sobhe-no.ir
1271
یکشنبه، ۱۸ مهر ۱۴۰۰
2
خطیب‌زاده در گفت‌وگو با فرانس ٢٤:

آمریکا سیاست‌های خود را در قبال ایران تغییر نداده است

قالیباف در مراسم معارفه پیمان جبلی، رییس جدید سازمان صداوسیما:

محکوم به موفقیت هستیم

مراسم تودیع عبدالعلی علی‌عسگری، رییس سابق سازمان صداوسیما و معارفه پیمان جبلی، رییس جدید سازمان صداوسیما روز گذشته (شنبه 17مهرماه) با حضور رییس‌دفتر مقام معظم رهبری، رییس مجلس شورای اسلامی و همچنین مسوولان کشوری، لشکری و مدیران این رسانه در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد. در این مراسم، حجت‌الاسلام گلپایگانی، رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی حکم ریاست پیمان جبلی، رییس رسانه ملی را قرائت کرد.

صبح نو

قالیباف در مراسم معارفه پیمان جبلی، رییس جدید سازمان صداوسیما:

محکوم به موفقیت هستیم

مراسم تودیع عبدالعلی علی‌عسگری، رییس سابق سازمان صداوسیما و معارفه پیمان جبلی، رییس جدید سازمان صداوسیما روز گذشته (شنبه 17مهرماه) با حضور رییس‌دفتر مقام معظم رهبری، رییس مجلس شورای اسلامی و همچنین مسوولان کشوری، لشکری و مدیران این رسانه در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد. در این مراسم، حجت‌الاسلام گلپایگانی، رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی حکم ریاست پیمان جبلی، رییس رسانه ملی را قرائت کرد.

