sobhe-no.ir
1272
دوشنبه، ۱۹ مهر ۱۴۰۰
10
کشتی فرنگی ایران، نایب قهرمان جهان شد

4 طلای شاگردان بنا

اظهارات برخی مسوولان وزارت بهداشت و کادر درمان از احتمال شیوع کرونا در نیمه آبان‌ماه خبر می‌دهد

محدودیت‌ها نرفته، بازمی‌گردند

آمار جان‌باختگان روزانه کرونا بعد از اینکه برای دو، سه روز به زیر 200نفر بازگشت و کمی امیدواری ایجاد کرد، روز گذشته دوباره به 222نفر در یک روز رسید. همچنین بیماران تازه شناسایی‌شده هم که بعد از مدت‌ها به زیر 10هزار نفر بازگشته بود، دیروز 11هزار و 256نفر اعلام شد. این علامتی برای احتمال تشدید دوباره شیوع کرونا در کشور است. این در حالی است که برخی اظهارات در روزهای اخیر از بابت بازگشت امور زندگی به روال عادی نگرانی بسیاری را به‌خصوص برای کادر درمان به وجود آورده است. البته حالا اظهارات برخی مسوولان وزارت بهداشت هم سردرگمی ناشی از تصمیم‌گیری و اقدام واحد در مقابله با کرونا را نشان می‌دهد. معاون وزیر بهداشت دیروز در نشست خبری خود درباره تدابیر در نظر گرفته شده برای رفع هوشمند محدودیت‌های کرونایی و سیاست‌های بازگشایی از بابت بازگشت به زندگی عادی را تشریح کرد. این در حالی است که درست در همان لحظات و ساعات، فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران هم از شکننده بودن شرایط فعلی سخن گفت و اینکه واکسیناسیون شرط کافی برای بازگشت به روال عادی نیست.

جان‌باختگان، دوباره بالای 200 نفر

صبح نو

کشتی فرنگی ایران، نایب قهرمان جهان شد

4 طلای شاگردان بنا

افتخارآفرینی کشتی‌گیران شیرازی در ادامه پهلوانی‌های مازندرانی‌ها موجب شد تا ایران بتواند عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های کشتی فرنگی جهان را از آن خود کند.
عصر دیروز و در ادامه رقابت‌های ۳ وزن پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که در اسلو، پایتخت نروژ برگزار شد، میثم دلخانی نماینده وزن ۶۳ کیلوگرم ایران در دیدار فینال مقابل لری ابولادزه از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان در یک مبارزه سخت و نفسگیر با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید و با شایستگی بر سکوی نخست جهان ایستاد. تایم نخست این مبارزه با نتیجه ۳ بر یک به سود میثم دلخانی به پایان رسید. دلخانی پیش از این در دور مقدماتی وزن ۶۳ کیلوگرم که روز شنبه برگزار شد، در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه ۹ بر صفر دنیز منیکسه از آلمان را مغلوب کرد و در دومین مبارزه نیز برابر لنور تمیروف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه ۳ بر ۳ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز مقابل طالح ممدوف، دارنده مدال‌های نقره و برنز اروپا از آذربایجان به روی تشک رفت و در پایان در مدت زمان کمتر از ۲ دقیقه با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

گرایی هم طلایی شد
محمدرضا گرایی دیگر فرنگی‌کاری بود که یکبار دیگر هیجان و افتخار را به اردوی ایرانیان آورد و توانست مدال طلای وزن ۶۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۱ را از آن خود کند. در دیدار رده بندی وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان گرایی به مصاف نظیر عبداله یف از روسیه رفت. گرایی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ برنده شد و به مدال طلا رسید. گرایی روز شنبه هم پس از استراحت در دور اول در دور دوم تسوچیکا شیمویامادا از ژاپن را ضربه فنی کرد و به پیروزی دست یافت و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر حسرت جعفراف از آذربایجان را از پیش رو برداشت. وی در نیمه نهایی با نتیجه ۶ بر ۶ مقابل راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان را شکست داد و راهی فینال شد. پیش از این محمدهادی ساروی در ۹۷ و علی اکبر یوسفی در سنگین وزن به مدال طلای جهان رسیدند و محمدعلی گرایی در ۷۷ و پژمان پشتام در وزن ۸۲ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند، محمدرضا مختاری در ۷۲ کیلوگرم پنجم شد و سجاد عباس پور در ۵۵، مهرداد مردانی در ۶۰ و رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

captcha
شماره‌های پیشین