sobhe-no.ir
1249
دوشنبه، ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
9
گزارش «صبح‌نو» درباره گلایه‌های مردمی از کاهش سرعت واکسیناسیون و کمبود واکسن را بخوانید

از این مرکز به آن مرکز

واکسیناسیون کرونا این روزها جدی‌تر از هر زمان دیگری در چند ماه گذشته مورد توجه قرار گرفته است. واردات محموله‌های میلیونی واکسن در چند روز گذشته این امید را به وجود آورده است که سرعت واکسیناسیون در روزهای آینده بیشتر شود. همچنین وزیر بهداشت و درمان اعلام کرده است که نیازمند 100میلیون دوز واکسن هستیم و در این زمینه باید همه حمایت کنند. خبر خوب دیگر هم اینکه دیروز فاز سوم کارآزمایی واکسن کووپارس آغاز شد. باوجود این همچنان هموطنان در دسترسی به واکسن به‌خصوص برای دوز دوم با مشکلاتی مواجه بوده‌اند.

گزارش

610 ایرانی دیگر قربانی کرونا شدند

صبح نو

گزارش

کامیون‌های سرم موجود در گمرک شهریار فاقد مجوز واردات از 
وزارت بهداشت
روابط‌عمومی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: وزارت بهداشت مسوول نظارت بر تمامی محصولات سلامت‌محور وارداتی به کشور است و واردات این اقلام تنها با ثبت سفارش امکان ترخیص از گمرک را دارند، بنابراین کالاهای فاقد مجوز اجازه ترخیص نخواهد داشت. به گزارش «صبح‌نو»، نظر به انتشار گسترده ویدیویی درخصوص معطلی ۹ کامیون حامل سرم در گمرک شهریار در فضای مجازی، این محموله هیچ‌گونه مجوزی از سازمان غذا و دارو اخذ نکرده است و به‌دلیل حساسیت فراورده‌های تزریقی حجیم و لزوم تضمینی سلامت آن‌ها صدور مجوز بدون بررسی‌های آزمایشگاهی لازم امکان‌پذیر نیست. براساس اعلام گمرک، دو کامیون از دوشنبه گذشته، دو کامیون از چهارشنبه هفته گذشته و پنج کامیون از شنبه
 هفته جاری برای واردات سرم دارویی به گمرک شهریار منتقل شدند. با توجه به لزوم رصد کالاهای وارداتی، احراز کیفیت منابع وارداتی و اطمینان از سلامت آن‌ها، تمامی محصولات سلامت‌محور نیازمند صدور مجوز از سوی سازمان غذا و دارو هستند که متاسفانه برخی بدون ثبت سفارش اقدام به واردات کالا می‌کنند که مورد تایید این سازمان نیست. طی هفته‌های گذشته ۱۶۷کامیون بدون تاخیر و اختلال ترخیص شده و هیچ مشکلی در ترخیص سرم‌های وارداتی که با ثبت سفارش قبلی از منابع مطمئنی وارد شده باشند وجود نداشته است. براساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان غذا و دارو، لازم به ذکر است، طبق اعلام گمرک از ۱۹مردادماه تا دوم شهریورماه، ۳.۷تن سرم به ارزش ۴.۹میلیون یورو با ۱۶۱دستگاه کامیون از مرز بازرگان به‌صورت حمل یکسره و بدون کوچک‌ترین معطلی وارد ایران شده است.
 
 دادستان کل کشور:‌
 تنظیم سند خودرو در دفاتر
 اسناد رسمی الزامی نیست
 دادستان کل کشور در نامه‌ای خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور گفت: تنظیم سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی غیرلازم است و استنکاف‌کنندگان از آن تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرند. به گزارش «صبح‌نو»، در نامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری آمده است: «حسب گزارش‌های واصله و استعلامات برخی از دادسراها در خصوص مناقشه بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (کانون سردفتران) و نیروی انتظامی درخصوص الزامی و یا غیرالزامی بودن معاملات ثبت خودرو در دفاتر اسناد رسمی به اطلاع می‌رساند؛ بندهای ۲ و ۳ بخشنامه شماره ۱۲۷۳۰۴/۹۴ مورخ 27/۸/1396 صادره از سازمان ثبت اسناد و املاک که مضمونا حاکی از ضرورت مراجعه طرفین معامله برای ثبت  معاملات خودرو به دفاتر اسناد رسمی بوده با صدور دادنامه ۱۸۶۳مورخ 3/۱۲/1399 هیات محترم دیوان عدالت مستندا  به بند یک ماده۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال۱۳۹۲ ابطال گردیده و در تاریخ ۱۴۰۰/۱/۱۰ به شماره۹۸۰۴۱۸۵ در روزنامه رسمی ثبت و ابلاغ شده است.»این نامه می‌افزاید:‌ «از آنجایی که برابر مواد مختلف قانون مذکور، ازجمله تبصره ماده۱۴ و مواد ۳۴، ۳۵ و ۳۷ و خصوصاً مواد ۴۳ و ۴۵
 آراء شعب دیوان عدالت اداری و به‌ویژه هیات عمومی در موارد مشابه برای تمامی دستگاه‌های اداری لازم‌الاجرا بوده  و برای مستنکفین مجازات در نظر گرفته شده است لذا مستفاد قطعی از دادنامه مذکور و قوانین مربوطه؛ تلقی برگ سبز خودرو صادره از شرکت‌های تولیدی به‌عنوان سند مالکیت بوده و نقل و انتقالات خودرو با  ثبت مشخصات متعاملین و نیز مشخصات خودرو مندرج در برگ سبز؛ در ادارات راهنمایی و رانندگی بلامانع بوده و ضرورتی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نیست مگر اینکه متعاملین خواهان ثبت آن در دفاتر مذکور باشند.»
 

captcha
شماره‌های پیشین