sobhe-no.ir
1253
یکشنبه، ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
10
توسعه خدمت‌رسانی برکت در مناطق محروم

ساخت 75 مرکز بهداشتی و درمانی پس از شیوع کرونا

گزارش «صبح‌نو» درباره وضعیت نامعلوم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید را بخوانید

آرام و تدریجی همراه با نگرانی خانواده‌ها

کمتر از 10روز دیگر روال سنتی زمان بازگشایی مدارس فرامی‌رسد اما دیگر مانند سه سال قبل خبری از سرودهای زمان بازگشایی مدارس یا حال و هوای خرید لوازم مدرسه و شلوغی آرایشگاه‌ها برای اصلاح سر و خریدن مانتو و روپوش مدرسه نیست. کرونا دو سال است که در مدارس را تخته کرده و همه حال و هوای مدرسه در مانیتور گوشی‌ها و تبلت‌ها خلاصه شده است، بدون سروصدای زنگ‌های تفریح و هیاهوی یارکشی برای بازی‌های چند دقیقه‌ای. اما در همین شرایط مسوولان آموزشی همچنان سردرگم بازگشایی با برگزاری مجازی کلاس‌های درس هستند و همین مساله موجب نگرانی خانواده‌ها شده است.

صبح نو

توسعه خدمت‌رسانی برکت در مناطق محروم

ساخت 75 مرکز بهداشتی و درمانی پس از شیوع کرونا

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون 75مرکز بهداشتی و درمانی را در مناطق محروم کشور احداث 
کرده است.
به گزارش «صبح‌نو»، معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز 75مرکز بهداشتی و درمانی برای خدمت‌رسانی به مردم مناطق روستایی و محروم سراسر کشور ساخته شده است. محمد مهجوری افزود: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کمترتوسعه‌یافته، اجرای و تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی را در مناطق محروم و روستایی کشور دنبال می‌کند. وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت نسبت به ساخت 265مرکز بهداشتی و درمانی در کشور تعهد دارد که تا به امروز 180مرکز به بهره‌برداری رسیده و افتتاح شده است.
به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، این مراکز بهداشتی و درمانی شامل خانه و مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، آزمایشگاه، پایگاه اورژانس، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت و... می‌شود.
مهجوری تصریح کرد: 650منطقه روستایی تحت پوشش طرح‌های بهداشتی و درمانی بنیاد برکت قرار دارند و حجم کل سرمایه‌گذاری برای ساخت 265مرکز تعهدشده، سه‌هزار و 750میلیارد ریال است. وی با تاکید بر اینکه استان‌های سیستان‌وبلوچستان، خوزستان و لرستان بیشترین سهم را از پروژه‌های بهداشتی و درمانی برکت به خود اختصاص داده‌اند، اظهار داشت: بنیاد همچنین در ساخت و تکمیل 17بیمارستان در مناطق محروم با یک‌هزار و 500تخت مشارکت داشته که بیمارستان‌های درگز، مینودشت، گرمسار، میانه، بانه، فردوس، قرچک ورامین، بهار همدان و نی‌ریز از جمله این پروژه‌ها هستند. مهجوری در تشریح دیگر اقدامات بنیاد برکت در حوزه عمرانی و زیربنایی پس از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در این مدت 520مدرسه با بیش از سه‌هزار کلاس درس ساخته شده است. همچنین 500مسجد و مرکز مذهبی فرهنگی افتتاح شده است.
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی
 بنیاد برکت با تاکید بر تداوم عملیات احداث و تکمیل طرح‌های عمرانی این بنیاد در ایام شیوع کرونا گفت: در این مدت، 275پروژه آب‌رسانی در مناطق دارای کمبود و تنش آبی به بهره‌برداری رسیده است. 150پروژه دیگر برکت نیز در حوزه‌های مختلف عمرانی ازجمله راه‌سازی، برق‌رسانی و ... افتتاح شده است. به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی 
بنیاد برکت، این بنیاد ساخت و تکمیل 53هزار طرح عمرانی و زیربنایی را در دستورکار دارد که از این تعداد، 35هزار طرح تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.
 

captcha
شماره‌های پیشین