى پيش از اين هرگز موفق به شكست ايران در تهران نشده بود و البته از هم‌گروهی با تيم‌ملى كشورمان در ادوار اخير مراحل مقدماتى جام‌جهانى هم خاطرات تلخى داشته است. كره‌اى‌ها باوجوداین‌ با اعتمادبه‌نفس برابر تيم ايران ظاهر شدند و در نيمه نخست عملكرد خوبى داشتند. بازى متعادل دو تيم در ٤٤دقيقه اول درنهایت با خلق چند موقعيت روى دروازه‌ها با تساوى بدون گل به پايان رسيد. بنتو، سرمربى پرتغالى كره‌جنوبى در اين نيمه به‌خوبی موفق به كنترل جريان بازى و كاهش فشار حملات ايران شد و به خواسته خودش رسيد. آرايش 1-٥-4 كره در اين نيمه به‌خوبی نشان مى‌داد كه اين تيم با بازى محتاطانه ابتدا به‌دنبال شكست نخوردن در تهران است.ايران كه سه بازى اول مقابل حريفان نسبتا آسان‌تر را با پيروزى پشت سر گذاشته بود، در نيمه دوم مسابقه به‌دنبال حفظ ركورد پيروزى‌هاى پياپى و كسب امتيازات كامل بازی‌های دور رفت بود اما در همان دقايق ابتدايى با يك حمله برق‌آسا غافلگير شد. سون، مهاجم شاخص كره‌اى‌ها در دقيقه٤٨ با سرعت از خط دفاعى ايران عبور كرد و در موقعيت تک‌به‌تک طلسم دروازه بیرانوند را گشود. شاگردان اسكوچيچ بعد از دریافت گل، به‌منظور جبران نتيجه حملات پرتعداد خود را به روى دروازه ميهمان آغاز كردند.
سعيد عزت‌اللهى می‌توانست در دقيقه٧٠ زننده گل تساوى ايران باشد اما شوت زيباى هافبك شماره٦ تيم ملى به تيرك عمودى دروازه برخورد كرد. عليرضا جهانبخش دقايقى بعد با يك ضربه سر زيبا توپ را به كنج دروازه كره فرستاد و بازى را به‌تساوی كشاند. دو دقيقه بعد طارمى با يك ضربه سنگين از پشت محوطه جريمه براى دومين‌بار تيرك دروازه ميهمان را به لرزه درآورد و با بدشانسى نتوانست زننده گل دوم ايران باشد. كره‌اى‌ها در دقايق پايانى باز هم روى دروازه ايران صاحب موقعيت شدند اما واكنش بيرانوند دروازه ايران را نجات داد و بازى درنهایت با تساوى يك بر يك به پايان رسيد. ايران با اين تساوى و ١٠امتياز در صدر جدول باقى ماند و كره‌جنوبى با هشت امتياز در جايگاه دوم قرار گرفت.
 
فینال شرق و غرب بدون تماشاگر
 بازی جذاب ایران و کره در آزادی این‌بار بدون حضور تماشاگر و در سکوت استادیوم همیشه خروشان تهران برگزار شد. فدراسیون فوتبال که پیش از این بارها اعلام کرده بود بازی با حضور تماشاگران برگزار می‌شود فرم موردنیاز ویژه فیفا درخصوص برگزاری بازی با حضور محدود تماشاگران در دوران شیوع کرونا را ارسال نکرد. ابتدا این واقعه یک اشتباه سهوی اعلام شد اما دبیرکل فدراسیون فوتبال رسما اعلام کرد که فدراسیون عامدانه این فرم را ارسال نکرده تا از بروز هر مشکل احتمالی و شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کند. از سوی دیگر، وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد هماهنگی‌های لازم برای حضور تماشاگران در استادیوم به عمل آمده و قرار بود فدراسیون فوتبال اقدامات موردنیاز در این حوزه را انجام بدهد.
این در حالی است که در هفته گذشته مسابقه ایران و امارات با حضور تماشاگران اماراتی در دبی برگزار شد و با عبور تهران از شرایط بحرانی همچنین ادامه واکسیناسیون انتظار می‌رفت تیم ملی در حساس‌ترین بازی خانگی این مرحله خودش با حمایت تماشاگران برابر کره‌جنوبی قرار بگیرد؛ البته عزیزی‌خادم تقریبا یک هفته پیش در این خصوص گفته بود: صحبت‌های مفصلی دراین‌باره انجام شده است ولی تعداد  تماشاگر قطعی ظرف یکی، دو روز آینده اعلام خواهد شد و  قطعا در بازی با کره تماشاگر خواهیم داشت اما بازی ایران و کره بدون تماشاگر برگزار شد!
 
‏VAR       آفلاین، دومین وعده‌ای که محقق نشد
 دیگر وعده‌ای که در بازی ایران و کره‌جنوبی قرار بود محقق شود که نشد استفاده از سیستم آنلاین کمک‌داور ویدیویی یا VAR بود که این‌بار هم فدراسیون فوتبال نتوانست طبق موارد متعدد دیگر به قول‌های رنگارنگ خودش عمل کند. بازی ایران و کره‌جنوبی بدون تماشاگر برگزار شد و خبری هم از VAR استاندارد آنلاین براساس خواسته فیفا نبود.
رییس فدراسیون فوتبال پیش از برگزاری بازی ایران و سوریه که نخستین بازی خانگی تیم‌ملی بود و گفته می‌شد قرار است برای اولین‌بار VAR در این بازی مورداستفاده قرار بگیرد قول داد در بازی با کره‌جنوبی از این سامانه استفاده خواهد شد؛ اما فدراسیون فوتبال به این وعده هم عمل نکرد تا تیم ملی در هفته چهارم رقابت‌ها و در دومین بازی خانگی خودش هم نتواند استانداردها و امکانات موردنظر فدراسیون جهانی فوتبال را فراهم کند.

اسکوچیچ با 10پیروزی پیاپی، بدون دریافت گل خورده و بهترین شروع تاریخ ایران در دور نهایی مرحله انتخابی جام‌جهانی در این بازی به‌دنبال استمرار این رکورد بود اما با اين تساوى ركورد پيروزى‌هاى پياپى متوقف شد

captcha
شماره‌های پیشین