sobhe-no.ir
1271
یکشنبه، ۱۸ مهر ۱۴۰۰
12
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با بنیان‌گذار استارتاپ فرهنگی «ویدابیا»

هر چه جلوتر بروید کارها بیشتر و سخت‌تر می‌شود

سمانه استاد / تابه‌حال برای‌تان پیش آمده است که بخواهید ویدیویی آموزشی یا کاربردی ببینید اما نسخه دوبله فارسی یا زیرنویس فارسی آن را پیدا نکنید و دربه‌در دنبال کسی بگردید تا این ویدیو را از زبان‌های دیگر به فارسی برگردان کند. بسیاری از ما با این مشکل روبه‌رو شده‌ایم و از روش سنتی دست به ترجمه ویدیو زده‌ایم اما استارتاپ «ویدابیا» با پیدا کردن این خلأ مهم، شرایطی فراهم کرده که بتوانید با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان، ویدیوتان را با بهترین کیفیت ترجمه و حتی دوبله کنید. «مصطفی میرقاسمی»، بنیان‌گذار استارتاپ «ویدابیا» متولد اسفندماه 1371 است و کارشناسی عمران و کارشناسی‌ارشد مدیریت ساخت را در دانشگاه فردوسی مشهد خوانده است. زمانی که او برای انجام پروژه‌هایش نیاز به یک ویدیوی آموزشی داشت، نتوانست نسخه فارسی باکیفیتی پیدا کند و همین خلأ او را به فکر طرح‌ریزی یک کسب و کار انداخت. پیدا کردن این خلأ اساسی که بسیاری از ما آن را یافته اما از آن گذشته‌ایم، میرقاسمی و تیمش را به سوی ترجمه و دوبله ویدیوهای آموزشی برد و بدین شکل استارتاپ «بلدشو» در سال 95 در مشهد راه افتاد.

روایت‌هایی از زندگی یک طلبه‌ مبارز و خستگی‌ناپذیر

«از دامن مادر» تا معراج شهادت

صبح نو

روایت‌هایی از زندگی یک طلبه‌ مبارز و خستگی‌ناپذیر

«از دامن مادر» تا معراج شهادت

چاپ چهارم کتاب «از دامن مادر»؛ روایت‌هایی از زندگی روحانی شهید سیدمهدی اسلامی‌خواه، نوشته محمد حکم‌آبادی به همت انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد. به گزارش «صبح‌نو»، چاپ چهارم کتاب «از دامن مادر»؛ روایت‌هایی از زندگی روحانی شهید سیدمهدی اسلامی‌خواه، نوشته محمد حکم‌آبادی به همت انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد.
بنابراین گزارش، در بخشی از مقدمه این کتاب که تحقیق‌وتدوین آن از دی‌ماه سال گذشته شروع شده بود، چنین آمده است: «طلبه، طالب بودن است و طلبه‌های واقعی، طالب لقای حق‌اند. مقصود طلبه پرواز است و به قول شهید آوینی، «اگر مقصود، پرواز است، قفس ویران، بهتر». طلبه به‌دنبال وظیفه می‌رود؛ حتی اگر فرسخ‌ها فاصله باشد. او عاشق خداست و به تبع، عاشق پدر و مادرش که دریچه فیض خدا هستند و چه زیباست انعکاس این عاشقی.
آنچه پیش رو است، روایت‌هایی است از دامن مادر تا معراج شهادت سید مهدی اسلامی‌خواه: طلبه‌ای مبارز و خستگی‌ناپذیر که به فرموده قرآن کریم، از شمار «مَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهاجِرا  إِلَی اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَی اللَّهِ» بود و برای تحصیل و تبلیغ، فرسخ‌ها و مدت‌ها از خانه‌اش دور می‌شد. آشنایی با افرادی، چون سیدعلی اندرزگو، در نگاه و مشی سیاسی سید مهدی تاثیر فراوانی گذاشت. شب و روزش در تب‌و‌تاب انقلاب می‌گذشت. فشار ساواکی‌ها گرچه او را از جوار حضرت معصومه(س) دور کرد اما نتوانست خوی مبارزه با ظلم و طاغوت را از جانش جدا کند. تا پیروزی انقلاب، یک دم از مبارزه دست برنداشت و در دست خالی گذاشتن ماموران رژیم خبره شده بود.
آمدن امام خمینی(ره) آغاز دوره جدیدی از فعالیت‌های سیدمهدی بود. او چه در ارتش، چه در جهاد و چه در حوزه علمیه، تاثیر زیادی روی اطرافیانش، به‌ویژه جوان‌ها گذاشت. پای کار تمام میدان‌ها بود و رفتارش مصداق عینی حدیث «کونوا دعاة النّاس بغیر السنتکم». وقتی برگشت روستای مادری‌اش، استیر، مسجد امام صادق(ع) را که مدت‌ها بسته بود، رونق داد و شد پایگاه انقلاب. روستایی که در دهه60، 200خانوار بیشتر نداشت، ۳۱ شهید تقدیم اسلام کرد که بیشتر تربیت‌شده و بزرگ‌شده مسجد امام صادق (ع) بودند. شهادت سید مهدی تغییر زیادی در حال‌وهوای جوانان روستا ایجاد کرد. او دومین شهید روستاست که آرامگاهش کم‌کم به مسجد وصل شد و اکنون مراسم‌های مختلف روستا آنجا برگزار می‌شود.»
بنابراین گزارش، چاپ چهارم کتاب 184صفحه‌ای «از دامن مادر» با قیمت 32هزار تومان و شمارگان ۱۰۰۰نسخه ازسوی انتشارات «راه یار» منتشر شده است و علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب‌ها 
علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها می‌توانند به صفحات مجازی این ناشر به نشانی @raheyarpub یا سایت
 vaketab.ir مراجعه کنند.
 

captcha
شماره‌های پیشین