sobhe-no.ir
1273
سه شنبه، ۲۰ مهر ۱۴۰۰
12
بنیان‌گذار استارتاپ فرهنگی «دوزلی بوک»در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

بچه‌ها باید قهرمان زندگی خود باشند

سمانه استاد / قصه‌‌های کودکی ما همه از یک جنس بودند. کتاب‌های کودک چاپ می‌شدند، مادر و پدرها آن را تهیه می‌کردند و همه بچه‌های یک نسل یک قصه مشابه را با یک قهرمان واحد به یاد می‌آورند. اما این روزها شرایط تغییر کرده و بچه‌ها می‌توانند یک کتاب داستان شخصی داشته باشند که خودشان قهرمان آن هستند. مختصات زندگی، مادر و پدر و مدرسه، همه از واقعیت‌های زندگی کودک گرفته شده و کتابی تنها مختص همان فرد به چاپ رسیده است و این کار را استارتاپ «دوزلی بوک» انجام می‌دهد. «حسین شکاری»، بنیان‌گذار «دوزلی بوک»، متولد 1371 و دانش‌آموخته کارشناسی عمران و کارشناسی‌ارشد کارآفرینی و کسب و کارهای نوین است. او که پیش تر مدیر روابط‌عمومی سازمان گردشگری شهرداری تهران بوده، به همراه هم بنیان‌گذار خود «حمیدرضا صفی‌پور» این استارتاپ فرهنگی را در زمستان سال 97 راه انداخته است. در این فرصت با «حسین شکاری» به گفت‌وگو نشسته‌ایم و او از تلاش برای تبدیل کتاب به یک محصول فرهنگی دائمی به «صبح‌نو» چنین می‌گوید:

رییس سازمان سینمایی؛

شورای‌ عالی سینما احیا می‌شود

صبح نو

رییس سازمان سینمایی؛

شورای‌ عالی سینما احیا می‌شود

شورای‌ عالی سینما با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی احیا می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی، رییس سازمان سینمایی کشور با اعلام خبر احیای شورای عالی سینما گفت: با پیگیری‌های محمدمهدی اسماعیلی، اولین جلسه شورای عالی سینما با حضور رییس‌جمهور آذرماه سال جاری برگزار می‌شود. خزاعی ادامه داد: شورای عالی سینما پس از وقفه‌ای هشت‌ساله با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌زودی در عالی‌ترین سطح برگزار خواهد شد. اعضای شورای عالی سینما پس از بررسی و ارزیابی‌های گسترده انتخاب شدند و به‌زودی معرفی خواهند شد. شورا، همزمان با اولین نشست آن با حضور رییس‌جمهور آغاز به کار می‌کند.
 رییس سازمان سینمایی کشور با اشاره به بخش‌هایی از مهم‌ترین اهداف شورای عالی سینما عنوان کرد: اعمال سیاست‌های متمرکز در حوزه سینمای ایران برای اجرا ازسوی تمامی دستگاه‌های اجرایی و مراجع ذی‌ربط در چهارچوب الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، پیشرفت همه‌جانبه کمی و کیفی توانمندی‌های ملی در عرصه سینما، پیشرفت متوازن زیرساخت‌های سینمای ایران، تقویت مولفه‌های سینمای ملی و انقلابی به‌عنوان یکی از عناصر هویت اسلامی-ایرانی، رونق اقتصاد سینما و توانمندسازی بخش‌های غیردولتی فعال در حوزه سینما، حمایت و هدایت سینما در جهت تحقق اهداف کلان فرهنگی انقلاب اسلامی و منویات رهبری، ارتقای حضور اثرگذار و مشارکت سینمای ایران در عرصه بین‌المللی، گسترش، تنظیم و ساماندهی بازار فیلم در راستای توسعه اقتصاد سینما و پاسخ‌گویی به نیازها و مطالبات مخاطبان، افزایش کمی و ارتقای کیفی تولیدات سینما با توجه به مضامین، موضوعات و سوژه‌های ارزشمند، تقویت و ساماندهی آموزش و پژوهش سینمایی متناسب با رویکردها و جهت‌گیری‌های پیشرفت و تعالی سینما و شناسایی و پرورش استعدادهای جدید و تربیت نیروهای متخصص و متعهد به ارزش‌های اسلامی انقلابی در کشور ازجمله این اهداف است.
خزاعی با بیان اینکه با توجه به دغدغه جدی رییس‌جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این شورا بعد از هشت سال تعطیلی احیا می‌شود، افزود: احیای شورای عالی سینما پس از سال‌ها تعطیلی در دولت سیزدهم و حمایت شخص رییس‌جمهور به‌عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور از فعالیت این شورا، نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه راهبردی سینما و مرجعیت فرهنگی آن در جامعه است. رییس سازمان سینمایی اظهار امیدواری کرد که این اقدام بتواند برای سینمای ایران در گام دوم انقلاب و در جهت تحول و بازسازی انقلاب و اعتلای آن موثر باشد.
وی در پایان عنوان کرد: به‌شخصه از آیت‌الله رئیسی، رییس‌جمهور محترم و دکتر اسماعیلی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌خاطر توجه و اهتمام ویژه به نیازهای سینمای کشور تشکر و قدردانی می‌کنم و باور دارم برکات و نتایج فعالیت این شورا باعث رونق، پویایی و بالندگی بیشتر سینمای کشور خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین