sobhe-no.ir
1222
چهارشنبه، ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
1
محمد باقر قالیباف در سفر به سوریه، زمینه‌های ارتقای همکاری اقتصادی تهران - دمشق را مهیا می‌کند

سفر اقتصادی به دمشق

یکی از نقاط مغفول‌مانده در سیاست خارجی دولت تدبیر و امید، عدم اهتمام لازم برای افزایش سطح مبادلات تجاری با همسایگان و کشورهای منطقه بود. در همین باره، یکی از کشورهایی که ظرفیت بالایی برای توسعه روابط با آن داشتیم، سوریه بود. بااین‌حال آنطور که بایدوشاید ایران نتوانسته طی یک دهه اخیر از بازار سوریه منتفع شود. درعین‌حال، سفر در پیش روی محمدباقر قالیباف، رییس مجلس می‌تواند در نوع خود آغازگر صعود روابط اقتصادی دو کشور باشد.وقتی سخن از سوریه به میان می‌آید، اولین چیزی که ذهن هر ایرانی را معطوف خود می‌کند، تصاویر جوانان نابی است که برای اعتقادات خود دل به دیار شام زدند و در قالب مدافعان حرم، از حریم آل‌الله در برابر تروریسم داعش محافظت کردند. بااین‌حال وقتی سهم ایران در تجارت با سوریه پساجنگ را می‌سنجیم، می‌بینیم که سیاست خارجی دولت طی سال‌های اخیر نتوانسته میوه خون شهدای مدافع حرم را پربارتر سازد و از زمین سوریه، برای رشد مبادلات تجاری با این کشور و درنتیجه رشد و توسعه اقتصادی ایران بهره بگیرد.

قالیباف: سفر به سوریه با هدف گسترش همکار‌ی‌های اقتصادی انجام می‌شود

سرمقاله

تجاری سازی دیپلماسی

«صبح نو» درباره دلایل استیضاح نشدن روحانی بحث کرده‌است

منطق انقلابی

با روی‌کارآمدن مجلس یازدهم در خردادماه سال1399 ،جریان‌های سیاسی مغرض بر آن شدند تا با رودررو فرض کردن مجلس با دولت اعتدال، زمینه مظلوم‌نمایی خود را فراهم کنند. این در حالی بود که مهم‌ترین دلمشغولی نمایندگان همکاری با دولت برای حل معضلات بود. این همکاری‌جویی هرچند توانست تا حدی منافع مردم را تامین کند اما از سوی برخی کج‌اندیشان به اهمال و رخوت در برابر دولت تعبیر شد. اکنون که در آستانه پایان کار دولت دوازدهم قرار داریم، پاسخ به این سوال مهم به نظر می‌رسد که چرا مهم‌ترین رکن ناکارآمدی دولت یعنی شخص حسن روحانی ازسوی مجلس استیضاح نشد؟

مجلس به‌دنبال اقدامات جهادی برای سرزمین جهاد است

جلسه 5 صبح برای خوزستان

«مدیریت‌ها بایستی قوی باشند، فعال باشند، خسته‌نشو باشند. هر جا ما با مدیریت‌هایی با این خصوصیات یعنی خستگی‌ناپذیری و فعالیت و نشاط مواجه بودیم، دیدیم که کار پیشرفت کرده و هر جا که این‌جور حضور لازم و دائم وجود نداشته باشد، البته مشکلات پیش می‌آید.» این بخشی از توصیه‌‌‌های رهبری درباب الزامات مدیریتی کشور در شرایط فعلی است؛ الزاماتی که مجلس یازدهم سعی دارد آن را عملیاتی كند.

«صبح‌نو» ‌در آستانه عید غدیر، گلچینی از اشعار آیینی را تقدیم می‌کند

عشق ابلاغ شد و حلقه مستان گل كرد

در غدیرخم مردم را گرد آورد و دست علی؟ع؟ را بلند کرد تا همگان او را ببینند و فرمود: «ای مردم، آیا من از خود شما، بر شما بیشتر ولایت ندارم؟» مردم پاسخ دادند: «آری،‌ای رسول خدا.» حضرت فرمود: «خداوند ولی من است و من ولی مومنین‌ هستم و نسبت به آنان از خود آنان بیشتر ولایت دارم. پس هر کس که من مولای اویم، علی مولای اوست.» رسول خدا؟ص؟سه‏ بار این جمله را تکرار کرد و فرمود: «خداوندا، دوست بدار و سرپرستی کن، هر کسی که علی را دوست و سرپرست خود بداند و دشمن بدار هر کسی که او را دشمن می‌دارد و یاری نما هر کسی که او را یاری می‌نماید و به حال خود رها کن، هر کس که او را وامی‌‏گذارد.» سپس خطاب به مردم فرمود: «حاضران این پیام را به غایبان برسانند.»

آیت الله رئیسی در نشست با کمیسیون های تخصصی مجلس: همکاری قوا باید مردم را امیدوارتر کند

لاریجانی از احتمال تاسیس یک حزب سیاسی گفته است

طرحی برای 1404

شماره‌های پیشین