sobhe-no.ir
1224
یکشنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
10
پرسپولیس، پنجگانه طلایی را تکمیل کرد

قهرمانی با طعم کل‏کل سیاسی

قهرمان لیگ منطقه‌ای، جام تخت‌جمشید، جام‌باشگاه‌های تهران، حتی موفق‌ترین تیم فوتبال ایران در لیگ آزادگان حالا رکورد تاریخی دیگری را در اختیار دارد و با مجموع 14عنوان قهرمانی همچنان پرافتخارترین و البته دست‌نیافتنی‎‌ترین قهرمان فوتبال باشگاهی ایران به شمار می‌رود. اما این قهرمانی با کل‌کل سیاسی رقیب دیرینه نیز همراه است.

ارائه برنامه نامزدهای شهرداری تهران شروع شد

شهردار جدید تا چهارشنبه مشخص می‌شود

صبح نو

ارائه برنامه نامزدهای شهرداری تهران شروع شد

شهردار جدید تا چهارشنبه مشخص می‌شود

جلسه ویژه منتخبان شورای ششم با گزینه‌های انتخاب شهردار تهران برگزار شد. معصومه آباد به‌عنوان تنها گزینه زن شهردار برنامه‌هایش را ارائه داد. منتخبان شورا می‌گویند تا چهارشنبه شهردار تهران انتخاب می‌شود و فردی شهردار تهران خواهد شد که بیشترین امتیاز را در ارائه برنامه‌ها کسب کند.از 41گزینه انتخاب شهردار تهران فقط هشت گزینه باقی مانده‌اند و به‌صورت تدریجی از 19تیر تاکنون تعداد زیادی از پذیرفتن مسوولیت صندلی بهشت انصراف داده‌اند. حالا اسماعیل احمدی‌مقدم، معصومه آباد، مهرداد بذرپاش، محسن پیرهادی، مازیار حسینی، هابیل درویش، علیرضا زاکانی و رستم قاسمی کسانی هستند که برنامه‌های خود را برای حضور در شهرداری به منتخبان شورای ششم ارائه کرده‌اند. ناصر امانی، منتخب شورای ششم درباره جزئیات برگزاری جلسه دیروز شورای ششمی‌ها با گزینه‌های انتخاب شهردار به «فارس» گفت: معصومه آباد نخستین فردی بود که برنامه‌هایش را برای شهردار شدن پایتخت به منتخبان ارائه داد. اعضای شورای ششم سوال و ابهامات خود را درمورد برنامه‌ها مطرح کردند و همه گزینه‌ها به‌زودی برنامه‌های‌شان را کامل برای منتخبان ارائه می‌کنند.
 
چهارشنبه روز تصمیم‌گیری نهایی
 وی گفت: طبق برآوردهای ما تا سه‌شنبه ارائه برنامه هشت گزینه به پایان خواهد رسید و چهارشنبه روز تصمیم‌گیری نهایی برای انتخاب شهردار است. منتخب شورای ششم تهران در پاسخ به این پرسش که انتخاب شهردار زن برای پایتخت چقدر محتمل است، گفت: ‌بحث جنسیتی در این زمینه مطرح نیست، بلکه ارائه برنامه، توانمندی‌ها و جامعیت برنامه‌ها در شهر برای ما حائزاهمیت است و اگر گزینه‌ها بتوانند نظر منتخبان را با برنامه‌های‌شان جذب کنند نمره بیشتری کسب خواهند کرد. امانی گفت: خانم آباد در ارائه برنامه‌های‌شان به مشکلات اساسی شهر اشاره کردند و راهبردهای‌شان در رفع این مشکلات به‌ویژه در حوزه محیط‌زیست و اجتماعی بیان شد. البته حوزه‌های شش‌گانه شهرداری نیز مورد توجه قرار گرفت ولی به‌دلیل سابقه کار ایشان در شورا و کمیته‌های مربوطه بیشتر به حوزه محیط‌زیست و اجتماع توجه شد. عضو منتخب شورای ششم در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا گزینه‌های دیگر احتمال انصراف دارند یا خیر گفت:‌ گمان نمی‌کنم چرا که همه هشت گزینه قرار است برنامه ارائه دهند و سه نفر از 11 نفر گزینه قبلی برنامه نداده بودند و این به معنای انصراف آن‌ها از قبول مسوولیت بود. منتخب شورای ششم تهران در مورد شائبه‌های ایجادشده مبنی بر اینکه احتمال دارد افراد دیگری به غیر از هشت گزینه مطرح شهردار تهران شوند، گفت: این چنین نیست هم بنده و هم آقایان چمران و سروری بارها این موضوع را رد کرده‌ایم و غیر از افرادی که رسما اسامی آن‌ها مطرح شده گزینه جدیدی پذیرفته نخواهد شد.
 باید منتظر بررسی برنامه نامزدها باشیم
 مهدی بابایی، دیگر عضو منتخب شورای شهر تهران نیزدرباره انتخاب شهردار جدید گفت: هنوز هیچ پیش‌بینی برای گزینه احتمالی شهردار تهران از میان لیست ارائه‌شده وجود ندارد. وی خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ احتمالی درباره اینکه چه کسی احتمال بیشتری برای رفتن به ساختمان شهرداری را دارد، وجود ندارد و باید منتظر بررسی برنامه نامزدها باشیم.

captcha
شماره‌های پیشین