sobhe-no.ir
1256
چهارشنبه، ۲۴ شهریور ۱۴۰۰
9
بعد از برگزاری جلسه مسوولان با اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اعلام شد

بازگشایی مراکز آموزشی از ابتدای مهر منتفی است

استدلال مسوولان برای آغاز حضوری سال تحصیلی، افت سطح سواد و آموزش به‌ویژه در مقطع ابتدایی است، به‌اضافه اینکه در سال‌های کرونایی تحصیل، آمار‌ها حاکی از وجود بیش از سه‌میلیون بازمانده از تحصیل دارد که به هر نحوی نتوانستند شرایط آموزش آنلاین را برای خود مهیا کنند یا در صورت مهیا کردن نیز، با آموزش مجازی کنار بیایند. بخش زیادی از جاماندگان از تحصیل در مناطق محروم زندگی می‌کنند و اگر هم والدین‌شان تمایل نداشته باشند درس بخوانند، باید به تحصیل برگردند.

ایران به سومین کشوری تبدیل شد که قاشق هوشمند برای توان‌بخشی به افراد کم‌توان ساخته است

سرمایه‌گذاری «برکت» برای راحتی زندگی افراد کم‌توان

شرکت دانش‌بنیان مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) موفق به تولید فن‌آوری توان‌بخشی هوشمند برای افرادی شد که از لرزش دست رنج می‌برند.

صبح نو

ایران به سومین کشوری تبدیل شد که قاشق هوشمند برای توان‌بخشی به افراد کم‌توان ساخته است

سرمایه‌گذاری «برکت» برای راحتی زندگی افراد کم‌توان

شرکت دانش‌بنیان مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) موفق به تولید فن‌آوری توان‌بخشی هوشمند برای افرادی شد که از لرزش دست رنج می‌برند.

به گزارش «صبح‌نو»، معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: استارتاپ فن‌آسا به‌عنوان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مشارکتی بنیاد برکت اقدام به ساخت قاشق هوشمند تخصصی برای بیماران، سالمندان و افرادی کرده است که از لرزش دست رنج می‌برند. هادی جوهری تاکید کرد: متاسفانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مبتلا به لرزش غیرقابل درمان دست ناشی از اختلالات مختلف مانند بیماری پارکینسون، کهولت سن، صدمات سر، بیماری‌های مغز و اعصاب و... هستند. در این شرایط، خوردن غذا به یکی از چالش‌های زندگی این افراد تبدیل می‌شود که در بسیاری از موارد، افسردگی و انزوای اجتماعی آن‌ها را به‌دنبال دارد.
وی افزود: قاشق هوشمند تولیدشده در کشور به این افراد کمک می‌کند تا به‌طور مستقل و بدون نگرانی غذا بخورند و از غذاخوردن در كنار دیگران لذت ببرند. این قاشق کمکی از فن‌آوری‌های پایدارسازی فعال نوین و همچنین الگوریتم‌های تشخیص دقیق لرزش استفاده می‌كند و به این ترتیب، اجازه نمی‌دهد لرزش دست فرد به سر قاشق منتقل شود و غذا بریزد.
 
تولید قاشق هوشمند ایرانی
معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت درباره شرکت دانش‌بنیان مشارکتی این بنیاد نیز توضیح داد: شرکت دانش‌بنیان فن‌آسا از سال1397 ازسوی جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با هدف طراحی ابزارهای توان‌بخشی هوشمند برای کمک به زندگی بهتر بیماران آغاز به فعالیت کرد. «قاشق‌یار» اولین محصول این شرکت، یک قاشق هوشمند برای افرادی است که از لرزش دست رنج می‌برند.
جوهری خاطرنشان کرد: شرکت دانش‌بنیان مشارکتی بنیاد برکت در ادامه مسیر خود قصد دارد با توسعه فناوری‌های توان‌بخشی نوین، زندگی آسان و بدون دغدغه‌ای را برای بیماران مبتلا به بیماری‌های مغز و اعصاب فراهم كند. وی با اشاره به تولید انبوه این محصول از پایان سال جاری گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در فاز اول راه‌اندازی خط تولید انبوه، سالانه دوهزار قاشق هوشمند تولید شود. قیمت تمام‌شده این محصول نیز یک‌سوم محصولات خارجی است.
 بازار صادرات فراهم است
معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت با اشاره به حجم کل سرمایه‌گذاری 13میلیارد ریالی برای تولید این فن‌آوری توان‌بخشی خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر فقط دو کشور آمریکا و چین اقدام به تولید قاشق هوشمند برای افراد سالمند و دارای لرزش دست می‌کنند که محصول آمریکایی فقط در داخل این کشور و محصول چینی در چند کشور معدود توزیع می‌شود. در چنین شرایطی، امکان صادرات محصول ایرانی به کشورهای مختلف و ارزآوری فراهم است.
 جوهری تاکید کرد: قاشق هوشمند ایرانی برای افراد ناتوان، پس از گذراندن مرحله تحقیق و توسعه و با توجه به بازخوردهای دریافتی از سوی استفاده‌کنندگان وارد فاز تولید انبوه
 شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تا به امروز در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از 742بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار برای 211هزار متقاضی اشتغال شده است. 66هزار و 750میلیارد ریال برای توانمندسازی این 742بنگاه سرمایه‌گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از 282بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.

captcha
شماره‌های پیشین