sobhe-no.ir
1220
دوشنبه، ۰۴ مرداد ۱۴۰۰
1
هدف روحانی از شبیه‌سازی قانون لغو تحریم‌ها با یازده سپتامبر، فرافکنی ناکارآمدی‌ها در پوشش حمله به مجلس است

فــــرار از دو قلوی دلار 25 هزار تومانی تورم 45 درصــدی

تخریب، تهدید، تروریسم و نابودی، مفاهیمی هستند برای تشریح اتفاقاتی که 20سال پیش آینده جهان و منطقه ما را دچار تغییر کرد. حملات ۱۱سپتامبر که بیشتر در زبان انگلیسی ۹/۱۱ (نه، یازده) خوانده می‌شود، سلسله‌ای از حملات انتحاری در ۱۱سپتامبر ۲۰۰۱ ازسوی گروه تروریستی القاعده در خاک ایالات‌متحده آمریکا بود. حملاتی که پیامدهای آن ملت‌های بسیاری را به نابودی کشاند حالا حسن روحانی، رییس‌جمهور در روزهای پایانی دولت خود استفاده متفاوتی از این تعبیر می‌کند و سیاسی‌کاری را با بازی با مفاهیم بین‌المللی به نهایت خود می‌رساند. لفاظی‌های هشت‌ساله برجامی درنهایت ابتر بودن‌شان هویدا شده و در شرایطی که چند روزی بیشتر به پایان عمر اعتماد و امید به کدخدا نمانده است، دست به دامان حواشی شدن و وارونه‌نمایی واقعیت شاید راهی باشد برای فرار از پاسخگویی؛ راهبردی که در روزهای اخیر با شدت و جدیت بیشتری ازسوی دولت و حامیانش در دستورکار قرار گرفته است.

رییس‌جمهور منتخب در نشست ویژه بررسی مسائل صنعت برق:

وزارت نیرو، تولید و مصرف را همزمان مدیریت کند

سرمقاله

اشکال از فهم شماست

رییس قوه قضاییه، دستور به بررسی مجدد پرونده محکومان آبان 98 و آزادی معترضان خوزستانی داد

دســــتورات مهـــم اژه‌ای

رییس دستگاه قضا در برنامه روز گذشته در ملاقات مردمی و دیدار با تعدادی از خانواده‌های محکومان ناآرامی‌های آبان۹۸، از دادستان تهران خواست با بررسی فوری پرونده این نوع محکومان، زمینه آزادی و بخشودگی افراد واجدشرایط را فراهم کند.

پرویز سروری در گفت و گو با «صبح‌نو»‌:

با سیاسی کاری در مدیریت شهری مخـــالفیم

فائزه مومنی / 11 گزینه شهرداری تهران در نهایت بعد از بررسی بیش از 40کاندیدا باید طی هفته آتی برنامه خود را به اعضای منتخب شورای ششم ارائه دهند. گزینه‌هایی که بر سر انتخاب آن‌ها از جهت سابقه‌کاری یا میزان آشنایی با شهر و بدنه شهرداری، اختلاف‌نظرهایی وجود دارد. برخی از اعضای منتخب شورای ششم شهر تهران با تاکید بر خواسته شهروندان تهرانی مبنی بر انتخاب فردی غیرسیاسی و باتجربه در مدیریت شهری تهران، می‌گویند که اولویت با کسی است که وقت شهر و شهرداری را برای آشنایی نگیرد و بتواند فردای روز انتخابش، کار خود را آغاز کند، شهر تهران با معضلات عدیده‌ای گرفتار است و رخوت چهارساله نیازمند شروع به کاری پرقدرت از همان ابتداست. از سوی دیگر، فارغ از انتخاب فردی آشنا به مدیریت شهری، اساسا داشتن تجربه اجرایی نیز بسیار اهمیت دارد، شهرداری تهران، ریاست‌جمهوری در ابعاد کوچک است و ناآشنایی به اجرا همان اندازه می‌تواند برای سیستم مضر باشد که انتخاب شهردار سیاسی و ناآشنا به شهر و شهرداری. درباره این موضوع و سایر ابهامات مطرح‌شده با پرویز سروری و ناصر امانی، دو عضو منتخب شورای ششم شهر تهران گفت‌وگو کردیم؛ سروری، ابهامات مربوط به سابقه کار را منوط به استعلام از وزارت کشور می‌داند و امانی انتخاب شهرداری آشنا به مدیریت شهری را درخواست بدنه شهرداری از منتخبان شورا، عنوان می‌کند.

شماره‌های پیشین