sobhe-no.ir
1271
یکشنبه، ۱۸ مهر ۱۴۰۰
13
عزت‌الله مهرآوران، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت

وداع با هنرمند مهربان

عزت‌الله مهرآوران که پس از ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان آتیه در تهران بستری شده بود، پس از چند روزی که در کما به سر می‌برد به‌دلیل سکته قلبی ناشی از کرونا در بیمارستان آتیه در ایوانک تهران درگذشت. مرحوم مهرآوران دارای نشان درجه۱ هنری از سوی وزارت علوم و وزارت ارشاد اسلامی بود.

خبر

صبح نو

خبر

پاسخی به پرسش‌های خداشناسی کودکان
کتاب «قلب سفید پدربزرگ» نوشته مسلم ناصری با موضوع خداشناسی ازسوی انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر شد. به گزارش فارس، همزمان با رشد کودکان، درک آن‌ها از پیرامون بیشتر و پرسشگری و سوالات آنان آغاز می‌‌شود. پاسخ‌های درست و متناسب با فهم و زبان کودک، اهمیت بسیاری بالایی در شکل‌گیری شخصیت و ذهن پرسشگر آنان دارد. در این بین مساله خداشناسی و خداباوری از پرسش‌هایی است که معمولا ذهن کودکان را با خود درگیر می‌کند و هم برای خانواده‌ها بسیار مهم جلوه می‌کند و از سویی پاسخ به این پرسش‌ها با زبان کودکان بسیار سخت جلوه می‌کند.
کتاب «قلب سفید پدربزرگ» نوشته «مسلم ناصری» با موضوع خداشناسی که ازسوی انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر شده در تلاش است تا با زبان ساده به یکی از پرسش‌های اصلی کودکان در مورد خدا پاسخ می‌دهد. داستان کتاب در مورد دختربچه‌ای به اسم مینو است که دوست دارد بداند خدا چه رنگی است؟ از ویژگی‌های مهم این کتاب استفاده از عناصر ملموس طبیعت، رنگ‌های جذاب و زیبا و پدربزرگی مهربان است که کودک با آن‌ها همراه شده و ارتباط عاطفی و حسی می‌گیرد. کتاب «قلب سفید پدربزرگ» با تصویرگری زیبای سرکار خانم «عسل نجاری» و قلم «مسلم ناصری»، با صفحات تمام‌رنگی در ۲۸صفحه و به قیمت ۳۵هزار تومان ازسوی انتشارات کتاب جمکران در ماه ربیع‌الاول راهی بازار نشر شد.
 
«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» ادامه دارد
هشتمین مسابقه کتابخوانی «پویا» با محوریت مجموعه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» ویژه گروه سنی کودک و نوجوان تمدید شد. به گزارش «صبح‌نو»، هشتمین دوره مسابقه کتابخوانی «پویا» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه، شبکه پویا، شبکه نهال و انتشارات امیرکبیر،
که با محوریت مجموعه کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» از دوازدهم مردادماه شروع به‌کار کرده، تا بیستم آبان‌ماه تمدید شد. مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه کودک و نوجوانان بوده و در هشتمین دوره خود به سراغ مجموعه دوست‌داشتنی و پرطرفدار «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» نوشته مرحوم مهدی آذریزدی رفته است. این مجموعه هشت‌جلدی شامل ۱۸داستان قرآنی از «قرآن کریم»، ۲۴داستان از «مثنوی معنوی»، ۲۱داستان از «مرزبان‌نامه»، ۲۵داستان از مجموعه «کلیله‌ودمنه»، ۱۳داستان از «سندبادنامه و قابوسنامه» و ۲۱داستان از «قصه‌های شیخ عطار»، داستان‌هایی از «گلستان و ملستان» و زندگانی چهارده‌معصوم است. رهبر انقلاب در تمجید از مجموعه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» فرمودند: «من خودم را از جهت رسیدگی به فرزندانم، بخشی مدیون آقای آذریزدی و کتاب این مرد می‌دانم. در سطح شعاع ارتباطات فامیلی و دوستانه، هرجا دستم رسید و فرزندی داشتند که مناسب بود با این قضیه، این کتاب ایشان را معرفی کردم». مهلت شرکت در این پویش از دوازدهم مردادماه تا پایان آبان‌ماه۱۴۰۰ تمدید شده و جوایز این دوره از پویش پویا، ۲۰۰میلیون ریال وجه نقد خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و سوالات مسابقه می‌توانند عدد۸ را به ۵۰۰۰۴۰۱۴۲ ارسال کرده، یا با مراجعه به سایت amirkabirpub.ir یا کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور کتاب را تهیه کنند.

captcha
شماره‌های پیشین