sobhe-no.ir
1264
سه شنبه، ۰۶ مهر ۱۴۰۰
2

تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت عالم ربانی و سالک توحیدی آیت‌الله حسن‌زاده آملی

رهبر انقلاب در مراسم عزاداری اربعین حسینی، بر کسب آمادگی دانشجویان و جوانان برای رفع ابهام از افکارعمومی تاکید کردند

فرمان جهاد تبیین

مراسم عزاداری اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و اصحاب باوفای ایشان از طریق ارتباط تصویری از دانشگاه تهران (محل تجمع هیات‌های دانشجویی) با حسینیه امام‌خمینی(ره) در حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد.در این مراسم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنان کوتاهی، به هجمه تبلیغاتی دشمنان علیه ملت ایران برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی با روش‌ها و ابزارهای مختلف، حرکت تبیینی را خنثی‌کننده هجمه‌های تبلیغاتی دانستند و تاکید کردند: شما دانشجویان عزیز که میوه دل ملت و امید واقعی کشور هستید با اهمیت دادن به مساله تبیین حقایق، هرکدام مانند چراغی اطراف خود را روشن و ابهام‌زدایی کنید. مشروح بیانات رهبر انقلاب بدین شرح است:

اربعین، تبیینی در برابر هجمه‌های تبلیغاتی دشمن

الکاظمی: اربعین ، اعتراض علیه نقض حقوق‌بشر است

صبح نو

تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت عالم ربانی و سالک توحیدی آیت‌الله حسن‌زاده آملی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم ربانی و سالک توحیدی آیت‌الله آقای حسن‌زاده آملی را تسلیت گفتند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
 بسم الله الرحمن الرحیم
 با تاسف خبر درگذشت عالم ربانی و سالک توحیدی، آیت‌الله آقای حسن‌زاده‌ آملی رحمه‌الله‌علیه را دریافت کردم. این روحانی دانشمند و ذوفنون از جمله‌ چهره‌های نادر و فاخری بود که نمونه‌های معدودی از آنان در هر دوره، چشم و دل آشنایان را می‌نوازد و توأما دانش و معرفت و عقل و دل آنان را بهره‌مند می‌سازد. نوشته‌ها و منشأت این بزرگوار منبع پرفیضی برای دوستداران معارف و لطایف بوده و خواهد بود ان‌شاءالله. اینجانب به همه‌ دوستان و شاگردان و ارادتمندان ایشان به‌ویژه به مردم مومن و انقلابی آمل و جوانان مشتاقی که مجذوب مواضع انقلابی و خلقیات والای انسانی آن مرحوم بودند تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت و علو درجات ایشان را از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.
 سیدعلی خامنه‌ای- ۴ مهر ۱۴۰۰

مراسم بزرگداشت آیت‌الله حسن‌زاده املی ازسوی رهبری
 همچنین مجلس ترحیم و بزرگداشت مرحوم آیت‌الله آقای حسن‌زاده آملی، سه‌شنبه‌شب (۶مهر ۱۴۰۰) پس از نماز مغرب و عشا ازسوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در مدرسه فیضیه قم برگزار خواهد شد. رهبر معظم انقلاب شامگاه شب گذشته (یکشنبه) با حضور در کنار پیکر مرحوم آیت‌الله حسن‌زاده آملی، ضمن اقامه نماز میت و قرائت کلام‌الله مجید با آن عالم ربانی و سالک توحیدی وداع کردند.حضرت آیت‌‌الله حسن‌زاده آملی پس از طی یک دوره بیماری شامگاه شنبه ۳مهر ۱۴۰۰ در آمل به لقاءالله پیوست. پیکر آن دانشمند ذوفنون صبح دوشنبه مصادف با اربعین حسینی در آمل، تشییع و در روستای ایر به خاک سپرده شد.

captcha
شماره‌های پیشین