sobhe-no.ir
1256
چهارشنبه، ۲۴ شهریور ۱۴۰۰
10
شهردار تهران تراکم‌فروشی را خط قرمز اعلام کرد

انتصابات در شهرداری هنوز آغاز نشده است

استقلال از لیگ قهرمانان حذف شد

پرسپولیس ادامه می‌دهد

استقلال تهران دوشنبه‌شب در شروع مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا با شکست برابر تیم متمول الهلال عربستان از گردونه رقابت‌ها کنار رفت و نتوانست به جمع هشت تیم برتر قاره راه یابد. آبی‌پوشان که از سال1999 و فینال تلخ ورزشگاه آزادی برابر جوبیلو ایواتای ژاپن دیگر به بازی نهایی مسابقات باشگاهی آسیا راه نیافتند، باز هم در رسیدن به مراحل نهایی این مسابقات ناکام بودند و این‌بار مقابل الهلال شکست خوردند. با حذف استقلال از آسیا، فهرست ناکامی‌های فصل تلخ این تیم بعد از دور ماندن از عناوین قهرمانی و حتی نایب‌قهرمانی لیگ و شکست در فینال جام‌حذفی تکمیل شد تا هواداران این باشگاه همچنان به ادامه وضعیت بحرانی سال‌های اخیر معترض باشند.

استقلال با تماشاگرانش هم حریف پرسپولیس نشد

صبح نو

شهردار تهران تراکم‌فروشی را خط قرمز اعلام کرد

انتصابات در شهرداری هنوز آغاز نشده است

شهردار تهران با تاکید بر اینکه موضوع انتصابات در شهرداری هنوز آغاز نشده است، گفت: در مناطق و سایر بخش‌ها در شهرداری کارها طبق روال و به‌صورت محکم و جدی درحال انجام است و سر فرصت جایی که تغییر لازم باشد انجام خواهیم داد.
 علیرضا زاکانی دیروز و در حاشیه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران به خبرنگاران گفت: موضوع جایزه خوش‌حسابی برای کسانی که عوارض‌شان را نقدا پرداخت کنند، همواره در طول سال‌های مختلف مدنظر قرار
 می‌گرفته است و امسال نیز برای پرداخت تا ۶۰روز  ۲۵درصد جایزه درنظر گرفته شد؛ البته طبق قانون حق تخفیف نداریم و می‌توانیم جایزه خوش‌حسابی را تعیین کنیم و بر همین اساس، لایحه دوفوریتی را تقدیم شورا کردیم و اعضای شورا برای تصویب آن لطف کردند. امیدواریم شهروندان از این فرصت استفاده کنند و با پرداخت نقدی ۲۵درصد کاهش هزینه‌ها برای آن‌ها مهیا شود. زاکانی با بیان اینکه مصوبه دوم پیرامون مراسم اربعین و نحوه حضور در این مراسم بود، ادامه داد: طبق سهمیه‌ای که امسال در اختیار شهرداری
 قرار داده شده است ۳۰۰نفر را به این مراسم اعزام خواهیم کرد و بنا شد که این افراد از کسانی که ویژگی‌های ممتازی دارند، ازسوی خود نواحی انتخاب و معرفی شوند و از جنبه تشویقی برای حضور در اربعین حسینی و ارائه خدمت به زائران سیدالشهدا(ع) اعزام شوند.
شهردار تهران درباره امکان استفاده از ظرفیت بسیج در اربعین گفت: در مصوبه ما امکان استفاده از کمک خیرین و دیگران لحاظ شده بود؛ البته ۶میلیارد تومانی که برای اعتبار لحاظ‌شده در سال‌های قبل بیشتر بود اما این محاسبه‌ای بود که بین معاونت خدمات شهری و شورای شهر صورت گرفته بود و تاکید کردیم که در همین قالب و به‌صورت شفاف این امر انجام شود که اگر قرار بر انجام تغییری به‌عنوان متمم شد تغییرات به شورا آورده شود تا کاری خارج از ضوابط انجام نشود.
وی درباره انتصابات در شهرداری با بیان اینکه موضوع انتصابات هنوز آغاز نشده، تاکید کرد: در مناطق و سایر بخش‌ها در شهرداری کارها طبق روال و به‌صورت محکم و جدی درحال انجام است و سر فرصت جایی که تغییر لازم باشد، انجام خواهیم داد.
زاکانی در پاسخ به این پرسش که آیا 
قرار است رویه شهرداری نسبت‌به تراکم‌فروشی و ساخت‌وساز تغییر کند؟ عنوان کرد: روال این است که در قالب طرح جامع بتوانیم بازسازی و نوسازی شهر را انجام دهیم و
 سرعت بخشیدن به هر چیزی را که در قالب قانون باشد حسن می‌دانیم؛ اما آن چیزی که تحت عنوان تراکم‌فروشی و شهرفروشی باشد خط‌قرمز ماست و به‌سمت آن نخواهیم رفت و مسیر درست پیشرفت و توسعه شهر را دنبال خواهیم کرد. شهردار تهران یادآور شد: سال گذشته ۶۷درصد درآمد شهرداری از شهرسازی بوده اما همه این‌ها تراکم‌فروشی نیست و این اشتباه مصطلحی است که عده‌ای کل این ۶۷درصد را به یک نوعی به تراکم‌فروشی مرتبط می‌کنند. اگر در قبال قانون این امر محقق شود مفید و موثر است؛ چراکه ما ۱۲هزار متر بافت ناپایدار در شهر داریم که هم یک تهدید بزرگ و هم یک فرصت است و ما از فرصت آن استفاده و تهدیدهای آن را مرتفع خواهیم کرد.
 

captcha
شماره‌های پیشین