با پایان یافتن دوره مسوولیت علی‌عسگری در سازمان صداوسیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تشکر از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر وی، هفتم مهرماه در حکمی پیمان جبلی را به ریاست آن سازمان منصوب و بر مواردی همچون «ارتقای سطح آگاهی و معرفت عمومی»، «هدایت فرهنگی»، «تقویت روحیه و احساس هویت ملی و انقلابی»، «پراکندن امید و نشاط» و «ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی» به‌عنوان اولویت‌های کاری رسانه ملی در دوره جدید تاکید کردند. در این مراسم همچنین از خدمات علی‌عسگری پس از پنج سال سکان‌داری رسانه ملی قدردانی شد.
محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از علی‌عسگری، رییس سابق این سازمان گفت: برای برادر عزیز، رزمنده، همسنگر و همرزم خودم در دوران دفاع مقدس که توانسته از دبیری و سردبیری و سطوح مختلف در این سازمان خدمت کند و امروز توفیق خدمت در رأس سازمان صداوسیما را پیدا کرده و رهبر معظم انقلاب اسلامی هم به ایشان اعتماد کرده‌اند و در شرایطی حساس، این مسوولیت خطیر را برعهده این برادر متدین و کارشناس قرار داده‌اند، آرزوی موفقیت دارم.رییس قوه مقننه با بیان اینکه  در زمانی که دین در حاشیه و در غربت بود و مسلمانان در دنیا عزت نداشتند، امام‌خمینی(ره) با انقلاب اسلامی، اسلام را از کنج حجره‌ها به میدان آورد، تصریح کرد: شهدا و فرهنگ خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری عامل پیروزی انقلاب اسلامی شد و آن قاب فاخر را از دوران
 دفاع مقدس نمایانگر کرد.قالیباف با تاکید بر اینکه تنها الگوی موفقیت ما همان موفقیت پیروزی انقلاب و دوران دهه اول دفاع مقدس بوده است، گفت: در اداره کشور و حل مشکلات مردم هر راه دیگری جز الگوی دفاع مقدس برویم، بی‌راهه رفتن است.وی تصریح کرد: همه ما سال63 را به یاد داریم، زمانی که طی دو روز حتی خمپاره‌ نداشتیم و این موضوع را بچه‌های بخش ادوات به یاد دارند اما با کمک‌های شهید حسن طهرانی‌مقدم از هیچ به‌دنبال موشک حرکت کردیم و اولین تست موشکی ما خنده‌دارترین تجربه ما در منطقه بود اما امروز در جایی ایستاده‌ایم که آسمان ایران‌زمین و جبهه مقاومت در تحت امنیتی قرار دارد که از دوران دفاع مقدس الگو گرفته است. رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز بقای جمهوری اسلامی ایران و عزت آن به گونه‌ای است که تمام قدرت و هژمونی آمریکا در منطقه را به زمین زده و به شکست کشانده است و آن‌ها امروز به دنبال بازتعریف خود و خروج‌شان از خاورمیانه هستند.قالیباف تاکید کرد: باید بپذیریم آنچنان که در بقای جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده‌ایم در اداره آن تلاش نکرده‌ایم، به تلاش خود در بقای جمهوری اسلامی از نمره 100، 100 می‌دهیم زیرا در این بخش رابطه بین امام و امت برقرار بود و سنت‌های الهی، خداباوری و ایمان به اینکه ما می‌توانیم، وجود داشت و لذا مردم ما آن عرصه‌های مهم را برای انقلاب و کشور رقم زدند.
وی اظهار کرد: امروز بپذیریم که ما در اداره کشور برای حل مشکلات مسیر دفاع مقدس را تغییر داده و مسیر دیگری را
 در پیش گرفتیم بنابراین با چالش‌های متعددی در اداره کشور روبه‌رو شده‌ایم.رییس قوه مقننه با اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر اینکه دو دانشگاه در کشور وجود دارد، گفت: امام خمینی(ره) دفاع مقدس و جنگ را دانشگاه اول و صداوسیما را دانشگاه دیگر و ملی ما برشمردند و امروز دانشگاه صداوسیما باید پا جای پای دانشگاه دفاع مقدس بگذارد تا ما در جنگ تحریف‌ها و از همه مهم‌تر جنگ اقتصادی پیروز شویم.
صداوسیما صدای بلند مردم مستضعف است
 قالیباف تاکید کرد: به‌عنوان کسی که بعد از دوران دفاع مقدس تحت‌فشارهای سخت و سنگین عرصه‌های مختلف در کارهای اجرایی بوده‌ام، نقش صداوسیما را در موفقیت و خوب اداره کردن کشور درک کرده‌ام و معتقدم این سازمان، صدای بلند مردم مستضعف است که به فرموده امام راحل کسانی هستند که تا ته خط با انقلاب اسلامی می‌مانند.
وی با بیان اینکه  امروز مردم ما مظلوم‌ترین هستند و هر کجا که می‌رویم آن‌ها ایستاده‌اند، افزود: نقش صداوسیما در اداره کشور، مقابله با جنگ اقتصادی و مهار بوروکراسی سرکشی که تحت کنترل کسانی است که دل در گرو انقلاب، اهل‌بیت، فرهنگ جهاد، شهادت و قرآنی ندارند، نقشی بی‌بدیل است. 
 رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم صداوسیما در این جنگ نابرابر با همان فرهنگ دفاع مقدس و ریاست شخصی که از پایین‌ترین سطح به بالاترین سطح آن رسیده با اخلاص، مجاهدت، تلاش و همکاری نشان دهد که فرهنگ دفاع مقدس تنها فرهنگ رهایی‌بخش برای عزت، استقلال و دنیا و آخرت ماست؛ صداوسیمای جمهوری اسلامی می‌تواند این نقش را به‌درستی ایفا کند اما با این نگاه که فرزند زمانه خویش باشد.قالیباف با بیان اینکه باید کنار هم و دست در دست یکدیگر بتوانیم دین خود را به امام و شهدا ادا کرده تا در فردای قیامت شرمنده آن‌ها نشویم، تصریح کرد: ما محکوم به موفقیت هستیم و مردم از ما عدم موفقیت و اداره غلط کشور را نمی‌پذیرند و ضرورت دارد با همدلی و هماهنگی و ایجاد هم‌افزایی در اداره کشور موفق شویم و مردم نیز ثمره این هم‌افزایی را ببینند.
بنابراین گزارش، تریبون رسانه‌ ملی همواره برای جامعه‌ ایرانی نماد متقن‌ترین رسانه در مواجهه‌ با انبوه رسانه‌های مدعی بوده است. مردم به معنای واقعی کلمه رسانه را از خود و برای خود می‌دانستند. اما با گذشت زمان رسانه ملی در جلب اعتمادعمومی به مانند گذشته موفق عمل نکرد. آمارها نشان می‌دهد که امروزه بیش از ۶۴درصد از شهروندان ایرانی رده‌ سنی ۱۸ تا ۲۹سال، اخبار مدنظر خود را از بستری غیر از صداوسیما دنبال می‌کنند. هرچند در تحلیل این آمارها باید توجه داشت که بخشی از علل اقبال شهروندان به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به دلیل تغییر سبک زندگی مردم نیز بوده اما پرواضح است که در این میان صداوسیما در دستیابی به جایگاهی تعیین‌کننده در انتشار اخبار وظیفه دارد و درعین‌حال در این زمینه وضعیت مقبولی ندارد و این انتظار در دوران مدیریت جدید رسانه ملی وجود دارد که بتواند مرجعیت خود را در میان مردم بازگرداند و بهبود این وضعیت نیازمند به تغییرات جدی در حوزه تعیین رویکردها و سیاست‌گذاری‌هاست.
 
