sobhe-no.ir
1226
سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
2
خبر

دستور رهبر انقلاب به رییس‌جمهور پیرو پیشنهاد وزیر بهداشت درباره تعطیلی کرونا

روحانی برای تبرئه کاستی‌های دولتش به فرافکنی روی آورده است

آخرین بهانه‌ها

روحانی که آرزوهای بربادرفته‌اش برای خرید تسلیحات و اقداماتی دیگر نقل آخرین جلسه هیات دولت بود، دیروز در اظهاراتی، دقیقا یک روز قبل از برگزاری مراسم تنفیذ، خود را فرمانده جنگ اقتصادی آن هم بدون سرباز و اسلحه معرفی می‌کند. اختیارات رییس‌جمهور، بارها در این دولت موردبحث قرار گرفت و با درصدسازی مشاوران و موافقان تلاش شد تا بار افتضاح موجود از دوش دولت برداشته شود؛ موضوعی که نه‌تنها باورپذیر نبود بلکه مضحک نیز به نظر می‌رسید.

گزارش

جزئیات برگزاری مراسم تحلیف رئیسی در مجلس

صبح نو

خبر

دستور رهبر انقلاب به رییس‌جمهور پیرو پیشنهاد وزیر بهداشت درباره تعطیلی کرونا

در پی نامه وزیر بهداشت، درمان و 
آموزش پزشکی به رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره موج سهمگین و پنجم کرونا و پیشنهاد تعطیلی دوهفته‌ای برای کاهش چرخش ویروس و بار بیمارستان‌ها، رهبر معظم انقلاب اسلامی از رییس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.
در مرقومه رهبر انقلاب اسلامی خطاب به روحانی، رییس‌جمهور آمده است: «پیرو هشدار وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیشنهاد تعطیلی به‌خاطر بیماری همه‌گیر، مقتضی است این موضوع در ستاد ملی کرونا مطرح و بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد».
دکتر نمکی در نامه روز گذشته خود به رهبر انقلاب پس از برشمردن علل و زمینه‌های گسترش بیماری و فشار سنگین بر کادر درمان، به صحنه آوردن کلیه امکانات کشور برای مقابله جدی با این پدیده را ضروری دانست و نوشت: «شاید دو هفته تعطیلی جدی و ایستادگی و به‌کارگیری نیروهای نظامی و انتظامی و برخورد با شکستن پروتکل‌ها بتواند تا حد قابل‌توجهی از چرخش ویروس و بار بیمارستان‌ها و فشار نفس‌گیر بر همکاران ما بکاهد».

captcha
شماره‌های پیشین