sobhe-no.ir
1255
سه شنبه، ۲۳ شهریور ۱۴۰۰
13
گزارش «صبح‌نو» از نشست خبری رییس سازمان تبلیغات اسلامی

اول از جوانان مشورت بگیرید

اولین نشست خبری رییس سازمان تبلیغات اسلامی از زمان انتصاب در سال97 به دستور مقام معظم رهبری، در روز دوشنبه، بیست‌ودوم شهریورماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. در این نشست بیش از 20خبرنگار از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف سوالات خود را مطرح کردند و حجت‌الاسلام «محمد قمی» به سوالات پاسخ دادند.

خبر

صبح نو

خبر

پیش‌نویس تفاهم‌نامه بخش رادیوتئاتر فجر نوشته شد
در جلسه‌ای که با حضور محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیونمایش، حسین مسافرآستانه دبیر جشنواره تئاتر فجر، امین رهبر مدیر بخش رادیوتئاتر سه دوره قبل، ایوب آقاخانی، بهرام ابراهیمی، جواد پیشگر، جلال تجنگی مشاور ارشد دبیر جشنواره تئاتر فجر و سایر مدیران دو مجموعه برگزار شد، پیش‌نویس تفاهم‌نامه بخش رادیو تئاتر فجر جشنواره امسال نوشته شد. این جلسه که در محل رادیو قدیم تهران در میدان ارگ و رادیونمایش فعلی برگزار شده است، مانند سال‌های گذشته چارچوب کلی تفاهم‌نامه بخش رادیوتئاتر جشنواره پیش رو مورد توافق قرار گرفت و در کنار آن مواردی به‌عنوان آسیب‌شناسی ازسوی مدیران و هنرمندان حاضر در این جلسه مطرح شد تا این بخش از نظر کمی و کیفی نسبت‌به دوره‌های قبل پربارتر باشد.
یکی از تاکیداتی که در این جلسه ازسوی مدیر رادیونمایش مطرح شد بحث حوزه نظریه‌پردازی و پژوهش کاربردی بود اینکه این موضوع در قالب یک سمینار، نشست و هم‌اندیشی به‌صورت حضوری یا مجازی برگزار بشود تا چهارچوب و ابعاد آن از نظر نظریه‌پردازی و مطالعات نظری پخته‌تر شود. براساس این خبر، پیش‌نویس تفاهم‌نامه بخش رادیوتئاتر جشنواره فجر امسال با پیشنهاداتی ازسوی مدیران دو مجموعه و هنرمندانی چون ایوب آقاخانی و بهرام ابراهیمی و جواد پیشگر 
نوشته شد و قرار است امضای این تفاهم‌نامه پس از نهایی‌شدن ازسوی حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره تئاتر فجر و محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیونمایش صورت بگیرد تا این بخش با قدرت به راه خود ادامه بدهد.
 
 حریم «تئاتر شهر» را تعیین 
و مصوب شد
مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد وزارت میراث فرهنگی دوشنبه ۲۲شهریور طی بررسی‌های کارشناسانه حریم مجموعه تئاتر شهر را تعیین و مصوب کرد. قادر آشنا، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت حریم مجموعه تئاتر شهر که طی چند سال گذشته به‌ویژه سال۹۹ مطرح و پیگیری شده بود، به «مهر» گفت: پیگیری‌های کارشناسی درباره حریم مجموعه تئاتر شهر علی‌رغم اینکه دوستان در شورای شهر تهران نکاتی را مطرح کرده بودند، ادامه داشت؛ زیرا مجموعه تئاتر شهر ساختمان منحصر‌به‌فرد و ثبت در میراث ملی و فرهنگی کشور است. وی با اشاره به اینکه دوشنبه ۲۲شهریور۱۴۰۰ جلسه‌ای در وزارت میراث فرهنگی برگزار شده است، اعلام کرد: طی این جلسه و در شورای مربوطه در وزارت میراث فرهنگی حریم تئاتر شهر تعیین و مصوب شد و قرار است این مصوبه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شود. آشنا از همکاری و تلاش‌های اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و همچنین معاونت مربوطه که برای تعیین حریم مجموعه تئاتر شهر کارهای کارشناسی انجام دادند، قدردانی کرد. مدیرکل هنرهای نمایشی در پایان سخنان خود تاکید کرد: به محض اینکه وزارت میراث فرهنگی مصوب حریم تئاتر شهر را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ کند، با همکاری شهرداری تهران و شورای شهر و نهادهای مربوطه اقدامات لازم در خصوص حریم تئاتر شهر انجام می‌شود.
 

captcha
شماره‌های پیشین