sobhe-no.ir
1243
یکشنبه، ۰۷ شهریور ۱۴۰۰
2
گزارش

فضائلی: حضور مسوولان بین مردم برکات زیادی دارد

رهبر انقلاب در دیدار دولت سیزدهم اولویت‌های مدیریتی کشور را تشریح کردند

بازسازی انقلابی

همزمان با ایام شهادت محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر، رییس‌جمهور و نخست‌وزیر شهید جمهوری اسلامی ایران و هفته دولت، رییس‌جمهور و اعضای دولت سیزدهم، صبح روز گذشته با حضور در حسینیه امام‌خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

صبح نو

گزارش

فضائلی: حضور مسوولان بین مردم برکات زیادی دارد

مهدی فضائلی، عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در گفت‌وگو با «صبح‌نو» و درخصوص اظهارات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای دولت سیزدهم، گفت: فرمایشات حضرت آقا در روز گذشته مضامین و مفاهیم متعددی را در برداشت که تبیین آن‌ها در یک گفت‌وگوی کوتاه امکان‌پذیر نیست.
 وی افزود: یکی از محورهای مورداشاره
 رهبر انقلاب مردمی بودن دولت بود که با توجه به گفته‌های آقای رئیسی که دولت خود را یک دولت مردمی عنوان کرده است، مورد تاکید و ارزیابی قرار گرفت.
فضائلی ادامه داد: حضرت آقا قبلا هم درباره ویژگی‌های مردمی بودن صحبت کرده بودند و روز گذشته آن‌ها را مرور و بازخوانی کردند؛ حضور و ارتباط دولتمردان بین مردم موضوع مهمی است. ارتباط و حضور بین مردم و روبه‌رو شدن با مردم آثار و برکاتی دارد. این آثار و برکات هم برای مردم است و هم برای مسوولان که از مشکلات و دغدغه‌های مردم مطلع باشند. مردم نیز با ارتباط بی‌واسطه با مسوولان احساس بهتری خواهند داشت و آن‌ها را نسبت‌به آینده امیدوارتر خواهد کرد.
 این عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرد: رهبر انقلاب روز گذشته از سفر آقای رئیسی به خوزستان تقدیر و تشکر کردند و تاکید کردند که وعده‌هایی که داده‌شده باید تحقق پیدا کند و اگر وعده‌هایی قابل تحقق نیست، داده نشود یا اینکه درباره عدم تحقق آن با صراحت با مردم صحبت شود.

تاکید بر صداقت با مردم
 وی با بیان اینکه مردمی بودن دولت تنها حضور در بین مردم نیست و به سبک زندگی نیز بستگی دارد، گفت: سبک زندگی دولتمردان نیز باید شبیه مردم باشد. ایشان به نگاه مسوولان به مردم نیز اشاره کردند و تاکید کردند که این نگاه از بالا به پایین نباشد.
 فضائلی  ادامه داد: مؤلفه دیگری که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند این بود که با مردم با صداقت صحبت شود و مشکلات به آن‌ها گفته شود. ایشان تاکید کردند که وعده‌های بی‌اساس داده نشود و اگر وعده‌هایی داده شد و عملی نشد، در ارائه گزارش و چرایی عدم تحقق وعده‌ها با مردم
 با صداقت رفتار شود.
 عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرد: یکی دیگر از خصوصیات مردمی بودن را می‌توان ایجاد امید برای مردم عنوان کرد. در ارتباط‌ها با مردم باید به آن‌ها امید داده شود و ماحصل و نتیجه این ارتباط‌ها باید امیدواری مردم و فاصله گرفتن آن‌ها از یأس و ناامیدی باشد.
فضائلی در پایان گفت: همچنین رهبر انقلاب روز گذشته با اشاره به نامه امیرالمومنین به مالک اشتر فرازهایی از آن را به مسوولان متذکر شدند.

captcha
شماره‌های پیشین