sobhe-no.ir
1273
سه شنبه، ۲۰ مهر ۱۴۰۰
14
نگاه «صبح‌نو» به رمان «این یک فصلِ دیگر است»

رنج‌نامه‌ای در باب مقام مادر

احمدرضا حجارزاده / نوشتن-به‌ویژه در حوزه ادبیات داستانی-پیش و بیش از آنکه به شناخت فن و اصول نویسندگی نیازمند باشد، نیاز به استعدادی ذاتی دارد در به‌کارگیری واژگان و نوع روایت و زاویه دیدی که از آن منظر به سوژه نگریسته می‌شود و این استعداد ذاتی، همه آن چیزی‌ است که هر خواننده حرفه‌ای داستان‌های ایرانی را علاقه‌مند و مجذوب آثار مرجان شیرمحمدی می‌کند. این نویسنده با همان نخستین داستان‌های کوتاهش توانایی و استعداد خود را در نوشتن داستان‌های ایرانی اثبات کرده بود؛ شاهد این ادعا، جایزه بنیاد هوشنگ گلشیری که سال80 به کتاب «بعد از آن شب»، مجموعه‌داستان نخست شیرمحمدی تعلق گرفت و بعد در گامی بلندتر، به سراغ نگارش رمان رفت که بحق از این آزمون خطیر نیز سربلند برآمد.

آخرین خبر

«حمیدرضا پگاه» مجری تلویزیون شد

خبر روز

«زخم‌های‌نشمرده» مکتوب شد

صبح نو

آخرین خبر

«حمیدرضا پگاه» مجری تلویزیون شد

مسابقه «اتاق صفر و یک» با محوریت کسب‌وکارهای نوین و با شعار کارزار رقابت ایده‌ها و استارت‌آپ‌ها روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود. مسابقه «اتاق صفر و یک» با محوریت کسب‌وکارهای نوین و با شعار کارزار رقابت ایده‌ها و استارت‌آپ‌ها از سه‌شنبه 20مهر  با اجرای حمیدرضا پگاه از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود. در این مسابقه تلویزیونی که ایده‌ها و استارت‌آپ‌های مبتنی بر های‌تک در آن با یکدیگر به رقابت گذاشته می‌شوند، 25استارت‌آپ و 15طرح و ایده از میان 147شرکت‌کننده، در میدان محک و مسابقه قرار می‌گیرند.
سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی استارت‌آپ و اجرایی شدن ایده‌ها نیز از دیگر جوایز این مسابقه است. این مسابقه در پنج هفته اول که مرحله مقدماتی مسابقه روانه آنتن می‌شود، هر هفته یک قسمت و از قسمت ششم به بعد هفته‌ای دو قسمت در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو قرار می‌گیرد که یک قسمت مربوط به طرح و ایده و قسمت دیگر مربوط به رقابت استارت‌آپ‌هاست. «اتاق صفر و یک» در 30قسمت به تهیه‌کنندگی امیر فروتن، کارگردانی علیرضا آقایی و اجرای حمیدرضا پگاه با مشارکت شرکت همراه اول در گروه اجتماعی شبکه دو سیما تولید شده و سه‌شنبه‌ها بعد از گفت‌وگوی خبری حوالی ساعت23:30 روانه آنتن می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین