sobhe-no.ir
1271
یکشنبه، ۱۸ مهر ۱۴۰۰
10
بنیاد برکت به دنبال ایجاد 210 هزار شغل در مناطق روستایی است

راه‌اندازی 7500 شغل برای زندانیان آزادشده

ثبت‌نام مرحله‌ نخست طرح‌ ساخت ۴میلیون واحد مسکونی از هفته آینده آغاز می‌شود

خانه‌دار شدن آسان می‌شود

وعده‌های دولت برای ساخت میلیونی مسکن در مسیر اجرایی شدن است. مسکن در سه سال اخیر تبدیل به یکی از اصلی‌ترین معضلات خانواده‌ها شده است، چه آنکه رشد صعودی و چند ده برابری قیمت مسکن موجب شده است تا بسیاری از مردم به شهرهای اقماری یا محله‌های ارزان‌تر شهر کوچ کنند. حالا با ساخت مسکن‌های چند میلیونی که دولت وعده داده بود، امید می‌رود که فشار سقف بالای سر برای خانواده‌ها تا حدودی کاهش یابد.معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌وشهرسازی دیروز از آغاز نخستین مرحله از ثبت‌نام طرح ساخت چهارمیلیون واحد مسکونی خبر داده و گفته است: ثبت‌نام در تمام ۳۱استان از هفته آینده انجام خواهد شد.

صبح نو

بنیاد برکت به دنبال ایجاد 210 هزار شغل در مناطق روستایی است

راه‌اندازی 7500 شغل برای زندانیان آزادشده

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از راه‌اندازی هفت‌هزار و 500شغل برای زندانیان آزادشده و خانواده‌های‌شان در سال جاری خبر داد. به گزارش «صبح‌نو»، محمد ترکمانه با اشاره به حمایت ویژه بنیاد برکت از اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی گفت: در همین راستا، تا پایان سال دوهزار و 500طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌‍‌محور منجر به ایجاد هفت‌هزار و 500شغل برای زندانیان آزادشده و خانواده‌های‌شان راه‌اندازی می‌شود. وی تصریح کرد: از این تعداد تا به امروز 500شغل طرح به‌طور کامل راه‌اندازی شده که ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و 500نفر را به‌دنبال داشته است.
 
خانواده مشمول طرح اشتغال‌زایی
 ترکمانه با تاکید بر اجرای این طرح در سراسر کشور خاطرنشان کرد: استان‌های لرستان، خوزستان، فارس، خراسان جنوبی و سیستان‌وبلوچستان بیشترین سهم را از طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برای زندانیان آزادشده از زندان و خانواده‌های‌شان دارند. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، نه فقط زندانیان آزادشده که خانواده‌های‌شان نیز مشمول طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت هستند. وی حجم کل سرمایه‌گذاری اشتغال‌زایی برای زندانیان آزادشده را سه‌هزار و 375 میلیارد ریال اعلام کرد و  توضیح داد: زندانیان آزادشده‌ای که دارای طرح توجیهی برای اشتغال هستند می‌توانند با مراجعه به مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت در سراسر کشور نسبت‌به ثبت‌نام و ارائه درخواست خود اقدام کنند. ترکمانه ادامه داد: مشاغلی که برای این قشر آسیب‌پذیر ایجاد می‌شود، در رسته‌های تولید پوشاک، مشاغل خدماتی، پرورش دام و کشاورزی است و همچنین بیشترین مساعدت در پرداخت تسهیلات با آن‌ها می‌شود.
 
تامین شغل برای تمام گروه‌ها
 مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر حمایت ویژه از اقشار اجتماعی در سال1400 خاطرنشان کرد: براساس چنین راهبردی، تا پایان سال جاری 20هزار طرح اشتغال‌زایی برای این اقشار ازجمله زنان سرپرست خانوار، کولبران، سوخت‌بران، معلولان، زندانیان و خانواده‌های‌شان و خانواده‌های کودکان بازمانده از تحصیل راه‌اندازی می‌شود که فرصت‌ کسب‌وکار برای 60هزار نفر را فراهم خواهد آورد. وی یادآور شد: بنیاد برکت براساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی ازسوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به‌عنوان اولویت اصلی در رأس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده است. ترکمانه در پایان یادآور شد: بنیاد برکت ایجاد 70هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور منجر به ایجاد 210هزار شغل را تا پایان امسال در مناطق روستایی و محروم کشور در دستورکار دارد.
 

captcha
شماره‌های پیشین