sobhe-no.ir
1219
یکشنبه، ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
1
مدال طلای جواد فروغی در رشته تیراندازی المپیک توکیو تبدیل به شگفتی ورزش کشور و کاروان ایران شد

قهرمان

نخستین شگفتی توکیو 2020 با درخشش مسن‌ترین ورزشکار کاروان ایران در یکی از رشته‌های کم‌امید برای کسب مدال رقم خورد. جواد فروغی، پرستار بیمارستان و نماینده قهرمانان کادر درمان ایران اسلامی در المپیک در کمال ناباوری در اولین روز بازی‌ها، نخستین مدال ایران در این رشته را به نام خودش ثبت کرد و با کسب یکی از ارزشمندترین مدال‌های تاریخ ورزش ایران، کاروان اعزامی را در اولین روز بازی‌ها وارد جدول توزیع مدال کرد.رییس‌جمهور منتخب و رییس مجلس شورای اسلامی نیز ساعتی پس از این موفقیت، افتخارآفرینی ورزشکار شایسته و قهرمان ایرانی در اولین روز بازی‌های المپیک را تبریک گفتند. این برای نخستین‌بار بود که جمهوری اسلامی ایران پس از چین به‌عنوان دومین کشور حاضر در المپیک به مدال طلا دست یافت و در نخستین جدول توزیع مدال در رتبه دوم ایستاد. جواد فروغی، ورزشکار بسیجی و تنها نماینده ایران در فینال ماده تپانچه بادی ۱۰متر مردان بازی‌های المپیک۲۰۲۰ توکیو که با 41سال سن ،مسن‌ترین عضو کاروان اعزامی محسوب می‌شود، در اولین روز بازی‌ها شگفتی‌ساز شد و به مدال طلا رسید تا نخستین مدال تاریخ تیراندازی ایران در بازی‌های المپیک به نام او ثبت شود. این نخستین مدال المپیک در تاریخ تیراندازی ایران بوده که فروغی کسب کرده است. او پیش از این در مرحله مقدماتی با امتیاز ۵۸۰/۲۵ و قرارگیری در رده پنجم به فینال این ماده راه پیدا کرده بود.

جودوکار الجزایری، رژیم اشغالگر را به رسمیت نشناخت و تعلیق شد

فتحی نورین: خداوند جبران می‌کند

نخستین سیلی بر چهره اشغالگران در بازی‌‎های المپیک2020 به دست فتحی نورین نواخته شد، پهلوانی از الجزایر، سرزمین یک‌میلیون شهید استقلال و آزادی وطن در تقابل با اشغالگران و استعمارگران. جمعه‌شب در توکیو، رژه کاروان رژیم‌صهیونیستی درحالی آغاز شد که پیش از مراسم افتتاحیه خبر نخستین انصراف ورزشکاران مسلمان و به رسمیت نشناختن رژیم مجعول به تیتر بسیاری از رسانه‌‎های جهان مبدل شده بود، آن هم در سالی که اشغالگران پس از سازش شرمگین با چند کشور کوچک عربی امیدوار بودند بحران هویت همیشگی در رقابت‌های بین‌المللی را به فراموشی بسپارند.

گفت و گو با محسن زنگنه درباره میراث روحانی برای دولت آینده

ابرچالش نقدینگی

عملکرد بد اقتصادی در هشت سال گذشته با پایان دولت تدبیروامید پایان نخواهد یافت و عواقب آن تا مدت‌ها مردم ایران را رها نخواهد کرد؛ اوضاع نابسامان اقتصادی اگرچه مردم را به تنگ آورده است و شاخص بد اقتصادی همگی حکایت از مریضی مزمن اقتصاد ایران دارد، اما اقدامات برنامه‌های دولت روحانی دولت سیزدهم را نیز از گزند در امان نمی‌گذارد.تورم، بازار مسکن، خودرو، نقدینگی و دهه‌ها مولفه اقتصادی دیگر همگی از ویرانه‌ای حکایت دارد که قرار است در روزهای آینده به دولت سیزدهم تحویل داده شود. از دیگر سو، درماندگی مردم از این اوضاع نابسامان نیز شرایط را بیش از هر زمانی بحرانی کرده است و این میراث تلخ دولتی است که هشت‌سال کشور را به مذاکرات گره زد و نان مردم را به گروگان گرفت.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دینامیت»

به زودی 9میلیاردی می‌شویم

«دینامیت» فیلمی به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان محصول سال۱۳۹۷ است. از بازیگران این فیلم می‌توان به محسن کیایی، احمد مهرانفر، نازنین بیاتی، پژمان جمشیدی و زیبا کرمعلی اشاره کرد. این فیلم پس از سه سال ساخت از ۱۰تیر ۱۴۰۰ در سینماهای سراسر کشور اکران شد.

سپاه؛ صف اول خدمت‌رسانی به مردم

سردار سلامی: کنار خوزستان می مانیم

کارنامه 42ساله عملکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان می‌دهد هر جا سختی و مضیقه‌ای بر مردم ایران تحمیل شده ازجمله در سیل، در زلزله یا سایر بلایا، این نهاد در صف اول خدمت‌رسانی به مردم بوده است. درمورد اعتراض روزهای اخیر مردم خوزستان به وضعیت بی‌آبی در این استان، بار دیگر سپاه پیشقدم شد و برای حل مساله آستین‌ها را بالا زد. این اقدام که درواقع جبران کم‌کاری دولتمردان بوده، پس از آن انجام گرفت که رهبر انقلاب در فرمایشاتی خواستار حل فوری مساله شدند. هرچند سپاه از سال‌ها پیش‌، طرح‌های خوبی برای حل مشکل مردم وفادار خوزستان در دستورکار خود داشته است.

اعتراض بزرگان خوزستان به معاون اول رئیس جمهور

جهانگیری باز هم دیر رسید

علی جواهری / خوزستان بی‌آب است و مردم در شرایط سختی زندگی می‌کنند. بعد از اعتراض پی‌درپی مردم انتظار می‌رفت شخص رییس‌جمهور برای رسیدگی به مسائل این استان برود که جهانگیری، معاون اول مامور سفر به خوزستان می‌شود. جمعی از سران قبایل و نخبگان عرب خوزستان هم در نشست با معاون اول رییس‌جمهور به مدیحه‌سرایی استاندار از دولت و جهانگیری اعتراض کرده و گفتند: «مردم از گفتاردرمانی خسته شده‌اند؛ اگر به توصیه‌های رهبر انقلاب در مورد خوزستان توجه می‌کردید کار به اینجا نمی‌کشید.» استیکی، از شیوخ عرب خطاب به جهانگیری گفت: «روحانی برای خوزستان چه کار کرد؟ در طول این سال‌ها فقط دو یا سه بار به خوزستان آمد؛ قول داد دوهفته‌ای آب شرب سالم به منازل ما می‌رسد. پس کجاست؟ وضع خوزستان روزبه‌روز بدتر می‌شود؛ آقای جهانگیری دیر آمدید.» این صحبت‌ها روایت روشنی از وضعیت خوزستان است که حاصل بی‌توجهی‌های دولت آقای روحانی است. بااین‌حال رییس‌جمهور منتخب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی و همه ارگان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی دست‌به‌دست هم داده‌اند تا بحران بی‌آبی خوزستان را برای همیشه حل کنند.

یادداشت

مشکلات خوزستان، کلکسیون نقض حقوق عامه

سیدمحمدمهدی غمامی

سرمقاله

طلای معنادار

شماره‌های پیشین