امیدها به مدیر جدید
 در این میان، با توجه به سوابق جبلی و تجارب او در رسانه ملی بسیاری از کارشناسان حوزه رسانه بر این باور هستند که در دوران مدیریتی او شاهد تغییرات ملموس در سیاست‌های صداوسیما خواهیم بود. پیمان جبلی، رییس جدید سازمان صداوسیما (زاده ۱۳۴۵ در تهران)، استاد دانشگاه و کارشناس و تحلیلگر برجسته مسائل سیاسی است که از ۲۴مرداد ۱۳۹۵ تاکنون، با حکم دکتر عبدالعلی علی‌عسگری، ریاست سازمان صداوسیما، در سمت معاون برون‌مرزی، سکاندار هدایت سرویس‌های رادیویی و تلویزیونی بین‌المللی رسانه ملی است. معاون برون‌مرزی صداوسیما سال۱۳۴۵ در خانواده‌ای مذهبی در محله شمیران به دنیا آمد و مسلط به زبان عربی است.او در سال‌های خدمت در رسانه ملی، عرصه‌های گوناگون روزنامه‌نگاری و کار خبر تلویزیونی را آزموده و
 علاوه بر دانش و تحصیلات آکادمیک، با تجربه‌‌های گسترده عملی در سطوح مختلف، به کارشناسی مجرب و  مدیری بهره‌مند از بینش عمیق حرفه‌ای و اجرایی در زمینه خبر و برنامه‌سازی تبدیل شد. جبلی که در سال۱۳۷۲ مدرک کارشناسی‌ارشدش را در رشته معارف اسلامی و تبلیغ از دانشگاه امام صادق(ع) اخذ کرد و سال۱۳۸۳ در رشته فرهنگ و ارتباطات، با مدرک دکتری از دانشگاه امام صادق(ع) فارغ‌التحصیل شد، در معاونت سیاسی صداوسیما مسوولیت‌های مختلفی در بخش خبر داشته و همزمان در قلمرو دانشگاه نیز به تربیت دانشجویان برای تصدی مشاغل گوناگون در رسانه ملی همت گماشته است؛ به‌گونه‌ای که پیش از معاونت برون‌مرزی صداوسیما، عضویت در هیات‌علمی دانشگاه صداوسیما، معاونت خبر صداوسیما، دبیری اخبار خارجی بخش شامگاهی رادیو، دبیری اخبار خارجی و داخلی اخبار تلویزیون، سردبیری اخبار سراسری شبکه دو سیما، مدیرکلی اخبار داخلی واحد مرکزی خبر، مدیرکلی اخبار شبکه العالم، مدیریت دفتر شبکه العالم در بیروت، معاونت رسانه‌ای دبیر شورای عالی امنیت ملی در زمان تصدی سعید جلیلی را در کارنامه خود دارد. او همچنین طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳  به‌عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در تونس، تجارب میدانی خود در حوزه سیاست خارجی را وسعت بخشیده است. از مهم‌ترین دستاوردهای دوران تصدی معاونت برون‌مرزی ازسوی وی، می‌توان به تاسیس خبرگزاری تصویری بین‌المللی «ایران پرس»، افتتاح شبکه جدید «العالم سوریه» و راه‌اندازی دو شبکه رادیو و تلویزیونی اینترنتی «هوسا» و «پرس‌تی‌وی فرانسوی» اشاره کرد.

قالیباف: ما محکوم به موفقیت هستیم و مردم از ما عدم موفقیت و اداره غلط کشور را نمی‌پذیرند و ضرورت دارد با همدلی و هماهنگی و ایجاد هم‌افزایی در اداره کشور موفق شویم و مردم نیز ثمره این هم‌افزایی را ببینند

captcha
شماره‌های پیشین