sobhe-no.ir
1242
شنبه، ۰۶ شهریور ۱۴۰۰
9
تزریق واکسن آلوده آمریکایی در ژاپن تبدیل به بحران بزرگی برای این شرکت شده است

«مدرنا» آلوده در ژاپن

ماجرای واردات واکسن در چند هفته اخیر به دلیل موج پنجم کرونا مورد توجه قرار گرفته است. برخی اصرار بر این دارند که واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی می‌توانست موجب کاهش شیوع و ابتلا شود، این در حالی است که چند ماه قبل رهبر معظم انقلاب در این‌باره هشدار داده و فرموده بودند واکسن‌هایی که در آمریکا و انگلیس ساخته شده‌اند وارد کشور نشوند. این به معنای استفاده از واکسن‌های تولیدی در کشورهای دیگر نبود، اما این مساله در شرایطی روی داده است که حالا خبر رسیده واکسن‌های آمریکایی صادرشده به ژاپن به‌دلیل آلودگی از رده خارج شده‌اند.

نقره وزنه‌برداری و ورود ایران به جدول مدال‌های پارالمپیک 2020

نخستین مدال به یاد سیامند

صبح نو

نقره وزنه‌برداری و ورود ایران به جدول مدال‌های پارالمپیک 2020

نخستین مدال به یاد سیامند

 کاروان ورزش ایران در سومین روز از بازی‌های پارالمپیک توکیو نخستین مدال خودش را در رشته وزنه‌‎برداری به دست آورد و با نقره امیر جعفری وارد جدول توزیع مدال‌ها شد. به این ترتیب، وزنه‌برداری، رشته‌ای که تا همیشه با یاد و خاطره سیامند رحمان، قهرمان بازی‌های پارالمپیک 2012 و 2016 زنده می‌ماند، در این دوره نیز با کسب یک مدال ارزشمند افتخارآفرین شد.
سیامند رحمان، قوی‌ترین قهرمان پارالمپیک می‎توانست در بازی‌های2020 به ثبت رکورد جدیدی بیندیشد، اما در اسفندماه سال98 دوران افتخارآفرینی پهلوان ایرانی به پایان رسید و جامعه ورزش ایران عزادار شد. سومین روز از بازی‌های پارالمپیک توکیو با کسب مدال نقره امیر جعفری در پاراوزنه‌برداری، رکوردشکنی غلامرضا رحیمی در پاراتیروکمان، شکست تیم بسکتبال با ویلچر مقابل آمریکا و رقابت ورزشکاران تیروکمان و پارادوچرخه‌سواری پیگیری شد.نمایندگان ایران روز جمعه در چهار رشته تیراندازی با کمان، دوچرخه‌سواری، بسکتبال با ویلچر و وزنه‌برداری به مصاف حریفان خود رفتند. در وزنه‌برداری و در رقابت‌های دسته 65- کیلوگرم مردان، امیر جعفری، نماینده شایسته ایران با 9حریف از کشورهای چین، الجزایر، لهستان، تایلند، دومینیکن، ساحل عاج، هند، شیلی و اردن به رقابت پرداخت.
جعفری که دو طلای بازی‌های پاراآسیایی در سال‌های 2014 و 2018 و همچنین یک طلا، سه نقره و یک برنز مسابقات جهانی و یک طلا و یک نقره قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد، کار خود را با مهار موفق وزنه 195کیلوگرمی آغاز کرد اما در حرکت دوم موفق به مهار صحیح وزنه 196کیلوگرمی نشد. جعفری که رقابت نزدیکی با نماینده الجزایر برای کسب عنوان نایب‌قهرمانی داشت، در حرکت سوم و مهار وزنه 198کیلوگرمی ناکام ماند اما باوجوداین توانست با رکورد 195کیلوگرم صاحب مدال نقره شود و بر سکوی نایب‌قهرمانی قرار بگیرد. در این رقابت، نماینده چین با رکورد 198کیلو اول شد و نماینده الجزایر با 192کیلوگرم در رده سوم ایستاد. امیر جعفری بعد از کسب مدال نقره در وزنه‌برداری پارالمپیک توکیو گفت: خیلی خوشحالم که با این مدال کاروان ایران وارد جدول مدال‌های پارالمپیک شد. خیلی دوست داشتم این مدال طلا باشد و تلاشم را هم کردم. امیدوارم مردم کشورم این مدال را از من بپذیرند.

