sobhe-no.ir
1261
چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
14
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با «حامد شیخی» نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر

تعطیلی سالن‌های تئاتر باعث تغییر کاربری آن‌ها می‌شود

سمانه استاد / روزی شاه ایران به خیانت همسرش پی می‌برد و او و معشوقش را به قتل می‌رساند. پس از آن هر شب با دختری ازدواج کرده و روز بعد دختر را به قتل می‌رساند و این کار را به مدت سه‌سال تکرار می‌کند. تا اینکه دیگر در شهر دختری باقی نمی‌ماند، جز دختران وزیر. یکی از این دختران که شهرزاد نام دارد داوطلب می‌شود تا به دربار شاه برود. او همان شب برای شاه قصه‌ای تعریف کرده و ادامه‌اش را به شب بعد واگذار می‌کند و بدین طریق داستان‌های هزارویک شب شکل می‌گیرد. جادوی قصه، شهرزاد قصه‌گو را از تیغ مرگ می‌رهاند و داستان‌های او را ماندگار می‌کند. این قصه‌ها اما در طول زمان دستخوش دخل و تصرف بسیاری شده‌اند و حال حامد شیخی در قالب نمایش «قصه شهرزاد به روایت سِنمار» به نقد این دخل و تصرف‌ها می‌پردازد.

گفت و گو

سنگر سلامت برای هفته دفاع مقدس

صبح نو

گفت و گو

سنگر سلامت برای هفته دفاع مقدس

دکتر صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیوسلامت درباره ویژه‌برنامه‌های دفاع مقدس توضیحاتی ارائه کرد. مدیر رادیوسلامت درباره برنامه‌های هفته
 دفاع مقدس این شبکه رادیویی گفت: در همین راستا ما در رادیوسلامت به این مهم توجه ویژه‌ای داریم و می‌توان گفت صحبت از سال‌های دفاع مقدس و دستاوردهای ویژه آن و نیز شرح رشادت‌ها و فداکاری‌های کادر درمان و گروه پزشکی، در طول سال در برنامه‌های رادیوسلامت ساری و جاری است و مختص به یک هفته خاص و فقط تاریخ 31شهریور نمی‌شود. اعتمادسعید اشاره کرد: برنامه‌هایی همچون سپیدجامگان آسمانی، یاد یاران، لیلای ایران، سنگ زیرین آسیاب، کد99 و بسیاری از برنامه‌های دیگر در طول سال در جدول پخش برنامه‌های رادیوسلامت قرار دارند اما به‌طور ویژه امسال برنامه «سربند ایثار» ازسوی گروه بهداشت و تندرستی شبکه رادیویی سلامت و با همکاری مرکز خوزستان به مخاطبان خوب رادیو ارائه می‌شود. او در پایان افزود: سربند ایثار با ساختار مجله‌ای روایتی است از فعالیت‌ها و اقدامات کادر درمان اعم از پزشکان، پرستاران، بهیاران و... در طول سال‌های دفاع مقدس. شنیدن این برنامه رو به همه مخاطبان رادیو توصیه می‌کنم خصوصا نسل جوان که شاید خیلی با مقوله دفاع مقدس و اتفاقاتی که در آن مقطع تاریخی افتاد آشنایی نداشته باشند و تنها جزئیات و ظواهری را دیده یا شنیده باشند «سربند ایثار» سعی می‌کند با حضور کسانی که خود نقش‌آفرین حماسه‌های دفاع مقدس بودند بخشی از روایات و خاطرات آن سال‌ها را برای مخاطبان عزیز رادیو بازآفرینی کند.

captcha
شماره‌های پیشین