sobhe-no.ir
1258
یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
15
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با محمدخانی، مجری طرح فیلم جدید عطشانی

تولید فیلم در خارج از ایران در راستای گفتمان فرهنگی است

«لوتریا» با سرمایه‌گذاری مصطفی‌ محمدخانی در مکزیک ساخته خواهد شد.

نگاه

کنکاش در «تنوع و تمدن در اندیشه اسلامی»

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

گذر «گشت ارشاد ۳» به سینما افتاد
فیلم «گشت ارشاد ۳» به کارگردانی سعید سهیلی آماده نمایش شده و سازندگان فیلم قصد دارند فیلم را قبل از برگزاری جشنواره فیلم فجر در بهمن‌ماه اکران کنند. به گزارش روابط‌عمومی پروژه، فیلم «گشت ارشاد‌۳» به کارگردانی سعید سهیلی آماده نمایش شده و سازندگان فیلم قصد دارند با توجه به روند واکسیناسیون و احتمال بازگشایی کامل سالن‌های سینما در ماه‌های آینده، فیلم «گشت ارشاد‌۳» را قبل از برگزاری جشنواره فیلم فجر در بهمن‌ماه اکران کنند. فیلم سینمایی «گشت ارشاد» در سال‌۹۱ و «گشت ارشاد‌۲» در سال‌۹۵ ساخته شد. قسمت‌های قبلی این فیلم در گیشه توانستند با فروش قابل‌توجهی روبه‌رو شوند. «گشت ارشاد» البته حواشی زیادی هم به همراه داشت و در زمان خودش با سروصدای زیادی همراه شد.
 
رقابت روس‌ها با تام کروز در فضا
روس‌ها اعلام کردند پیش از فیلم تام کروز، اولین فیلم ساخته‌شده در فضا را می‌سازند. به گزارش مهر به نقل از ورایتی، بیش از ۶۰سال پس از آنکه شوروی آمریکا را شکست داد و اولین ماهواره اسپوتینک را به فضا فرستاد، اکنون رقابت ساخت اولین فیلم ساخته‌شده در فضا بین این دو داغ شده و آن‌ها اعلام کرده‌اند پیش از ساخته‌شدن فیلم تام کروز در فضا، اولین فیلم ساخته‌شده در فضا را خواهند ساخت.
«چالش» داستان یک دکتر روسی را روایت می‌کند که به ایستگاه بین‌المللی فضایی فرستاده می‌شود تا زندگی یک فضانورد را نجات دهد. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش رود تیم تولید ماه آینده برای انجام این ماموریت ۱۲روزه که اولین در نوع خود محسوب خواهد شد به فضا می‌رود. این فیلم حاصل همکاری بین آژانس فضایی روسیه «روسکاسموس»، شبکه عمومی چنل وان و استودیو «یلو، بلک اند وایت» خواهد بود. «چالش» به کارگردانی کلیم شیپنکو ساخته می‌شود که سازنده کمدی پرفروش «پسر یک ثروتمند» به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم روسی در تاریخ شناخته می‌شود. یولیا پرسیلد از بازیگران کارکشته صحنه نمایش و سینما نقش اصلی را برعهده دارد. وی از میان بیش از سه‌هزار نفر که سال پیش به‌صورت آنلاین برای حضور در این پروژه ثبت‌نام کردند، انتخاب شد.
تیم سازنده یک دوره سفر فضایی را در مرکز یوری گاگارین در اوایل امسال انجام داده و پنج‌شنبه کمیسیون پزشکی هم امنیت انجام این پروژه را تایید و موافقت خود را اعلام کرد. طبق برنامه‌ها قرار است شیپنکو و پرسیلد ۵اکتبر با سفینه فضایی سایوز به سرپرستی آنتون شکاپلروف، یک فضانورد کهنه‌کار به فضا بروند. یک گروه پشتیبان نیز آن‌ها را همراهی می‌کنند تا هر نوع مشکل پزشکی را حل کنند.
 
«در لباس سربازی» به راه می‌افتد
 مدیرعامل موزه ملی انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس گفت: سال گذشته نیز موزه مقاومت را ایجاد کردیم و امروز بی‌نظیرترین تجهیزات غنیمتی از داعش را در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در اختیار داریم. به گزارش ایسنا، علی‌اصغر جعفری درباره نمایشگاه «در لباس سربازی» توضیح داد: در آستانه هفته دفاع مقدس شاهد این نمایشگاه متفاوت و درعین‌حال ارزشمند خواهیم بود. این نمایشگاه گزارش مستند و دقیق نگاه رهبری و نیز اسناد و مدارکی است که برای نخستین‌بار در معرض دید نخبگان و پژوهشگران قرار خواهد گرفت. تاکنون مشابه این نمایشگاه برپا نشده است؛ خاصه در حوزه اسناد و مدارک دفاع مقدس که تا امروز حالت محرمانگی داشته است. وی همچنین تاکید کرد: به‌دلیل شیوع کرونا، امکان بازدید عمومی از موزه فراهم نیست و صرفا برخی محققان و پژوهشگران با رعایت پروتکل‌ها از این نمایشگاه بازدید خواهند داشت. بازدید عمومی از این موزه  به بعد از دوران کرونا و با درنظرگیری مصوبه ستاد ملی کرونا بستگی دارد. مدیرعامل موزه ملی انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس افزود: بنا بر شیوع کرونا، فعلا زمان بازگشایی موزه اعلام نمی‌شود ولی طبق روال طبیعی موزه، از ساعت ۹صبح تا ۵بعدازظهر در خدمت مردم خواهیم بود.
 

captcha
شماره‌های پیشین