sobhe-no.ir
1226
سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
10
واردات 11/5 میلیون دوز واکسن از سوی هلال احمر

30میلیون دوز واکسن دیگر وارد می‌شود

موج پنجم کرونا دیروز با 411 فوتی و 37189 بیمار جدید، رکورد جدیدی به نام خود ثبت کرد

افزایش 38درصدی جانباختگان کرونا در ایران

موج پنجم کرونا روز گذشته در کشور رکورد جدیدی به نام خود ثبت کرد. 411 فوتی و 37هزار و 189بیمار جدید دستاورد رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و تعلل در واکسیناسیون در ماه‌‌های گذشته است که حالا گریبان کشور را گرفته است. معاون کل وزیر بهداشت هم یکشنبه‌شب با حضور در برنامه تلویزیونی از وضعیت بسیار نگران‌کننده کرونا در کشور گفت و اینکه تعداد فوتی‌ها در یک‌ماه آینده به 600نفر در روز هم خواهد رسید.

صبح نو

واردات 11/5 میلیون دوز واکسن از سوی هلال احمر

30میلیون دوز واکسن دیگر وارد می‌شود

جمعیت هلال‌احمر کشور در چند هفته اخیر اصلی‌ترین واردکننده واکسن کرونا به کشور بوده است که موجب تسریع در روند واکسیناسیون شده است. روز گذشته نیز رییس این جمعیت در نشست شورای معاونان اظهار داشت که واردات واکسن همچنان ازسوی این مجموعه ادامه خواهد داشت. کریم همتی تاکید کرد: مادامی که در این جایگاه حضور داریم با تمام توان و امکانات به مردم خدمت می‌کنیم چراکه اگر هلال‌احمر یک قدم مثبت برای مردم بردارد، در کاهش آلام و نگرانی مردم تاثیرگذار است. وی ابراز امیدواری کرد که با استقرار دولت جدید، اوقات و شرایط خوبی پیش‌روی مردم کشور به‌ویژه در عرصه اقتصادی باشد و شاهد تحولات مثبت در جامعه باشیم. همتی افزود: جمعیت هلال‌احمر در تمام سال‌های گذشته بدون توجه به حواشی سیاسی و تغییر دولت‌ها، فعالیت کرده و اعتماد عمومی مردم، بزرگ‌ترین دستاورد و سرمایه هلال‌احمر محسوب می‌شود که مسوولان جمعیت با هر اقدام مثبتی، در کسب این موقعیت نقش داشته‌اند.
وی همچنین با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر در موضوع واردات واکسن کرونا عملکرد مثبتی داشت و توانست بار سنگینی را از روی دوش جامعه بردارد، افزود: با واردات بیش از ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار دوز واکسن کرونا ازسوی هلال‌احمر در سه ماه گذشته، آرامشی در این حوزه در جامعه ایجاد شد و در صورت حمایت تیم اقتصادی دولت جدید، واردات ۳۰میلیون دوز واکسن دیگر به کشور، اتفاق بسیار خوبی خواهد بود. رییس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: مادامی که در این جایگاه حضور داریم با تمام توان و امکانات به مردم خدمت می‌کنیم چراکه اگر هلال‌احمر یک قدم مثبت برای مردم بردارد، در کاهش آلام و نگرانی مردم تاثیرگذار است.
 
اجرای طرح خادمان هلال حسینی۲
 رییس جمعیت هلال‌احمر همچنین از اجرای طرح خادمان هلال حسینی برای دومین سال و در ایام محرم و صفر خبر داد و افزود: با توجه به شیوع کرونا در کشور و فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت امام‌حسین(ع)، با اجرای این طرح، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده و همچنین توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عزاداران حسینی ازسوی اعضای جوان هلال‌احمر انجام می‌شود تا از شیوع بیشتر بیماری کرونا در مراسمات مذهبی پیشگیری شود. رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر نیز در این جلسه به تشریح اقدمات جمعیت در سیستان‌وبلوچستان در پیک پنجم بیماری کرونا در این استان پرداخت و گفت: به‌منظور پیشگیری و مبارزه با کرونا در سیستان‌وبلوچستان بنا بر دستور و تاکید رییس جمعیت هلال‌احمر، کمک‌رسانی ویژه‌ای با همکاری ۲۳خیریه انجام شد.
 وی با اشاره به محورهای فعالیت‌های انجام‌شده در سیستان‌وبلوچستان گفت: تامین کپسول اکسیژن، توزیع مواد شوینده و بهداشتی، توزیع فوم بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده و توزیع ماسک ازجمله این محورها بوده و اقداماتی همچون اهدا و توزیع ۹۰۶کپسول اکسیژن و مانومتر در مراکز درمانی و بانک امانات تجهیزات پزشکی استان، توزیع سه‌میلیون و ۲۰۴هزار ‌ماسک، توزیع ۱۲۳دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی در منطقه، توزیع ۵۳دستگاه  کولر در یکی از روستاهای هیرمند، توزیع ۵۱۰۰بسته بهداشتی و ... با همکاری خیرین و حضور داوطلبان در منطقه انجام شده است.

captcha
شماره‌های پیشین