sobhe-no.ir
1273
سه شنبه، ۲۰ مهر ۱۴۰۰
1
قالیباف در دیدار رییس مجلس سوئیس:

دولت بایدن، سیاست ترامپ را دنبال می‌کند

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته(دوشنبه، 19مهرماه) با آنداراس اییبی، رییس مجلس شورای ملی سوئیس دیدار و گفت‌وگو کرد. مهم‌ترین محور سخنان در این دیدار سیاست‌های دولت آمریکا درباره برجام بود. قالیباف در این زمینه با تاکید بر اینکه ایران باید اطمینان داشته باشد که آمریکا فشار حداکثری به مردم ایران را منتفی می‌کند، گفت: نباید توافقات صرفا روی کاغذ باشد بلکه باید ایران انتفاع اقتصادی داشته باشد.

خطیب‌زاده:

مذاکرات وین در داخل وزارت خارجه پیگیری می‌شود

بنیان‌گذار استارتاپ فرهنگی «دوزلی بوک»در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

بچه‌ها باید قهرمان زندگی خود باشند

سمانه استاد / قصه‌‌های کودکی ما همه از یک جنس بودند. کتاب‌های کودک چاپ می‌شدند، مادر و پدرها آن را تهیه می‌کردند و همه بچه‌های یک نسل یک قصه مشابه را با یک قهرمان واحد به یاد می‌آورند. اما این روزها شرایط تغییر کرده و بچه‌ها می‌توانند یک کتاب داستان شخصی داشته باشند که خودشان قهرمان آن هستند. مختصات زندگی، مادر و پدر و مدرسه، همه از واقعیت‌های زندگی کودک گرفته شده و کتابی تنها مختص همان فرد به چاپ رسیده است و این کار را استارتاپ «دوزلی بوک» انجام می‌دهد. «حسین شکاری»، بنیان‌گذار «دوزلی بوک»، متولد 1371 و دانش‌آموخته کارشناسی عمران و کارشناسی‌ارشد کارآفرینی و کسب و کارهای نوین است. او که پیش تر مدیر روابط‌عمومی سازمان گردشگری شهرداری تهران بوده، به همراه هم بنیان‌گذار خود «حمیدرضا صفی‌پور» این استارتاپ فرهنگی را در زمستان سال 97 راه انداخته است. در این فرصت با «حسین شکاری» به گفت‌وگو نشسته‌ایم و او از تلاش برای تبدیل کتاب به یک محصول فرهنگی دائمی به «صبح‌نو» چنین می‌گوید:

«صبح نو» نتایج انتخابات پارلمان عراق را بررسی کرده است

پیشتازی صدر، شگفتی‌سازی مالکی

روز یکشنبه بود که عراق اولین تجربه انتخابات زودهنگام پارلمانی پس از سال2003 را تجربه کرد؛ انتخاباتی که پس از اعلام نتایج رسمی آن، نوبت به فرایند پیچیده معرفی فراکسیون اکثریت و متعاقب آن انتخاب نخست‌وزیر آتی می‌رسد که اختیارات فراوانی در امور کشور دارد؛ فراکسیونی که پیش‌بینی‌ها نشان از پیشتازی احزاب سیاسی مقاومت در این دور از انتخابات را دارد. احزابی که اخراج نیروهای آمریکایی و استقلال عراق را در اولویت برنامه‌های خود می‌دانند.

محمد بنا و پژمان درستکار نتایج خیره کننده‌‌ای برای کشتی ایران رقم زدند

ساخت ایران

دو هفته طلایی ابتدایی پاییز 1400 برای مردم کشتی‌دوست ایران با شوق و افتخار به سر رسید. ورزش حماسی اول ایرانیان در روزهای آغازین مهرماه نگاه‌ها را به نروژ دوخته بود و خبرهای خوشی که از درخشش دلاوران ایرانی به گوش می‌رسید. دوباره هادی عامل و گزارش‌های جذاب و هیجانی، شیر مادر و نان پدر حلالت، خسته نباشی دلاور، خدا قوت پهلوان.

سرمقاله

سرمایه برتر برای ورزش‌های ملی‌

شماره‌های پیشین