 دومین شکست بسکتبال در پارالمپیک
 تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در دومین دیدار خود در گروه دوم بازی‌های پارالمپیک از ساعت12:30 به مصاف آمریکا رفت و 65 بر 41 مغلوب شد.شکست در برابر ایالات‌متحده دومین باخت تیم بسکتبال با ویلچر ایران بود. شاگردان عباس آقاکوچکی روز پنج‌شنبه نیز با نتیجه ۳۹بر ۸۱بازی را به استرالیا واگذار کردند. با این دو باخت، صعود پارالمپین‌های بسکتبال ایران به دور بعدی رقابت‌ها سخت شد، درحالی‌که تیم بسکتبال با ویلچر ایران روز شنبه در سومین مسابقه خودش به مصاف الجزایر خواهد رفت، هرچند سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر اعتقاد دارد بعد از شکست مقابل آمریکا و نتایجی که رقبا کسب کردند، این تیم شانسی برای صعود به دور بعد ندارد.
 
نمایش امیدوارکننده تیروکمان
 غلامرضا رحیمی در مرحله تعیین رده‌بندی ماده ریکرو انفرادی که 31ورزشکار حضور داشتند، با امتیاز644 در رده نخست ایستاد و موفق به شکستن رکورد پارالمپیک شد. این رکورد پیش‌ازاین در اختیار ابراهیم رنجبر بود که در پارالمپیک2016 ریو به ثبت رسیده بود. رحیمی در مرحله حذفی استراحت می‌کند و با ثبت این رکورد، شانس قابل‌توجهی برای کسب مدال خواهد داشت. رحیمی که یکی از شانس‎های اصلی کسب مدال به‌شمار می‎رود، بعد از مسابقه روز اول گفت: قطعا هرچه در توان داریم، می‌گذاریم. دیگر رقبا هم تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند ولی ما سعی می‌کنیم عملکردی بهتر داشته باشیم.در ادامه رقابت‎های تیروکمان رمضان بیابانی هم در ماده کامپوند انفرادی و در مرحله تعیین رنکینگ با 699امتیاز در رده دوم قرار گرفت و بهترین رکورد شخصی‌اش را برجا گذاشت. در این ماده، رکورد پارالمپیک که در اختیار ورزشکاری از ترکیه بود، در اختیار کماندار چینی قرار گرفت. نکته مهم اینکه بیابانی امتیاز بالاتری نسبت‌به کماندار ترکیه‌ای به ثبت رساند اما رکورد پارالمپیک در اختیار نفر اول این رقابت که از چین بود، قرار گرفت. بیابانی در مرحله حذفی به مصاف سلیمان سلیمان از عراق خواهد رفت. علی سینا منشازاده در مرحله تعیین رنکینگ ماده کامپوند انفرادی 699امتیاز را به خود اختصاص داد و ضمن ثبت بهترین رکورد شخصی‌اش، در رده چهارم ایستاد. منشازاده در مرحله حذفی با «عمر اچه‌وریا» از مکزیک رقابت می‌کند.
زهرا نعمتی هم در مرحله تعیین رنکینگ ماده ریکرو انفرادی که 24ورزشکار حضور داشتند، با 630امتیاز رتبه سوم را پس از نمایندگان چین و ایتالیا به خود اختصاص داد. نعمتی در مرحله یک‌شانزدهم نهایی با «اما رز» از آمریکا رقابت خواهد کرد. فرزانه عسکری هم در مرحله تعیین رنکینگ در بین 24ورزشکار شرکت‌کننده در ماده کامپوند انفرادی با 677امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت و در مرحله یک‌شانزدهم نهایی با «الئونورا سارتی» از ایتالیا روبه‌رو خواهد شد. محمدرضا زندی هم در بین 12ورزشکار شرکت‌کننده در مرحله تعیین رنکینگ ماده انفرادی W1 با 643امتیاز در رده ششم ایستاد و باید در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف «شان اندرسون» از آفریقای‌جنوبی برود.
در دوچرخه‌سواری هم مهدی محمدی، تنها نماینده ایران در این رشته، در ماده پیست تعقیبی انفرادی چهارکیلومتر کلاس C5 زمان پنج دقیقه و 9ثانیه و 154هزارم ثانیه را ثبت کرد  و در رده دهم ایستاد. نفرات اول و دوم برای مدال طلا و نفرات سوم و چهارم برای مدال برنز رقابت خواهند کرد و محمدی با ایستادن در رده دهم به کار خود در این مسابقات پایان داد.
در پایان روز سوم بازی‌های پارالمپیک، کاروان ورزش ایران با کسب یک مدال نقره وزنه‎برداری در مکان سی‌وچهارم جدول توزیع مدال قرار گرفت، درحالی‌که انتظار می‎رود مطابق روال ادوار گذشته در روزهای آتی جایگاه ورزشکاران ایران در این جدول با کسب مدال‎های درخشان ارتقا پیدا کند. ورزشکاران ایرانی در روز چهارم بازی‌ها نیز در رشته‌های دوومیدانی و وزنه‌برداری شانس قابل‌توجهی برای کسب مدال خواهند داشت.

captcha
شماره‌های پیشین