sobhe-no.ir
1252
شنبه، ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
2
رییس‌جمهوری در سومین سفر خود به استان خراسان جنوبی رفت

رییسی در طبس

سفرهای استانی پایان هفته رییس‌جمهور حالا پس از گذشت چندماه تفاوت‌های کار میدانی و مدیریت از راه دور را به‌خوبی برای مردم آشکار کرده است. پنجشنبه‌های افتتاح که ماه‌ها در جریان بود علی‌رغم دستورها و بهره‌برداری‌های پرسروصدا، مردم را از وضعیت نابسامان فعلی راضی نکرد و آن‌ها نه‌تنها در این سال‌ها در آرزوی دیدار با مسوولان ارشد نظام بودند، بلکه حتی امیدی به شنیده شدن صدای‌شان نداشتند.

دولت جدید لبنان پس از ۱۳ماه خلا سیاسی تشکیل شد

شکستی دیگر برای آمریکا

امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با گوترش تاکید کرد:

ایران، خواستار لغو تحریم‌های غیرقانونی

نگرانی اهالی بورس از نوسان بازار سرمایه؛

روند صعودی بورس در هفته‌ای که گذشت

صبح نو

امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با گوترش تاکید کرد:

ایران، خواستار لغو تحریم‌های غیرقانونی

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در گفت‌وگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، با تبریک انتصاب وزیر امورخارجه کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بسیار تاثیرگذار در جمع اعضای سازمان ملل دانست و از انتظار برای همکاری نزدیک با رییس‌جمهور و وزیر امورخارجه کشورمان خبر داد. گوترش با قدردانی از تلاش‌های ایران در میزبانی سخاوتمندانه از آوارگان افغانستانی تاکید کرد: متعهد به حمایت از تلاش‌های ایران در میزبانی از آوارگان است. وی سازمان ملل را حامی توافق و دیالوگ به‌عنوان اصلی مقوم خواند و ازسرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای را مورد تاکید قرار داد. دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین بر عزم سازمان ملل در حفظ و حراست از حقوق فلسطین تاکید کرد.
امیرعبداللهیان هم در این گفت‌وگو، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با دبیرکل جهت
 حل و فصل سیاسی وضعیت فعلی افغانستان در تداوم نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان با ایفای نقش سازمان ملل را مورد تاکید قرار داد و
 با توجه به موج جدید پناهندگان، ضمن ابراز نگرانی جدی، بر ضرورت مساعدت‌های سازمان‌های ذیربط در سازمان ملل تاکید کرد. وی درخصوص گفت‌وگوهای وین و برجام نیز با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران درحال بررسی‌های لازم در این زمینه در دولت است، پایبندی به گفت‌وگو و مذاکره به‌عنوان ابزار دیپلماسی را مورد تاکید قرار داد و افزود: متاسفانه آمریکایی‌ها با تداوم‌ تحریم‌های غیرقانونی خود دچار یک سوءمحاسبه شده‌اند و تصور می‌کنند که می‌توانند از آن به‌عنوان اهرم‌ مذاکراتی استفاده کنند.
وزیر امورخارجه کشورمان اظهار داشت: طرف‌های مذاکره باید با درکی واقع‌بینانه به وین بیایند و حقوق و منافع ملت ایران را مورد توجه جدی قرار بدهند و مذاکراتی از نظر ما قابل قبول است که نتیجه ملموسی در پی داشته باشد. امیرعبداللهیان با ابراز نگرانی از تحرکات تروریستی در افغانستان و در منطقه، از استفاده ابزاری از تروریسم ازسوی برخی قدرت‌ها به‌عنوان مانع اصلی صلح و ثبات و آرامش در منطقه یاد کرد و ابراز تاسف کرد. وزیر امورخارجه کشورمان و دبیرکل سازمان ملل متحد ضرورت تشکیل دولتی کاملا فراگیر با ایفای نقش همه اقوام افغانستانی را مورد تاکید قرار دادند و اظهار داشتند: جنگ و خشونت نباید بر افغانستان حاکم شود.

captcha
شماره‌های پیشین