sobhe-no.ir
1253
یکشنبه، ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
13
نگاه «صبح‌نو» به مجموعه‌داستان «حرفه من خواب‌دیدن است» نوشته فاطمه زارعی

نگاه «صبح‌نو» به مجموعه‌داستان «حرفه من خواب‌دیدن است» نوشته فاطمه زارعی

احمدرضا حجارزاده / شاید قیاس مع‌الفارق باشد اگر در نقدی بر کتابی از فیلمی سینمایی شاهد بیاوریم اما از آنجا که سینما و ادبیات از ازل تاکنون پیوندی ناگسستنی با یکدیگر داشته و دارند و حتی گروهی ادبیات را ریشه‌ پیدایش سینما می‌دانند (تبدیل تخیل یا قصه‌پردازی به تصویر یا نمایش)، این نسبت میان آن‌ها چندان هم پربیراه نیست.

خبر

صبح نو

خبر

«بی‌نشان» به راه افتاد
فیلمبرداری سریال تلویزیونی «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل با بازی مجید واشقانی آغاز شد. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، سریال تلویزیونی «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل، نویسندگی مشترک آزیتا ایرایی و مهدی حمزه و تهیه‌کنندگی مرتضی رزاق‌کریمی در روزهای آخر هفته در منطقه غرب تهران جلوی دوربین رفت. با شروع فیلمبرداری این پروژه، مجید واشقانی و نیلوفر پارسا دو بازیگری بودند که جلوی دوربین فرشاد گل‌سفیدی رفتند. این سریال دارای چند نقش اصلی با بازی بازیگران مطرح تلویزیون و سینماست که به‌زودی آن‌ها نیز جلوی دوربین می‌روند.
مجید واشقانی در نقش «مسعود» که از خانواده‌ای نسبتا مرفه است قصد ازدواج با «ریحانه» با بازی نیلوفر پارسا را که از خانواده‌ای فرهنگی و خواهر دوست و همکلاسی «مسعود» در دانشگاه است، دارد و درام عاشقانه‌ای بین این دو نفر در «بی‌نشان» در جریان است. این بازیگر نام‌آشنا، پیش از این سابقه بازی در سریال‌های مختلف تلویزیون را داشته است و «بی‌نشان» دومین همکاری وی با راما قویدل پس از سریال «دیوار شیشه‌ای» است. نیلوفر پارسا حضور در تلویزیون را با بازی در یک اپیزود از سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» تجربه کرد و سپس با بازی در نقش «بیتا» در سریال «آوای باران» شناخته شد. «برنا»، «از یاد رفته‌ها» و «بهترین نقش زندگی» ازجمله دیگر آثار تلویزیونی
 این بازیگر است.
 
خاطرات حفاظت از شخصیت‌های برجسته انقلاب
کتاب «من جانباز نیستم» خاطرات احمد پیرحیاتی است از مبارزات انقلاب، از کمیته، از محافظت از شخصیت‌های مشهور، از ایست و بازرسی‌های اول انقلاب، از شروع جنگ و چمران و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، از جانبازی خودش.
 به گزارش فارس، کتاب «من جانباز نیستم» خاطرات احمد پیرحیاتی، به قلم سیدمیثم موسویان و به همت دفتر نشر معارف به چاپ رسید. براساس این گزارش، احمد پیرحیاتی، خاطراتی دارد که بی‌نظیر است؛ خاطراتی از مبارزات انقلاب، از کمیته، از محافظت از شخصیت‌های مشهور، از ایست و بازرسی‌های اول انقلاب، از شروع جنگ و چمران و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، از جانبازی خودش. در ادامه برشی از کتاب را می‌خوانید: بعد از پاوه، به نوسود رفتیم و تا پای‌مان به نوسود باز شد، دور تا دورمان را بستند. اگر برای هر کس نوسود یک رنگ داشته باشد، تنها رنگش برای من، رنگ آن زن کردی است که ایستاده بود بالای سر بچه‌اش و سنگ را می‌برد بالا و با حرص فرود می‌آورد و باز می‌برد بالا و با حرص فرود می‌آورد. صدای خس‌خس او به گوش ما می‌رسید. شتک زدن خون به صورتش را از پشت سنگ می‌دیدیم و حیرت‌زده از اینکه این دیگر چه جنایتی است؟! هنوز چند ماهی از صحافی کتاب گوشت و استخوانی که تانک لعنتی با جمجمه رفیق‌مان درست کرده بود، نمی‌گذشت و حالا‌‌ اصلا روحیه دیدن جمجمه به‌شکل کتاب‌ درآمده یک بچه را نداشتیم. این کتاب را می‌توانید از فروشگاه‌های پاتوق کتاب سراسر کشور یا فروشگاه‌های معتبر کتاب تهیه کنید.

captcha
شماره‌های پیشین