sobhe-no.ir
1273
سه شنبه، ۲۰ مهر ۱۴۰۰
10
پلیس، عامل نظارت بر اجرای محدودیت‌های ترددی است

افزایش ۱۱۱درصدی تردد در چالوس طی تعطیلات اخیر

محمد بنا و پژمان درستکار نتایج خیره کننده‌‌ای برای کشتی ایران رقم زدند

ساخت ایران

دو هفته طلایی ابتدایی پاییز 1400 برای مردم کشتی‌دوست ایران با شوق و افتخار به سر رسید. ورزش حماسی اول ایرانیان در روزهای آغازین مهرماه نگاه‌ها را به نروژ دوخته بود و خبرهای خوشی که از درخشش دلاوران ایرانی به گوش می‌رسید. دوباره هادی عامل و گزارش‌های جذاب و هیجانی، شیر مادر و نان پدر حلالت، خسته نباشی دلاور، خدا قوت پهلوان.

صبح نو

پلیس، عامل نظارت بر اجرای محدودیت‌های ترددی است

افزایش ۱۱۱درصدی تردد در چالوس طی تعطیلات اخیر

حضور گسترده خودروهای شخصی در جاده‌های منتهی به استان‌های شمالی کشور ،تصویر شاخص تعطیلات هفته گذشته بود که در رسانه‌های بسیاری منتشر شد. حالا رییس پلیس راهور ناجا روز گذشته خبر داد که ترددها در جاده چالوس در مدت یادشده 111درصد افزایش داشته است. سردار سید کمال هادیانفر درباره وضعیت سفر در تعطیلات اخیر اظهار داشت: ستاد کلی تردد در کشور طی تعطیلات اخیر بین ۳۵ تا ۴۰درصد افزایش یافت که شاید ناشی از خوش‌خیالی مردم نسبت‌به تزریق واکسن و ... باشد. ما تنها در جاده چالوس ۱۱۱درصد افزایش تردد نسبت‌به سال ۹۹ را داشتیم. وی درباره وضعیت محدودیت‌های تردد هم تاکید کرد: محدودیت‌های تردد بین‌شهری نیز براساس همان محدودیت‌های وضعیت قرمز و نارنجی شهرها همچنان ادامه دارد.

پلیس، عامل اجرا بود
 رییس پلیس راهور ناجا همچنین درباره اجرای طرح منع تردد شبانه پس از کرونا اظهار کرد: این موضوع گرچه یک مساله ترافیکی است و جرایم آن ازسوی پلیس انجام می‌شود اما خوب است که شهروندان بدانند که ما اصلا پیشنهاددهنده این موضوع نبودیم و تبعا آنچه را ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرد، اجرا کردیم. منع تردد شبانه پیشنهادی بود که ازسوی وزارت بهداشت وقت مطرح شد. حتی من در آن جلسه پرسیدم که تحلیل شما برای اجرای چنین محدودیتی چیست و آیا در کشورهای دیگر نیز چنین مواردی را بررسی کرده‌اید و از آن مهم‌تر آیا اثربخش بوده‌اند که آنجا گفتند این طرح اثربخش است و ما هم عامل اجرا بودیم.
هادیانفر افزود: درحال‌حاضر نیز تا هر زمان که ستاد ملی مقابله با کرونا بخواهد آن را اجرا کند ما آن را اجرا خواهیم کرد و ادامه‌دار نبودن این شرایط منوط به مصوبه این ستاد و نظر وزارت بهداشت است. وی درباره طرح اخیری که با عنوان طرح هوشمند تردد مطرح می‌شود نیز گفت: این طرح به‌طور پایلوت در قزوین اجرا شده و اگر موفقیت‌آمیز باشد اعمال محدودیت‌ها نیز جمع خواهد شد.
 بازگشت بخشودگی جرایم
 سردار هادیانفر در بخش دیگری از سخنان خود به مساله دوبرابر شدن جرایم رانندگی و بخشودگی متخلفان در این زمینه اشاره کرد و گفت: بحث بخشودگی دوبرابری جرایم رانندگی با مساعدت نمایندگان مجلس و حمایت 
دولت وقت در نظر گرفته شد و تمام جرایمی که مشمول دو برابری شده بودند به اصل خود برگشتند که البته مهلت پرداخت این تسهیلات تا دی‌ماه سال ۱۴۰۰ است و پس از آن جرائم دوبرابری دوباره به حالت قبلی خود باز خواهند گشت. رییس پلیس راهور ناجا به دیگر خدمات پلیس هم اشاره کرد و گفت: ما در بحث شماره‌گذاری نیز خدمات اینترنتی شماره‌گذاری را آغاز کردیم. دو مرکز در تهران و یک مرکز در اصفهان به شکل پایلوت خدمات شماره‌گذاری اینترنتی را آغاز کردند. در این خدمات بیش از ۸۵درصد مراحل به شکل الکترونیک و غیرحضوری انجام‌شده و تنها امور مربوط به نصب پلاک و بررسی خودرو به شکل حضوری انجام می‌شود. این سامانه به‌زودی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین