sobhe-no.ir
1258
یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
14
گزارش «صبح‌نو» از جدیدترین نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی در تهران

«جامه‌دران» در شصتمین سال تولد احمد وکیلی

گالری‌های تهران، آخرین جمعه شهریورماه میزبان 14نمایشگاه جدید در حوزه هنرهای تجسمی بودند. در این روز سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از دو نمایشگاه دیدن کرد. در ادامه به معرفی برخی از این نمایشگاه‌ها می‌پردازیم.

نگاه

«اثریا»؛ تمام آنچه از جنگ سوریه نمی‌دانید

صبح نو

نگاه

«اثریا»؛ تمام آنچه از جنگ سوریه نمی‌دانید

در کتاب «اثریا» با نوعی تابوشکنی از ادبیات گفت‌وگوی شخصیت‌های داستان با یکدیگر تا شیوه‌ انجام عملیات و حتی نحوه‌ شهادت رزمندگان مواجهیم. به گزارش فارس، در اولین مواجهه با کتاب «اثریا»، وقتی تصویر جلد را می‌بینید احتمالا برداشت شما این خواهد بود که با یک روایت جدید در ژانر ادبیات پایداری رو‌به‌رو هستید؛ اما این همه‌ ماجرا نیست. با خواندن چند صفحه‌ اول کتاب متوجه خواهید شد که نه‌تنها با روایت جدیدی مواجهید بلکه شیوه‌ بیان و جنس اتفاقات نیز کاملا تازه و منحصربه‌فرد هستند.
شاید بتوان گفت در «اثریا» با نوعی تابوشکنی مواجهیم. از ادبیات گفت‌وگوی شخصیت‌های داستان با یکدیگر تا شیوه‌ انجام عملیات و حتی نحوه‌ شهادت رزمندگان. با خواندن «اثریا» کاملا متوجه خواهید شد یک رزمنده‌ جبهه‌دیده پس از جنگ چه حسی به آدم‌های عادی و زندگی معمولی دارد. او هیچ‌گاه کسانی را که برای‌ داشتن دنیا، آخرت خود را فروختند فراموش نخواهد کرد. آن‌ها که برای مال دنیا دست به هرکاری زدند و خاطرات واقعی رزمندگان را مال خود کردند. چه بسیار جوانان شجاع و خالصی که شهید شدند و تسبیح به دستان دروغینی که از شهادت آن‌ها بهره بردند. درنهایت اینکه می‌توان گفت حتی اگر تا پیش از این در ژانر ادبیات پایداری مطالعه‌ای نداشته‌اید یا به این سبک علاقه‌ای ندارید، بی‌شک این شکل از روایت شما را میخکوب خواهد کرد. «اثریا» نوشته نیما اکبر خانی است که ازسوی سوره مهر در ۱۲۰صفحه منتشر 
شده است.

captcha
شماره‌های پیشین