sobhe-no.ir
1258
یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
9
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از ارقام سنگین برای خرید واگن مترو خبر می‌دهد

36 هزار میلیارد تومان برای 30 کیلومتر مترو

حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری از اصلی‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل مبتلابه شهرهای بزرگ و کوچک کشور است. کلان‌شهرهای کشور هم که در سال‌های اخیر به شبکه ریلی درون‌شهری یا همان مترو تجهیز شده‌اند حالا با مشکلات جدیدی مواجه هستند. مترو یکی از پاک‌ترین وسایل حمل‌ونقل درون‌شهری در سراسر جهان است که در کشور ما اقبال خوبی نداشته و اگرچه همگان به مزیت‌های آن معترف هستند اما کمترین توجهی به توسعه آن نمی‌کنند. این مساله به‌خصوص ازسوی دولت‌های گذشته به‌وضوح قابل مشاهده بوده است.

با انجام 400کیلومتر لوله‌کشی

توسعه شبکه آب‌رسانی در استان خوزستان شدت می‌گیرد

صبح نو

با انجام 400کیلومتر لوله‌کشی

توسعه شبکه آب‌رسانی در استان خوزستان شدت می‌گیرد

ماجرای کم‌آبی خوزستان در فصل‌های گرم و تنش‌های مربوط به آن و نیز سیلاب و سرریز شدن فاضلاب در برخی از شهرهای این استان اتفاقات ناخوشایند چند سال اخیر  است اما با تغییر مدیریت اجرایی استان امید می‌رود که این مشکلات در مدت زمان کوتاهی برطرف شوند. در این عرصه نهادهای مختلفی نیز همکاری خود را آغاز کرده‌اند. از این جمله بنیاد برکت است که پیش از این هم اقداماتی را برای اشتغال‌زایی و نیز ارتقای کیفیت زندگی در خوزستان و دیگر استان‌های کشور انجام داده است. در جدیدترین این اقدامات هم مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از پروژه‌های آب‌رسانی این بنیاد در استان خوزستان بازدید میدانی کرد.
به گزارش «صبح‌نو»، محمد ترکمانه در سفر یک‌روزه خود به استان خوزستان از پروژه‌های آب‌رسانی به روستاهای واقع در مناطق دارای تنش آبی و بحرانی استان ازجمله ۲۰روستا در منطقه قلعه سحر در جاده اهواز به اندیمشک بازدید به‌عمل آورد و در جریان آخرین پیشرفت‌ها قرار گرفت.مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به دستور رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مبنی بر اقدام فوری در حل مساله آب شرب روستاهای دارای تنش آبی استان خوزستان از انعقاد تفاهم‌نامه میان بنیاد و آبفای خوزستان خبر داد و گفت: در قالب این تفاهم‌نامه، بنیاد برکت به ۷۰۲روستای واقع در مناطق دارای تنش آبی استان خوزستان آب‌رسانی می‌کند و به همین منظور، یک‌هزار میلیارد ریال ازسوی بنیاد اعتبار تخصیص داده شده است. ترکمانه خاطرنشان کرد: برای آب‌رسانی به روستاهای دارای تنش آبی در خوزستان ۴۰۰کیلومتر لوله‌کشی لازم است که بنیاد برکت نسبت‌به تامین ۱۷۵کیلومتر لوله تعهد دارد و تا به امروز ۱۱۴کیلومتر لوله را تامین و ۸۵کیلومتر آن را تحویل آبفای استان داده است. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، آبفای خوزستان در مدت سه‌ماه گذشته از منابع مشترک موضوع تفاهم‌نامه، ۲۹۶کیلومتر لوله‌گذاری را در استان به پایان رسانده است. وی خاطرنشان کرد: تا به امروز مشکل تنش آبی در ۲۳۱روستای استان خوزستان به‌طور کامل مرتفع شده است.ترکمانه با تاکید بر پیشرفت هرچه سریع‌تر پروژه‌های آب‌رسانی در استان خوزستان خاطرنشان کرد: بنیاد برکت بخشی از تانکرهای موردنیاز برای آب‌رسانی به روستاهای کم‌آب را نیز تامین کرده است.
 
توسعه شبکه آبرسانی
 مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان در جریان سفر یک‌روزه‌اش گفت: در این دیدار گزارشی از اقدامات و خدمات بنیاد برکت در استان ارائه شد. حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد نیز ضمن استقبال و تقدیر از اقدامات بنیاد برکت، بر تعامل و همکاری هرچه بیشتر مسوولان و دستگاه‌های استانی با بنیاد تاکید کردند.
ترکمانه با اشاره به نهضت آب‌رسانی بنیاد برکت در کشور گفت: تا پایان سال گذشته یک‌هزار و ۶۷۷روستا تحت پوشش فعالیت‌های آب‌رسانی بنیاد قرار داشتند که از این تعداد، یک‌هزار و ۱۱۵روستا از آب آشامیدنی بهره‌مند شده‌اند. وی ادامه داد: امسال نیز با تحت پوشش قرار گرفتن ۷۰۲روستای دیگر در استان خوزستان، مجموع روستاهای هدف آب‌رسانی بنیاد در سال جاری به بیش از یک‌هزار و ۲۰۰روستا رسیده است.
ترکمانه در تشریح اقدامات بنیاد برکت در استان خوزستان اظهار داشت: بنیاد برکت ۲۵هزار و ۵۰۰طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و سلامت را با اعتباری بالغ بر ۲۲هزار و ۵۰۰میلیارد ریال در مناطق محروم و روستایی خوزستان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد. مدیرعامل بنیاد برکت در پایان یادآور شد: بنیاد تا به امروز ۴۰هزار و ۶۰۵شغل را در مناطق کم‌برخوردار خوزستان راه‌اندازی و ۱۸۷مدرسه را افتتاح کرده است.
 

captcha
شماره‌های پیشین