sobhe-no.ir
1249
دوشنبه، ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
13
گفت‌وگو با حامد مغروری، طراح و مدرس دانشگاه

«سوگواره هنر عاشورایی» ریشه‌دار است

حامد فرحبخش / حامد مغروری، ازجمله هنرمندان جوان و موفق در عرصه هنرهای تجسمی است که همکاری نزدیکی با سوگواره هنرعاشورایی داشته‌است، او که طراح و مدرس دانشگاه است، علاوه بر تجربه داوری در دوره‌های گذشته سوگواره، پوستر سیزدهمین دوره این رویداد بزرگ هنری را نیز طراحی کرده است، با مغروری درباره سوگواره و اهداف آن به گفت‌وگو نشستیم.

خبر

صبح نو

خبر

برگزاری پویش ترازو 
در رادیوسلامت
شنوندگان می‌توانند با شرکت در پویش ترازو که روزهای سه‌شنبه در قالب برنامه پاسخ‌گو در رادیوسلامت پخش می‌شود محاسبه «بی‌ام‌آی» خودشان را دریافت کرده و بر آن مبنا رایگان وزن‌شان را کنترل بکنند. به گزارش روابط‌عمومی رادیوسلامت، موسی نظری، یکی از تهیه‌کنندگان برنامه پاسخگو دراین‌باره می‌گوید: ما پویش ترازو را در برنامه پاسخ‌گوی روزهای سه‌شنبه دایر کردیم و مخاطبان می‌توانند با شرکت در این پویش وزن‌شان را بدون پرداخت هزینه پایین بیاورند. در برنامه روزهای سه‌شنبه دکتر پیام فرحبخش، فوق‌متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی در برنامه حضور دارد و بی‌ام‌آی (شاخص توده بدنی) مخاطبان را محاسبه می‌کنند، یعنی شنوندگان می‌توانند به‌واسطه تماس تلفنی یا پیامک قد و وزن‌شان را اعلام کنند. همچنین اگر بیماری زمینه‌ای یا مشکلاتی هم دارند، عنوان کرده تا دکتر متناسب با شرایط‌شان بی‌ام‌آی را حساب بکنند و تغذیه و رژیم مناسب به آن را در اختیارشان بگذارد.
او ادامه می‌دهد: شنوندگان می‌توانند به‌راحتی و رایگان در پویش ترازو شرکت کرده و به‌راحتی وزن‌شان را به ایده‌آل نزدیک کنند. دکتر فرحبخش نکات لازم را به آن‌ها می‌گوید و تاکید می‌کند چگونه غذا بخورند و چه مواد غذایی را مصرف بکنند. کارشناس برنامه زهرا حاجی‌زاده است و روزهای سه‌شنبه از گروه سلامت و تغذیه رادیوسلامت روی آنتن می‌رود. برنامه ساعت8 و 15 دقیقه به مدت 45دقیقه پخش می‌شود. برنامه پاسخگو امروز 15شهریورماه ساعت15 به موضوع ناباروری در مردان اختصاص دارد و دکتر نوروزی متخصص اورولوژی پاسخگوی سوالات شنوندگان است. روز سه‌شنبه 16شهریور نیز با حضور دکتر اسماعیلی داروساز به موضوع آنتی‌بیوتیک‌ها پرداخته می‌شود.
  
یک بخش به جشنواره‌بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اضافه شد
بخش مسابقه طرح، ایده‎‌‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی  برای فضاهای بیرونی به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اضافه شد. به گزارش روابط‌عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، عبید رستمی دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اعلام کرد: در راستای حمایت، پرداختن و اهمیت دادن به طرح و ایده به‌عنوان نقطه شروع در اجراهای بیرونی و دیگرگونه‌های اجرایی و همچنین توجه دادن هنرمندان تئاتر خیابانی در فرایند رسیدن به اجراهای فاخر و ماندگار از تمرین‌‌نگاری طرح و ایده اولیه، بخش مسابقه طرح، ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی به سایر بخش‌های جشنواره اضافه شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و دبیر جشنواره پانزدهم افزود: این بخش به‌منظور کمک و گسترش به ادبیات نمایشی دیگرگونه‌های اجرایی و هنرهای اجرایی بینارشته‌ای، به جشنواره اضافه شده و امیدوارم این بخش با استقبال هنرمندان شاخص و نیز چهره‌های جوان و دست به قلم مواجه شده و سبب ارتقای ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی گونه‌های مختلف تئاتر خیابانی شود. دبیر جشنواره در پایان اشاره کرد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا 10مهرماه سال‌جاری در نظر گرفته شده است و در مراسم اختتامیه نیز به برگزیده‌های این بخش جوایز اهدا می‌شود. همچنین در نظر است که با همکاری انتشارات نمایش و اداره کل هنرهای نمایشی مجموعه آثار برگزیده این بخش و طرح و ایده‌های برتر و برگزیده دوره‌های قبل به صورت کتاب
 چاپ شود.

captcha
شماره‌های پیشین