sobhe-no.ir
1272
دوشنبه، ۱۹ مهر ۱۴۰۰
12
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با معاون توسعه کتابخانه‌ها درباره جشنواره کتابخوانی رضوی را بخوانید

گره زدن سر زلف آدم‌ها با کتاب

سمانه استاد / کتاب خواندن در یک جشنواره، به شکلی که تمام اعضای یک خانواده بتوانند در آن سهیم باشند اتفاقی متفاوت است؛ اتفاقی که در جشنواره «کتاب‌خوانی رضوی» رقم خورده و درحال‌حاضر در زمان برگزاری یازدهمین دوره آن هستیم. تفکر و شناخت سیره نبوی و رفتارشناسی ائمه اطهار(ع) در این جشنواره به‌ویژه برای نسل جدید، خدمتی بزرگ است. این جشنواره با همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در بستر فضای مجازی، فرصت مطالعه کتاب‌های ناب با موضوع سیره و زندگی امام علی‌بن‌موسی الرضا(ع) را فراهم کرده است. بدین بهانه با «مهدی رمضانی»، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی به گفت‌وگو نشسته‌ایم و او به «صبح‌نو» از تغییراتی که این جشنواره طی این 11سال داشته چنین می‌گوید:

آخرین خبر

بازار اکران داغ می‌شود

خبر روز

بزرگداشت حافظ در کویته پاکستان

صبح نو

خبر روز

بزرگداشت حافظ در کویته پاکستان

 رونمایی از دو کتاب احمد شهریار، شاعر پاکستانی در حاشیه مراسم بزرگداشت حافظ در خانه فرهنگ ایران در کویته پاکستان برگزار شد. به گزارش فارس، خانه فرهنگ ایران در کویته پاکستان به مناسبت روز بزرگداشت حافظ، مراسمی با حضور شاعران فارسی و اردوزبان برگزار کرد.
در همین برنامه از دو کتاب‌ احمد شهریار، شاعر و مترجم پاکستانی مقیم ایران به نام‌های «پیرهن گم کرده‌ام» (مجموعه شعر) و «درخت کلمات» (ترجمه داستان‌های مینی‌مال از زبان اردو به فارسی) نیز رونمایی شد و اساتید درمورد این دو مجموعه مقالات‌شان را قرائت کردند. صدف چنگیزی، استاد عبدالقیوم بیدار و دکتر علی کمیل قزلباش ازجمله اساتیدی بودند که در این برنامه به ایراد سخن پرداختند.
سرور جاوید از حاضران در این برنامه به ذکر خاطره‌ای از قدرت شعرگویی «احمد شهریار» در عنفوان جوانی پرداخت و در بخش دیگر صدف چنگیزی قدرت غزل‌گویی و آرایه‌های شعری این شاعر جوان را بسیار ستود و با خواندن غزلی از کتاب «پیرهن گم کرده‌ام» به آرایه‌ها  اشاره کرد.
 

captcha
شماره‌های پیشین