sobhe-no.ir
1220
دوشنبه، ۰۴ مرداد ۱۴۰۰
15
نقد و نظری بر رمان «ویرانه‌های زیبا» نوشته جس والتر

زندگی یک فاجعه شکوهمند است

زینب آبکوه / کمتر سینمادوستی است که از رابطه عاشقانه بازیگران هالیوودی‌مطرح دهه 50 و60 بی‌اطلاع باشد؛ ریچارد برتون و الیزابت تیلور که در روزهای فیلمبرداری «کلئوپاترا» عاشق یکدیگر شدند، آن هم عشقی پرماجرا که دو بار منجر به جدایی و آشتی شد.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

«یکی از ما 2» به پخش تلویزیونی رسید
فصل دوم مجموعه مستند «یکی از ما» به تهیه‌کنندگی عطا پناهی با اتمام مراحل فنی آماده پخش از رسانه ملی شد. به گزارش روابط‌عمومی خانه مستند، مجموعه مستند «یکی از ما» درباره انسان‌هایی است که در مواجهه با مشکلات جامعه خود دست روی دست نگذاشته بلکه به فکر چاره و عمل بوده‌اند. در این مستند به اینکه چگونه یک فرد یا گروه می‌تواند با مشارکت فعال و ایده‌های خلاقانه در زندگی خود و دیگران تغییرات مثبت ایجاد کند، پرداخته می‌شود و در فصل دوم این مجموعه مستند موفق داستان 12کارآفرین که نسبت‌به شهر و دیار خود بی‌تفاوت نمانده‌اند، روایت شده است. ماریا ماوتی «اجه»، محمدرضا دهستانی
 «سید جواد»، یونس راشدی «یاران او»، «متولدین دره پنج‌شیر» و «من یک زنم»، نپین احمدی «ژیوای»، مریم طالبی «حاج مهین»، محسن جعفری‌راد «سایه‌های سبز»، محمدحسین شفیق «هفت برادر»، اطهر سهیلی «همسفره» و «بی‌بی» و زهرا شفیعی «سایه‌نشین‌ها» مستندسازانی هستند که 12فیلم مجموعه مستند «یکی از ما 2» از دریچه نگاه و دوربین آن‌ها آماده نمایش شده است. مجموعه مستند «یکی از ما 2» روزهای پنجشنبه ساعت12 از شبکه3 سیما، روزهای دوشنبه ساعت 19:30 از شبکه افق سیما روی آنتن خواهد رفت. مجموعه مستند «یکی از ما» به تهیه‌کنندگی عطا پناهی تولیدشده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.
 
 «من محافظ حاج قاسمم» آمد
 «من محافظ حاج قاسمم»؛ خاطرات شفاهی پاسدار شهید وحید زمانی‌نیا، از محافظان همراه شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد ازسوی انتشارات شهیدکاظمی منتشر شد. به گزارش فارس، «من محافظ حاج قاسمم»؛ خاطرات شفاهی پاسدار شهید وحید زمانی‌نیا، از محافظان همراه شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد ازسوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.  این اثر ارزشمند که در قالب داستان مینی‌مال (داستان کوتاه) به نگارش درآمده، به خاطرات شفاهی شهید از خانواده، دوستان، همکاران و همرزمان پرداخته است. این کتاب یکی از مجموعه کتاب‌های «محافظان آسمانی» است که برای سه تن از محافظان همراه شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد به نگارش درآمده است. جهاد در رکاب حاج‌قاسم او را ازلحاظ معنوی در عالی‌ترین مرتبه قرار داد. 
با اینکه تازه‌داماد بود و همسرش انتظار رفتن به خانه بخت را می‌کشید، ترجیح داد به‌جای رخت دامادی در کنار حاج قاسم راه آسمان را انتخاب کند. 
«من محافظ حاج قاسمم»؛ خاطرات شفاهی پاسدار شهید وحید زمانی‌نیا، از محافظان همراه شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد، به همت موسسه فرهنگی و پژوهشی مبین با همکاری نشر شهید کاظمی در ۹۶صفحه و قطع رقعی تهیه و تدوین و همزمان با سالروز تولد این شهید عزیز منتشر شد.
 
«کهکشان» مسابقه شبکه پنج شد
مسابقه «کهکشان» که یکی از برنامه‌های شبکه پنج سیما برای نیمه دوم سال۱۴۰۰ است، این روزها در مرحله پایانی ساخت دکور قرار دارد.  به گزارش روابط‌عمومی برنامه، «کهکشان» مسابقه جدید شبکه پنج است که در هر قسمت از این مسابقه، گروهی پنج‌نفره متشکل از اعضای یک خانواده، تاریخ ارتباطات بشر را از گذشته تا به امروز 
طی می‌کند و به این بهانه با چالش‌های انسان در مواجهه با رسانه‌ها در هریک از کهکشان‌های ارتباطی شامل کهکشان شفاهی، کهکشان چاپ، کهکشان دیجیتال و کهکشان ‌اینترنت ‌مواجه خواهند شد. در این مسابقه همچنین برای اولین‌بار مخاطبان تلویزیون می‌توانند چالش‌های درون مسابقه را از طریق تکنولوژی‌های واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR همزمان با پخش مسابقه از تلویزیون در منازل خود تجربه کرده و شیوه‌ای نو در تعامل با تلویزیون را تجربه کنند. این مسابقه در گروه اجتماعی شبکه پنج سیما تولید شده و مجری طرح آن مرکز نوآوری رساناست. تهیه‌کنندگی این مسابقه برعهده کمیل سوهانی بوده و محمدصادق باطنی به‌عنوان طراح مسابقه و محسن تقوی زنوز، مشاور پروژه است.

captcha
شماره‌های پیشین