sobhe-no.ir
1254
دوشنبه، ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
8
گفت‌ و‌گو با ناصر امانی درباره اولویت‌های شورای ششم؛

با تعریف و تعارف مشکلی از تهران حل نمی‌شود

فائزه مومنی / شورای ششم شهر تهران در مقطعی حساس و سرنوشت‌ساز کار خود را آغاز کرده و با چالش‌ها و مشکلات فراوان به ارث رسیده‌ بزرگی دست‌وپنجه نرم می‌کند. عدم توازن بین بدهی‌ها و مطالبات شهرداری، یأس و ناامیدی مردم و کارکنان شهرداری نسبت‌به عملکرد دوره گذشته، بحرانی بودن سیستم حمل‌ونقل عمومی، ناپایداری و ناایمن بودن شهر تهران و تاب‌آور نبودن در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی، انتصابات سیاسی بدون توجه به سابقه افراد و غیره ازجمله چالش‌های شهر تهران است که ناصر امانی، عضو شورای ششم شهر تهران در اولین نطق پیش از دستور خود به آن اشاره کرده و در عین حال گفته که اگر همراهی دولت نباشد، مدیریت شهری برای بهبود شرایط زندگی و خدمت به مردم دست تنها خواهد بود. درعین‌حال او به آسیب‌های یکدستی سیاسی نیز در بدنه شهرداری، شورا و دولت اشاره کرده و گفته یکدستی تفکر همزمان با فراموشی وظیفه خود در قامت نمایندگی مردم و نظارت بر شهرداری، بیفتد. همفکر بودن شورای پنجم در درون خود از یک طرف و توهم حمایت از طرف دولتی که همفکر و هم لیست شورای قبلی بود، از طرف دیگر نه تنها کمکی به حل مشکلات تهران نکرد که پس از مدتی شورا تبدیل به شرکت سهامی گروه‌های سیاسی تشکیل‌دهنده آن شد و هریک از آن‌ها به‌دنبال سهم‌خواهی و تقسیم مناصب و موقعیت‌های مدیریت شهری برای گروه خود بودند و یکی از وظایف اصلی شورای شهر را که نظارت بر عملکرد شهرداری است به فراموشی سپرده و طی چهار سال و انتخاب چهار شهردار و سرپرست حتی یک سوال جدی هم از شهرداران خود در جهت منافع مردم و انجام وظیفه نمایندگی طرح نکردند. ناصر امانی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» بار دیگر درباره عوارض سیاسی‌کاری در شهرداری تهران و تاکیدش بر عدم ورود اتوبوسی افراد و استفاده از نیروهای داخلی برای مدیریت شهری صحبت کرد.

گزارش «صبح‌نو» درباره فیلم اعترافات یکی از شاخ‌های اینستاگرامی فعال در سایت‌های شرط‌بندی را بخوانید

قمار باز دربند

یکی از معروف‌ترین چهره‌های اینستاگرامی که از مدت‌ها قبل در یکی از کشورهای همسایه زندگی می‌کرد و با راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی و قمار، روزگار خوشی برای خود رقم زده بود حالا در اختیار پلیس ایران است و در حال گذراندن مراحل تحقیقات قضایی است.

صبح نو

گزارش «صبح‌نو» درباره فیلم اعترافات یکی از شاخ‌های اینستاگرامی فعال در سایت‌های شرط‌بندی را بخوانید

قمار باز دربند

یکی از معروف‌ترین چهره‌های اینستاگرامی که از مدت‌ها قبل در یکی از کشورهای همسایه زندگی می‌کرد و با راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی و قمار، روزگار خوشی برای خود رقم زده بود حالا در اختیار پلیس ایران است و در حال گذراندن مراحل تحقیقات قضایی است.

میلاد حاتمی برای بسیاری از جوانان و افرادی که روزگار خود را در اطراف سایت‌های شرط‌بندی و قمار می‌گذرانند نامی آشناست؛ چهره‌ای که عکس‌های خود در کنار خودروهای میلیاردی و زندگی لاکچری را منتشر می‌کرد موجب شده بود تا بسیاری از افراد، فریب وی را خورده و سرمایه خود را در راه شرط‌بندی از دست بدهند. اما چندی قبل بود که مقامات انتظامی ایران خبر دادند با همکاری پلیس ترکیه و رایزنی‌های بین‌المللی، این چهره معروف اینستاگرامی تحویل پلیس تهران شده است.
میلاد حاتمی به همراه همسر و فرزند خردسالش در ترکیه زندگی می‌کرد و در اینستاگرام بیش از چهارمیلیون دنبال‌کننده داشت. خبر بازداشت میلاد حاتمی در ترکیه اوایل دی‌ماه سال قبل منتشر شد. او چندی پیش در دوران قرنطینه ترکیه به‌دلیل همه‌گیری کرونا، ویدیویی از خود در ماشین پلیس ترکیه منتشر کرد و آژیر آن را به‌صدا درآورد. این ماشین را مامور پلیس در اختیار او قرار داده بود. میلاد حاتمی به‌دنبال انتشار این ویدیو ازسوی پلیس ترکیه بازداشت شد اما 19اسفندماه بود که رییس پلیس بین‌الملل ناجا گزارش داد که این فرد به ایران منتقل شده است.
 روز گذشته نیز وکیل میلاد حاتمی از توبه موکل خود خبر داد. کوهپایه‌زاده، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد: میلاد حاتمی توبه حقیقی کرده و نادم است. هنوز رأی قطعی محکومیت برای حاتمی صادر نشده است. او گفت: آنچه از محتوای اظهارات موکل استنباط می‌شود صداقت و ندامت متهم است؛ همکاری گسترده او با ضابطان و مراجع در کشف جرم و سایر مجرمان در مرحله تحقیقات نشان‌دهنده همین صداقت، ندامت و توبه حقیقی است که مطابق مقررات موضوعه از موجبات تخفیف و تعلیق مجازات است. کوهپایه‌زاده گفت: موکل من صرفا در مظان اتهام بوده و مطابق با مقررات و قوانین موضوعه تحقیقات مقدماتی به‌صورت محرمانه انجام می‌شود؛ اشخاصی که در جریان این تحقیقات هستند موظف به حفظ اسرارند. وی افزود: پرونده در دادسراست و هنوز رأی قطعی محکومیت صادر نشده بنابراین موکل من در پناه اصل برائت قرار دارد و در مطابق اصول متعدد قانون اساسی هتک حرمت و حیثیت افرادی که مطابق قانون دستگیر و بازداشت شده‌اند به‌هیچ‌وجه جایز نیست.
اما بازداشت میلاد حاتمی و پخش اعترافات وی از بخش خبری 20:30 و اینکه او در تمام مدت فعالیت خود 
تحت نظر اطلاعاتی بوده است، بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت. یکی از کاربران دراین‌باره نوشت: مفسد اگر در ثریا باشد مردانی از اطلاعات سپاه به آن دست پیدا می‌کنند. یکی دیگر از کاربران توییتر هم به یکی از تکیه‌کلام‌های حاتمی اشاره کرد و نوشت: «صاحاب استانبول رفته پا تخته جواب پس میده.» همچنین مخاطبان بسیاری هم خواستار رسیدگی به پرونده افراد دیگری شدند که میلاد حاتمی در فیلم خود از آن‌ها نام برده است. افرادی که باعث و بانی ازبین‌رفتن سرمایه‌های اقتصادی و اجتماعی شده‌اند و خسارت‌های میلیاردی به خانواده‌ها رسانده‌اند.
 

captcha
شماره‌های پیشین