sobhe-no.ir
1226
سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
9
انتشار تصاویر مربوط به حضور هواپیمای آتش‌نشان ایران در عملیات اطفای حریق محیط‌زیست ترکیه خبرساز شد

جنگل‌های کشور همسایه، جنگل‌تر است؟

هواپیما‌های آب‌پاش ایرانی سر از جنگل‌های ترکیه درآورد؛ موضوعی که این روزها مورد انتقاد گسترده فعالان محیط‌زیست و مردم شده است. منتقدان بر این باورند که آتش‌سوزی‌های گسترده‎‌ای در ایران رخ می‌دهد، بنابر عوامل متعددی، از گرمای شدید هوا گرفته تا خطاهای انسانی؛ اما چرا از این امکانات برای خاموشی آتش جنگل‌های خودمان استفاده نمی‌شود و مردم و گروه‌های اطفا در نهایت با شیلنگ‌های آب دستی یا روش‌های سنتی باید حریق را مهار کنند؟ امکاناتی که اغلب به‌دلیل ابتدایی بودن آن نتیجه‌ مفید محدودی دارد و روزها یا ساعت‌های زیادی تا اطفای کامل صرف می‌شود و در این بین وسعت بیشتری از پوشش جنگلی کشور آن هم در شرایط ویژه اقلیمی نابود خواهد شد. کاربران فضای مجازی و منتقدان بر این باورند که دولت سابق فارغ از ضعف‌های جدی که در حفاظت از محیط‌زیست داشته در خرج امکانات نیز میان کشور خود و دیگری تفاوت قائل شده است.

بذرپاش انصراف داد

فردا شهردار تهران انتخاب می‌شود

صبح نو

بذرپاش انصراف داد

فردا شهردار تهران انتخاب می‌شود

دیروز سومین روز بررسی برنامه‌های کاندیداهای شهرداری تهران برگزار شد و مهرداد بذرپاش نیز به جمع انصرافی‌ها پیوست و حالا رقابت میان هفت نفر از کاندیداهای موجود است. آنطور که مهدی اقراریان، سخنگوی منتخبان شورای ششم می‌گوید؛ هابیل درویشی برنامه خود را ارائه کرده و به پرسش‌های اعضای منتخب نیز پاسخ داده است.
 اقراریان در تشریح جزئیات برنامه هابیل درویشی گفته است که ایشان با شعار «کلانشهر رفاه و آرامش» برنامه‌های خود را تقدیم شورا کرده و در هفت فصل تخصصی به تشریح برنامه‌های خود پرداخته است. او با بیان اینکه فقط فصل اول برنامه‌های وی در مورد حمل‌ونقل و ترافیک نزدیک به ۸۰صفحه است، اظهار کرده است؛ اقدامات فوری در حوزه خطوط مترو، ناوگان‌ اتوبوسرانی و تاکسیرانی از شاخص‎ترین آن‌هاست.توسعه حمل‌ونقل عمومی، توسعه حمل‌ونقل پاک و سازگاری حمل‌ونقل با محیط‌زیست، مدیریت ارائه تسهیلات تقاضای سفر، طراحی و تهیه برنامه عملیاتی کنترل هوشمند روانسازی ترافیک، مدیریت عرضه تسهیلات حمل‌ونقل، ایجاد ارتباط 
بین کاربری زمین و حمل‌ونقل، تهیه برنامه عملیات ایمنی حمل‌ونقل ترافیک شهر تهران، توسعه تامین مالی، سرمایه‌گذاری‌ها و مشارکت عمومی و خصوصی در سیستم حمل‌ونقل شهری و محاسبات مهندسی مالی طرح‌ها و تعیین ساختار بهینه سرمایه برای معامله ازجمله سرفصل‌های مدیریت حمل‌ونقلی درویشی است. اقراریان تاکید کرده است؛ ادغام سازمان فرهنگی و هنری شهر تهران با معاونت فرهنگی شهرداری، ایجاد و راه‌اندازی رادیو شهر و رادیو شهروند، ایجاد و راه‌اندازی «کمیته پاسخگو» به‌عنوان بستری مشترک میان شهرداری و شهروندان، ایجاد تورهای شهرداری برای اقشار مختلف (به‌ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان)، تاسیس «مجمع فرهنگی-هنری شهرداری‌های پایتخت‌های اسلامی منطقه» و تمرکز بر استفاده از توان و استعدادهای گروه‌های مردم‌نهاد و تشکیل جوامع نخبگان برنامه‌های این کاندیدای شهرداری در حوزه فرهنگی و اجتماعی است. به گفته سخنگوی منتخبان شورای ششم، نظم‌بخشی به کالبد فضای شهری و رفع موانع اجرایی طرح جامع وتفصیلی و بهسازی و بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده فضاهای شهری و بررسی توسعه پایدار آب در شهر تهران با رویکرد رشد جمعیت و مصرف آب و رویکرد مشارکت خصوصی در توسعه عمران شهری و رفع موانع ازجمله برنامه‌های شاخص این کاندیدای شهرداری در حوزه شهرسازی و عمران بوده است.آنطور که منتخبان شورای ششم اعلام کرده‌اند؛ هابیل درویشی متولد1335 در مشکین‌شهر است، وی دارای کارشناسی‌ارشد مدیریت است که ازجمله سوابق درویشی می‌توان از معاون مهندسی نیروی انتظامی، مجری ارشد بخشی از آزادراه تهران_شمال، مسوول جابه‌جایی پادگان قلعه‌مرغی و تبدیل آن به بوستان ولایت، مشاور عالی سازمان عمران و مسکن بنیاد مستضعفان نام برد. همچنین درویشی در دوران تصدی مسوولیت در متروی تهران اقداماتی را به‌ویژه در احداث و بهره‌برداری از خطوط مترو داشته است.
 
زمان تحلیف شورای ششمی‌ها
 همچنین آنطور که علیرضا نادعلی، دیگر منتخب شورای ششم می‌گوید: دیروز ارائه برنامه ازسوی گزینه‌ها به اتمام و فردا چهارشنبه تصمیم‌گیری نهایی برای انتخاب شهردار انجام می‌شود. تلاش می‌کنیم شهرداری جهادی برای پایتخت انتخاب کنیم. ناصر امانی نیز در پاسخ به پرسشی درباره زمان تحلیف شورای ششم نیز اظهار می‌کند: این زمان هنوز ازسوی فرمانداری قطعی نشده است و احتمالا پنجشنبه هفته جاری یا شنبه هفته آینده خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین