sobhe-no.ir
1263
یکشنبه، ۰۴ مهر ۱۴۰۰
13
بسته فرهنگی «صبح‌نو» همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی

پریده‌ام به هوایت پریدنی که مپرس

فردا اربعین است. 40روز پس از واقعه‌ای که بسیاری آن را یکی از مهم‌ترین حوادث طول تاریخ و منشا بسیاری از اتفاقات پس از آن می‌دانند. اربعین سیدالشهدا(ع) و یارانش امروز به روزی با هویت مجزا تبدیل شده است.

خبر

صبح نو

خبر

موج کتاب‌های دفاع مقدسی در انتشارات آستان قدس
معاون بازرگانی انتشارات آستان قدس رضوی از عرضه بیش از ۷۰۰عنوان کتاب با محوریت 
دفاع مقدس در ۱۸فروشگاه به‌نشر از ناشران مختلف خبر داد. به گزارش فارس، حسین تیموری، معاون بازرگانی انتشارات آستان قدس رضوی اظهار داشت: انتشارات به‌نشر علاوه بر تلاش زیاد و پرثمری که در این زمینه داشته و کتاب‌های با موضوع دفاع مقدس منتشر و روانه بازار کرده است، امسال نیز بیش از ۷۰۰عنوان کتاب با محوریت 
دفاع مقدس در ۱۸فروشگاه به‌نشر از ناشران مختلف عرضه می‌کند.
وی با بیان اینکه همزمان با هفته دفاع مقدس فضاآرایی و چیدمان متناسب با این هفته در شعبه‌های فروشگاهی به‌نشر انجام می‌شود، تصریح کرد: همانطورکه می‌دانید ویژگی‌های بصری باعث جلب‌نظر مخاطب می‌شود در همین راستا در تمام فروشگاه‌های شهری، حرمی و شهرستان چیدمان ویترین‌ها با عناوین دفاع مقدس و با موضوع ادبیات پایداری، کتب سردار سلیمانی و کتب شهدا آماده و قفسه و میز مناسب با این ایام گذاشته می‌شود. معاون بازرگانی انتشارات آستان قدس رضوی افزود: همچنین جهت فضاسازی و القای حس همراه بودن مجموعه با هفته دفاع مقدس، فایل‌های صوتی مناسب با ایام در فروشگاه‌ها پخش می‌شود. علاوه‌بر این در جهت زیباسازی و تزیین فروشگاه در حد مقدورات اقدامات لازم انجام خواهد شد. تیموری از همکاری با سازمان‌ها و نهادهای مختلف در هفته دفاع‌مقدس خبر داد و گفت: همچنین در راستای انتقال فرهنگ رشادت‌ها و دلاورمردی‌های هشت سال جنگ تحمیلی به جامعه، پک ویژه شهدا و مجموعه کتب مناسبتی جهت مشتریان، سازمان‌ها و نهادها تهیه می‌شود. وی ادامه داد: همچنین به سایر ذی‌نفعان که برنامه تبلیغی و ترویجی در این ایام دارند مانند ستاد اقامه نماز، معاونت تبلیغات حرم مطهر رضوی و ... کتب با موضوع دفاع مقدس و ادبیات پایداری معرفی می‌شود.
 
یک پدر و یک مادر شهید آسمانی شدند
روز گذشته، پدر شهیدان خان‌محمدی و مادر شهیدان علیخانی دار فانی را وداع گفتند.
 اسماعیل خان‌محمدی دارنده نشان ملی ایثار و پدر سه شهید دفاع مقدس صبح دیروز (شنبه سوم مهرماه) به دیار باقی شتافت. شهید اسکندر خان‌محمدی سال۱۳۳۹ متولد شد و در ۱۲بهمن‌ماه سال۱۳۶۵ حین کمک به مصدومان حمله هوایی رژیم بعث عراق به مدارس زینبیه و ثارالله میانه در حمله مجدد هوایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و مزارش در جوار برادران شهیدش قرار دارد. شهید قربانعلی خان‌محمدی در ۱۶مردادماه سال‌۱۳۴۶ متولد شد و در ۱۱بهمن‌ماه سال۱۳۶۱ در عملیات مسلم‌بن‌عقیل در سومار به شهادت رسید. مزار این شهید در گلزار شهدای میانه قرار دارد. شهید عبدالله خان‌محمدی سال۱۳۵۰ متولد شد و در ۱۸بهمن سال۱۳۶۵، 6روز بعد از شهادت اسکندر، در عملیات کربلای۵ در شلمچه به شهادت رسید. همچنین مادر شهیدان ابراهیم و جعفر علیخانی در ایام اربعین حسینی پس از تحمل سال‌ها دوری از فرزندان شهیدش بر اثر کهولت سن درگذشت. پیکر این مادر بزرگوار روی دستان مردم شهرستان نجف‌آباد تا گلزار شهدا تشییع و سپس در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد. شهید ابراهیم علیخانی در سال۱۳۴۵ در نجف‌آباد اصفهان دیده به جهان گشود و در سال۱۳۶۵ در فاو عراق به درجه رفیع شهادت نائل شد. شهید جعفر علیخانی نیز در سال۱۳۴۷ در نجف‌آباد اصفهان دیده به جهان گشود و در سال۱۳۶۳ در جزایر مجنون به شهادت رسید.

captcha
شماره‌های پیشین