sobhe-no.ir
1218
شنبه، ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
2
رییس‌جمهور منتخب در نشست ویژه بررسی مسائل خوزستان تاکید کرد؛

تعیین استاندار ویژه برای خوزستان

رهبر انقلاب از دستگاه های مختلف و دولت جدید خواستند که به مشکلات مردم خوزستان رسیدگی شود

خوزستان باوفا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر دیروز پس از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران‌برکت با تشکر از مجاهدت‌های مجموعه‌های بهداشت و درمان در مقابله با بیماری و به‌ویژه از زحمات دانشمندان و محققان در تولید واکسن داخلی، بر لزوم استمرار رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا توقف شیوع بیماری تاکید کردند و در ادامه با اشاره به مشکلات عمیقا دردآور مردم وفادار استان خوزستان در زمینه آب، مسوولان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی را موظف کردند به‌صورت جدی رسیدگی به مشکلات و مسائل مردم خوزستان را دنبال کنند.

گزارش

پروژه راهبردی صادرات نفت از عمان

صبح نو

رییس‌جمهور منتخب در نشست ویژه بررسی مسائل خوزستان تاکید کرد؛

تعیین استاندار ویژه برای خوزستان

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور منتخب در نشست ویژه بررسی مسائل استان خوزستان، معضلات استان در زمینه‌های گوناگون به‌ویژه کم‌آبی را مورد رسیدگی قرار داد.
آیت‌الله رئیسی در این نشست با ابراز ناراحتی و نگرانی عمیق خود از وضعیت مردم استان خوزستان، اظهار داشت: برای اینکه زمان تا تشکیل و استقرار دولت جدید از دست نرود این جلسه را تشکیل دادیم تا راهکارهای عملیاتی را برای برطرف کردن مشکلات استان بیابیم و هر آنچه امکان‌پذیر است از اکنون اجرایی شود. رییس‌جمهور منتخب با تاکید بر اینکه مردم خوزستان حقیقتا دین خود را به انقلاب و امنیت کشور ادا کرده‌اند، گفت: همه ما مدیون رشادت‌ها، ایستادگی و مقاومت مردم دلیر خوزستان هستیم ولی امروز این مردم به‌خاطر انباشت مشکلات گوناگون در رنج و سختی قرار دارند و باید برای عبور از معضلات موجود و ایجاد ثبات در استان برنامه‌ریزی و اقدامات فوری و جدی انجام شود. وی با تاکید بر اینکه باید اهتمام ویژه‌ای در کشور نسبت‌به برطرف کردن مسائل استان خوزستان داشت، افزود: متاسفانه نسبت‌به خوزستان بی‌توجهی‌هایی صورت گرفته و چنانچه در طول این مدت توجه خاصی به استان شده بود امروز شاهد انباشت مسائل و مشکلات مختلف در سطح استان نبودیم. آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه هرگونه هزینه در خوزستان برای رفع مشکلات آب، فاضلاب و توسعه‌یافتگی و ایجاد اشتغال را سرمایه‌گذاری می‌دانیم و نه هزینه، اظهار داشت: بدون تردید بخشی از ثروت عظیمی که خداوند در سرزمین خوزستان قرار داده باید در مسیر توسعه و رفع نیازهای اساسی استان هزینه شود.
رییس‌جمهور منتخب با بیان اینکه مدیرعالی استان در استان‌هایی که شرایط خاص دارند در دولت موردتوجه خواهد بود، گفت: در استان‌هایی که مشکل خاص دارند، استانداران ویژه انتخاب خواهند شد تا با اختیارات ویژه بتوانند به‌صورت نوبه‌ای مسائل استان را در زمان‌های کوتاه با حضور در هیات دولت مطرح و پیگیری کنند و رفع محرومیت در استان‌هایی مانند خوزستان و سیستان‌وبلوچستان در اولویت اقدامات همه دولتمردان خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین