sobhe-no.ir
1270
شنبه، ۱۷ مهر ۱۴۰۰
9
وضعیت کرونا در کشور از کنترل آن خبر می‌دهد به شرطی که دربرگیری واکسیناسیون بیشتر شود

واکسن‌نزن‌ها در برابر جمعیت امیدوار به زندگی

فائزه مومنی / شرایط در کشور به گونه‌ای رقم خورده است که حالا خبرهای خوب درباره اقدامات مناسب برای مقابله با بیماری کرونا بیشتر از خبرهای دردناک شده است. اگرچه روز گذشته 185ایرانی به‌دلیل کرونا جان خود را از دست دادند اما نکته دیگر این خبر این بود که بعد از 82روز یکبار دیگر آمار فوتی‌های روزانه به زیر 200 نفر بازگشت که امید است این تعداد همچنان شاهد روند کاهشی باشد. همچنین بعد از واکسن پاستوکووک، روز گذشته واکسن اسپایکوژن هم توانست در کشور مجوز مصرف اضطراری بگیرد. این در حالی است که استقبال دانش آموزان نیز از طرح واکسیناسیون که قرار بود در روزهای 15 و 16 مهر اجرایی شود، خوب بوده است. باوجوداین هستند برخی افرادی که بدون هیچ دلیل متقن و علمی در برابر واکسیناسیون مقاومت می‌کنند.

گزارش «صبح‌نو» درباره مشکلات لاینحل سالمندان را که معطل اجرای یک لایحه هستند، بخوانید

جای خالی متخصصان سالمندی

آمار فوتی‌های روزانه به زیر 200 نفر برگشت

صبح نو

آمار فوتی‌های روزانه به زیر 200 نفر برگشت

 روابط‌عمومی وزارت بهداشت و درمان ظهر دیروز خبری درباره بازگشت تعداد جان‌باختگان روزانه به زیر 200نفر منتشر کرد. براساس آمار رسمی این وزارتخانه در فاصله ظهر روز پنجشنبه تا ظهر روز جمعه  16مهر، متاسفانه ۱۸۵بیمار مبتلا به کرونا جان خود را به‌دلیل این بیماری از دست دادند. بر این اساس، مجموع فوتی‌های کرونا در کشور به 122هزار و 197نفر رسید. همچنین در این مدت 9هزار و 897بیمار جدید هم شناسایی شدند که یک‌هزار و 424نفر از آن‌ها در مراکز درمانی کشور بستری شدند. این در حالی است که آخرین باری که تعداد بیماران شناسایی شده کمتر از ۱۰هزار نفر بود، ۱۲تیرماه بوده است. آمار وزارت بهداشت نشان می‌دهد که
 هم اکنون پنج‌هزار و ۴۵۱نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ هم در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. مورد جالب دیگر در باره رنگبندی جدید کرونا در کشور است که نشان می‌دهد در حال حاضر هفت شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸شهر در وضعیت زرد و ۸۵شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
 

captcha
شماره‌های پیشین