sobhe-no.ir
1253
یکشنبه، ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
9
رییس‌جمهور بر افزایش واکسیناسیون روزانه تا دومیلیون نفر تاکید کرد

حرکت به سمت آرامش

پنجاهمین محموله واکسن کرونا صبح دیروز وارد کشور شد. این محموله شامل سه‌میلیون و 200هزار دوز واکسن سینوفارم است که از سبد کووکس به ایران رسیده است. با این محموله مجموع واکسن‌های وارداتی کشور از 50میلیون دوز عبور کرد. از سوی دیگر، رییس‌جمهوری نیز در جلسه دیروز ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد باید برای واکسیناسیون روزانه دومیلیون نفر در کشور تلاش کرد؛ اتفاقی که در صورت تحقق می‌تواند روزهای آرامی را برای کشور رقم بزند. همچنین سخنگوی تیم تحقیقاتی تولید واکسن فخرا نیز از آمادگی این مجموعه برای تحویل این واکسن به وزارت بهداشت خبر داد.

ممنوعیت تردد همزمان با فعالیت شبانه‌روزی مراکز واکسیناسیون

تناقض در تصمیمات کرونایی

امیدوار به کاهش آمار کرونا

صبح نو

ممنوعیت تردد همزمان با فعالیت شبانه‌روزی مراکز واکسیناسیون

تناقض در تصمیمات کرونایی

مرکز واکسیناسیون خودرویی حضرت عبدالعظیم(ع) از دیروز فعالیت خود را 24ساعته کرد تا آنطور که وعده داده شده بود به‌مرور سرعت واکسیناسیون بیشتر از چیزی شود که الان هست. اما همین اقدام حالا مورد عجیب دیگری را به وجود آورده است، چه آنکه ممنوعیت تردد از ساعت22 تا 3بامداد مانعی برای حضور مردم در ساعات شبانگاهی واکسیناسیون است.
علیرضا زالی، فرمانده مقابله با کرونا در تهران روز گذشته دراین‌باره توضیحاتی ارائه کرد و گفت: خطاب به وزیر بهداشت و درمان نامه نوشته و این درخواست را مطرح کردیم با توجه به فعالیت مراکز شبانه‌روزی واکسیناسیون با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه داده شود تا دو، سه هفته آینده ممنوعیت تردد شبانه در تهران به تعویق افتد.
جانشین رییس پلیس راهور ناجا هم درباره اجرای این محدودیت‌ها نکاتی را بیان کرد. سردار سیدتیمور حسینی درباره اینکه آیا تغییری در اجرای محدودیت‌های تردد جاده‌ای و بین‌شهری و استانی ایجاد شده یا خیر به «ایسنا» گفت: هیچ تغییری در محدودیت‌های ترددی که در پی شیوع کرونا و ازسوی ستادملی مقابله با کرونا اعلام
 شده بود، ایجاد نشده و بر این اساس خروج پلاک‌های بومی از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی و نیز ورود پلاک‌های غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز یا نارنجی ممنوع بوده و متخلفان در صورت ورود به شهر نارنجی نیم‌میلیون تومان و در صورت ورود به شهر قرمز یک‌میلیون تومان جریمه خواهند شد.
وی ادامه داد: این موضوع ازسوی دوربین‌ها و نیز ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی رصد شده و با موارد تخلف برابر درخواست ستادملی مقابله با کرونا برخورد خواهد شد.
جانشین رییس پلیس راهور ناجا همچنین درباره اجرای طرح منع تردد شبانه که از ساعت۲۲ تا ۳ بامداد اجرا می‌شود نیز گفت: تغییری در اجرای این طرح نیز ایجاد نشده و همچنان تردد تمامی خودروها در معابر درون شهرها اعم از شهرهای دارای وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی از ساعت ۲۲ تا ۳بامداد ممنوع بوده و متخلفان و خودروهای غیرمجاز برابر قانون جریمه خواهند شد.
حالا باید دید درخواست فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران ازسوی وزیر بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اجابت خواهد شد تا مردم بتوانند در ساعات نیمه‌شب نیز از خدمات مراکز شبانه‌روزی واکسیناسیون استفاده کنند یا اینکه فعالیت این مراکز در ساعات ممنوعیت تردد شبانه عملا بی‌فایده خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین