sobhe-no.ir
1271
یکشنبه، ۱۸ مهر ۱۴۰۰
2
خطیب‌زاده در گفت‌وگو با فرانس ٢٤:

آمریکا سیاست‌های خود را در قبال ایران تغییر نداده است

قالیباف در مراسم معارفه پیمان جبلی، رییس جدید سازمان صداوسیما:

محکوم به موفقیت هستیم

مراسم تودیع عبدالعلی علی‌عسگری، رییس سابق سازمان صداوسیما و معارفه پیمان جبلی، رییس جدید سازمان صداوسیما روز گذشته (شنبه 17مهرماه) با حضور رییس‌دفتر مقام معظم رهبری، رییس مجلس شورای اسلامی و همچنین مسوولان کشوری، لشکری و مدیران این رسانه در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد. در این مراسم، حجت‌الاسلام گلپایگانی، رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی حکم ریاست پیمان جبلی، رییس رسانه ملی را قرائت کرد.

صبح نو

خطیب‌زاده در گفت‌وگو با فرانس ٢٤:

آمریکا سیاست‌های خود را در قبال ایران تغییر نداده است

«سعید خطیب‌زاده»، سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران که اخیرا سفری به پاریس داشت، در گفت‌وگو با فرانس٢٤ در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه درزمینه ازسرگیری مذاکرات وین در آینده نزدیک، 
اظهار داشت: به‌محض اینکه روند بررسی و بازبینی رایزنی‌های قبلی پایان پذیرد. وی با ذکر این نکته که بعد از آغازبه‌کار دولت جدید ما دو روند بررسی گفت‌وگوهای قبلی را در داخل کشور آغاز کردیم، خاطرنشان کرد: نخستین پروسه بازبینی پایان یافته و به جمع‌بندی رسیده است و بر همین اساس تصمیم گرفتیم که قطعا به گفت‌وگوهای هسته‌ای با گروه ۱+۴ در وین ادامه بدهیم و آن را اعلام کرده‌ایم. بنابراین، پاسخ به نخستین پروسه بازبینی مثبت بوده است.خطیب‌زاده با یادآوری این نکته که دومین فرایند بازبینی هنوز پایان نپذیرفته است، گفت: دولت جدید در حال مرور تمامی جزییات گفت‌وگوهای صورت‌گرفته در جریان ۶دور مذاکرات در دولت گذشته است و طبعا در این راستا سوالاتی دارد و می‌خواهد بررسی کند. اینکه کمبودها چه بوده و مجموعه ویژگی‌ها و نتایج آن گفت‌وگوها موردبررسی قرار می‌گیرد.وی ادامه داد: اما به‌زودی روند این بازبینی نیز به جمع‌بندی خواهد رسید و ما قادر خواهیم بود که یک تاریخ مشخص برای دور جدید گفت‌وگوها تعیین کنیم.سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به این سوال که‌ آیا هیچ امتیاز دیگری از آمریکا می‌خواهید؟ ادامه داد: ما گمان می‌کنیم که باید مذاکرات را در میز مذاکرات دنبال کرد، اما نکته اصلی این است که باید به توافق امضا و مهروموم‌شده احترام گذاشته شود. لذا باید اطمینان حاصل کنیم که تضمین کافی برای اجرای کامل و متعهدانه مفاد توافق هسته‌ای ازسوی همه طرف‌ها وجود دارد.خبرنگار از خطیب‌زاده سوال کرد که آیا با روی‌کارآمدن جو بایدن امیدواری جدیدی در این زمینه دارید؟ تصریح کرد: آقای بایدن در جریان مبارزات انتخاباتی وعده بازگشت به توافق‌های بین‌المللی را داد که دولت ترامپ به‌صورت یکجانبه از آن‌ها خارج شده بود. توافق آب‌‌وهوایی پاریس و برجام ازجمله این موارد بودند و امیدواری فراوانی در واشنگتن برای بازگشت سریع به این توافقات وجود داشت اما عملا درمورد برجام این اتفاق نیفتاد.وی گفت: اگر بخواهم شفاف و صریح بگویم دولت جدید در آمریکا عملا سیاست‌ها و رهیافت‌های خود را در قبال ایران تغییر نداده است. خطیب‌زاده همچنین افزود: تحریم‌های اعمالی ازسوی دولت ترامپ کماکان علیه جمهوری اسلامی ایران جاری است و ما شاهد تغییر عمده و معناداری در سیاست‌های دولت جدید آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران نبودیم.

رژیم    اسرائیل در جایگاهی نیست که درباره ایران صحبت کند
 خبرنگار با اشاره به ادعای نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر اینکه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به نقطه مناقشه‌برانگیزی رسیده و از تمامی خطوط قرمز عبور کرده، نیز بیان کرد: هر کسی می‌داند که اسرائیل در جایگاهی نیست که درباره ایران صحبت کند.وی ادامه داد: این رژیم بر روی
 بیش از صدها کلاهک هسته‌ای نشسته است، عضو ان.پی‌.تی نیست و از پیوستن به این معاهده یا هر رژیم نظارتی بین‌المللی دیگری اجتناب می‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین